العربیه See Website In English

سوله,اسکلت فلزی پیچ و مهره, پل جرثقیل سقفی, فروش آهن آلات, طراحی و محاسبه سوله,تیر و ورق باکس,سوله در اصفهان

feed / rss http://saranjsooleh.com/ Wed, 19 Jun 2019 09:45:36 GMT FeedCreator 1.8.0-dev (info@mypapit.net) سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/189-سوله سوله یک نوع سازه فلزی به همراه یک سقف شیب دار می باشد که بر اساس محاسبات فنی خاصی طراحی می شود. از سوله در ساخت فندانسون کارخانه ها ، انبار ها ، مرغداری ها ، آشیانه هواپیما ها ، و سالن های ورزشی به وفور استفاده می شود زیرا که این سازه دارای استحکام بالا و ساختار بسیار مناسب برای چنین محل هایی می باشد. به دلیل بزرگ بودن نوع این سازه ، از تیر ورق های مختلف در پروفیل این سازه استفاده می شود. این سازه به صورت کاملا حرفه ای و مهندسی ساخته می شود که فاکتور های بسیار مهمی در طراحی آن مورد توجه قرار می گیرد. از جمله این موارد می توان به گروه های زیر اشاره ای داشت. به طور مثال بار مرده یا بار نامتقارن و بار برف در زمستان ها باید از پیش تعیین شود. بارگذاری جانبی نیز بر اساس بار وارده از طرف باد و زلزله مورد بررسی قرار می گیرد. در نظر گرفتن بار وارده از طرف جرثقیل نیز یکی از مهم ترین موارد مورد بررسی در سوله می باشد. موارد دیگری نیز مورد بررسی قرار می گیرد که عدم توجه به آنها ، موجب به بار آوردن خسارات بسیاری می شود. در سوله باید ارتفاع دیوار ها و ارتفاع جانبی بررسی شود. در آخر ، پس از طراحی سوله ، دفترچه محاسبات دقیق آن به مشتریان ارائه می شود. شرکت یپسارنج سوله یکی از برترین شرکت های طراحی و محاسبه سوله می باشد که در تولید سوله نیز ، دست قدرت مندی دارد. این شرکت با استفاده از برترین مهندسین ایران ، توانسته در سال های فعالیت خود ، جزو برترین شرکت های عرضه کننده سوله باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 20 Jan 2015 08:52:52 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/189-سوله
ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/188-ساخت-تیر-و-ورق-باکس ساخت تیر و ورق باکس یکی از محصولات مرتبط با سوله و سازه های فولادی می باشد که در سوله ها ، سازه های فلزی و بسیاری از ساختمان های فلزی به کار می رود. ساخت تیر و ورق باکس یک ستون از چهار ورق آهنی با ضخامت های مختلف می باشد که به هم متصل شده و حالت های مختلفی را در سازه ها ایجاد می کنند. شرکت سارنج سوله ایران دارای یکی از برترین خط های ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان می باشد که در ارائه خدمات به دیگر شهر های ایران توانمند بوده و بازار های داخلی را به طور کامل در بر می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران دارای بهترین مهندسین داخلی می باشد که در زمینه ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان و شهر های ایران فعالیت می کند که در بازار های داخلی و پروژه های عظیم به کار می رود. در ایران شرکت سارنج سوله ایران دارای بیش از ده سال سابقه فعالیت می باشد که در این سال ها بیش از یکصد پروژه فعال و موفق را به مرحله اجرا رسانده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 10:40:42 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/188-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
سوله | سازنده سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/187-سوله شرکت سارنج سوله ایران یکی از شرکت های سازنده سوله می باشد که در اصفهان و بسیاری از شهر های ایران دارای نمایندگی های بزرگ و فعال در امر فروش و ارائه خدمات در زمینه سوله می باشد. این شرکت دارای برترین خط تولید و ساخت سوله می باشد زیرا که یکی از برترین شرکت های فعال سازنده سوله می باشد. این شرکت همچنین دارای برترین تیم های متخصص تولید و ارائه خدمات سوله می باشد ، که تحت نظارت بازرسین حرفه ای عمل می کنند. در شرکت سارنج سوله ، بهترین و متخصص ترین تکنسین های ایران به ارائه خدمات می پردازد که در شهر های مختلف در زمینه های سازنده سوله متخصص بوده و توان بالایی در امر ساخت سوله دارند. شرکت سارنج سوله ایران همچنین توانسته با استفاده از تمامی این ابزار آلات ، به تولید محصولی با کیفیت و با ضمانت در سراسر کشور بپردازد که این امر یکی از برترین مزیت های شرکت سارنج سوله به عنوان سازنده سوله در برابر دیگر رقبای خود می باشد. این شرکت دارای بیش از یکصد پروژه موفق در سرتاسر کشور می باشد که توسط همین تیم های فعال و حرفه ای سازنده سوله صورت گرفته و به بهترین نحو با بهترین کیفیت ارائه شده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 10:36:10 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/187-سوله
محاسبه سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/186-محاسبه-سوله در امر طراحی و محاسبه سوله و مشخصات آن و طراحی انواع آن دارای مهندسین مجرب و حرفه ای می باشد که توانسته اند با دانش روز و همچنین استفاده از برترین مواد و ابزار آلات ، و ماشین های تولید و ساخت سوله ، توانسته اند محصولی با کیفیت و مستحکم را ارائه نمایند. شرکت سارنج سوله ایران دارای بیش از ده ها سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و محاسبه سوله می باشد که در این سال ها توانسته به انجام بیش از یکصد پروژه حرفه ای بپردازد. این پروژه ها را در رزومه فعالیت این شرکت ثبت شده و در قسمت مشتریان می باشد که از شما درخواست می شود تا از این قسمت مشاهده فرمایید. در شرکت سارنج سوله مهندسین مجرب و حرفه ای این شرکت در شهر اصفهان دارای خدمات طراحی و محاسبه سولهدر اصفهان می باشد که با استفاده از این مهندسین و متخصصین ، توانسته در کمترین زمان ممکن به ارائه خدمات با کیفیت و حرفه ای بپردازد و در اصفهان کارخانه های بزرگ و مرکزی این شرکت قرار دارد و طراحی و محاسبه سوله در اصفهان را ارائه می نمایند.

شرکت سارنج سوله ایران یکی از شرکت های سازنده سوله می باشد که در اصفهان و بسیاری از شهر های ایران دارای نمایندگی های بزرگ و فعال در امر فروش و ارائه خدمات در زمینه سوله می باشد. این شرکت دارای برترین خط تولید و ساخت سوله می باشد زیرا که یکی از برترین شرکت های فعال سازنده سوله می باشد. این شرکت همچنین دارای برترین تیم های متخصص تولید و ارائه خدمات سوله می باشد ، که تحت نظارت بازرسین حرفه ای عمل می کنند. در شرکت سارنج سوله ، بهترین و متخصص ترین تکنسین های ایران به ارائه خدمات می پردازد که در شهر های مختلف در زمینه های سازنده سوله متخصص بوده و توان بالایی در امر ساخت سوله دارند. شرکت سارنج سوله ایران همچنین توانسته با استفاده از تمامی این ابزار آلات ، به تولید محصولی با کیفیت و با ضمانت در سراسر کشور بپردازد که این امر یکی از برترین مزیت های شرکت سارنج سوله به عنوان سازنده سوله در برابر دیگر رقبای خود می باشد. این شرکت دارای بیش از یکصد پروژه موفق در سرتاسر کشور می باشد که توسط همین تیم های فعال و حرفه ای سازنده سوله صورت گرفته و به بهترین نحو با بهترین کیفیت ارائه شده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 10:00:15 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/186-محاسبه-سوله
ساخت سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/185-ساخت-سوله ساخت سوله ، یکی از برترین خدمات ارائه شده در شرکت سارنج سوله ایران می باشد که با در اختیار داشتن مهم ترین ابزار آلات و ماشین آلات بزرگ صنعتی در زمینه ساخت سوله ، توانسته قدرت تولیدی خود را به منطقه و دیگر رقبای خود نشان دهد. این شرکت در کادر مهندسی ساخت سوله خود دارای برترین مهندسین مجرب کشور می باشد. ساخت سوله ، در کشور ایران ، از مهم ترین خدمات ارائه شونده از شرکت های تولید کننده می باشد. چرا که در مناطق مختلف ایران ، سوله به صورت های مختلف تولید می شود زیرا که در کشور ایران ، انواع کیفیت خاک و انواع گسل ها ، وجود دارد. شرکت سارنج سوله ایران در ساخت سوله در اصفهان دارای تیم های مختلفی می باشد زیرا که دفتر مرکزی این شرکت در اصفهان قرار دارد و توانایی این شرکت در ارائه خدمات در کمترین زمان در اصفهان بیشتر می باشد. این شرکت توانسته با استفاده از بهترین خط تولید مواد اولیه مورد نیاز ساخت سوله ، و همچنین برترین مهندسین کشور و در کنار آنها ، نمایندگی های فعال در سراسر کشور ، توانسته ارائه دهنده خدمات مختلف خود را در کمترین زمان و در برترین کیفیت باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 08:45:49 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/185-ساخت-سوله
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/184-سوله سوله ، سازه ای فلزی  و بزرگ است که به منظور ساخت اسکلت فلزی در ساختمان کارخانجات ، کارگاههای بزرگ ، ورزشگاهها ، انبار ها و سازه های بزرگاستفاده می شود.شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین برند ها در بازار سوله است. سارنج سوله ایران با بهره مندی ازبرترین بازاریاب های با تجربه و مسلط به علم روز دنیا و بازار های داخلی و خارجی خود را به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کننده های این مهم معرفی نموده است و موفق به دستیابی به جایگاه مهم در زمینه ساخت سوله شده است. سوله یکی از نیاز های امروزه در ساختمان و اسکلت بندی هر ساختمان بزرگ ، کارخانه یا کارگاه است.از سوله در تمامی ساختمان های بزرگ مانند ورزشگاه ها ، انبار ها ، و بسیاری از مناطق مورد استفاده مفید قرار می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران از برترین شرکت های ارائه دهنده سوله در اصفهان و کشور ایران می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در امر سوله سازی یکی از اولین شرکت های تولید و اجرای سوله می باشد. این شرکت از بهترین خط تولید آهن آلات و همچنین برترین مهندسین تولید کننده سوله استفاده کرده و توانسته سازه ای مستحکم و با کیفیت را تولید و به بازار های داخلی ارائه نماید. رزومه فعال این شرکت در بیش از ده سال گذشته توانسته محصول سوله را به بهترین قیمت و بهترین کیفیت ارائه نماید. در زمینه تولید سوله شرکت سارنج سوله توانسته گواهی نامه های برتر استاندارد را به دست آورده و محصولی با کیفیت جهانی را به مشتریان خود در ایران ارائه نماید. که در زمینه محصولات خود ، به ارائه خدمات مختلف نیز می پردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 08:20:31 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/184-سوله
فروش آهن آلات http://saranjsooleh.com/سوله/183-فروش-آهن-آلات فروش آهن آلات با کیفیت یکی از اساسی ترین ارکان ساخت و ساز و صنعت می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در زمینه فروش آهن آلات و همچنین فروش آهن آلات در اصفهان فعالیت حرفه ای دارد. با توجه به تغییر نرخ ارز و نوسانات بازار های جهانی و به تبع آن بازار های داخلی فروش آهن آلات به امری سخت و لحظه ای تبدیل گشته است و فروش آهن آلات با نرخ ارز درهمان لحظه خرید محاسبه می شود. سارنج سوله ایران عامل فروش آهن آلات در اصفهان می باشد و این مهم را بصورت حرفه ای دنبال می کند. اگر به دنبال یکی از برترین شرکت های فروشنده و یکی از مهمترین عاملین فروش در ایران و در اصفهان هستید شرکت سارنج سوله ایران توانسته خود را در این عرصه در جایگاه ویژه ای قرار دهد. این شرکت با بازار یابان حرفه ای خود بازار های جهانی و داخلی را رصد کرده آماده ی همکاری با تمامی ارگانهای خصوصی و دولتی می باشد. بنابر این شرکت سارنج سوله ایران یکی از انتخاب های اول تمامی مشتریان عزیز در زمینه فروش آهن آلات و همچنین فروش آهن آلات در اصفهان قرار گرفته است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 08:11:49 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/183-فروش-آهن-آلات
پل جرثقیل سقفی http://saranjsooleh.com/مقالات/46-پل-جرثقیل-سقفی/182-پل-جرثقیل-سقفی پل جرثقیل سقفی پلی است که جرثقیل سقفی بر روی آن نصب شده و جرثقیل بر روی آن حرکت می کند. شرکت سارنج سوله ایران در زمینه تولید پل جرثقیل سقفی خود را به عنوان یکی از برترین های این صنعت معرفی نموده است. همچنین در زمینه فروش پل جرثقیل سقفی و فروش پل جرثقیل سقفی در اصفهان فعالیت گسترده ای را آغاز نموده است. پل جرثقیل سقفی یکی از مهمترین وسایل در حمل و نقل اجسام سنگین و انتقال آن به سایر نقاط در تمامی نقاط کارخانه های بزرگ است. این پل ها در فضای باز و بسته کارایی های یکسان دارند. سارنج سوله ایران مفتخر است این محصول را با کیفیت جهانی عرضه دارد و فروش پل جرثقیل سقفی و فروش پل جرثقیل سقفی در اصفهان را آغاز نموده است.تولید پل جرثقیل سقفی فناوری های منحصر به فرد خود را می طلبد شرکت سارنج سوله ایران به این مهم دست یافته است و تولید پل جرثقیل سقفی را بصورت حرفه ای و تخصصی پیگری می نماید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 08:06:38 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/46-پل-جرثقیل-سقفی/182-پل-جرثقیل-سقفی
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/181-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره برای ساختمان های با ارتفاع کوچک متوسط و بزرگ کاربرد دارد. سارنج سوله ایران تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره در ابعاد مختلف است. این شرکت توانسته خود را به عنوان یکی از برند های برتر در بازار های مختلف داخلی و جهانی در زمینه فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره معرفی نماید. متخصصان و مهندسین با تجربه با استفاده از علم روز دنیا و بهره گیری از تکنولوژی اروپا و استفاده از جدیدترین دستگاههای دنیا شروع به تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان نموده است. اسکلت فلزی یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین عناصر در ساختمان سازی می باشد. سارنج  سوله ایران آماده همکاری با تمامی ارگانهای دولتی و خصوصی می باشد. با توجه به قیمت ومزایا ی استفاده از اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین توسعه ساخت داخلی شرکت سارنج سوله ایران خود را به این امر وا داشت تا به عنوان برترین شرکت در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان پرداخته اند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 04 Jan 2015 07:56:34 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/181-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/180-سوله سوله

سوله از مهم ترین سازه های فلزی در دوره های امروز می باشد. از سوله به دلیل استحکام بیشتر و همچنین هزینه کمتر ، در ساخت کارخانه ها و ورژشگاه ها و همچنین در مناطق هوایی برای آشیانه هواپیما ها استفاده می شود. شرکت سارنج سوله ایران یکی از مهم ترین و برترین شرکت های سازنده سوله در ابعاد مختلف می باشد که با استفاده از مرغوب ترین مواد به تولید سوله های خود می پردازد. شرکت سارنج سوله ایران دارای ابزار آلات مهم در زمینه ساخت سوله می باشد که به صورت ویژه در اختیار مهندسین مجرب این شرکت قرار گرفته و توانسته ، قدرت تولید این شرمت را بالا ببرد. مهندسین نقشه بردار این شرکت جزو برترین های دانشگاه های معتبر کشور بوده و دارای مدارج تحصیلی بالا می باشند و می توان این اطمینان را برای مشتریان حاصل کرد که این مهندسین توانایی ارائه برترین خدمات در ایران را دارند.

سوله از مهم ترین سازه های فلزی و فولادی می باشد که در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. از سوله در موارد صنعتی مثل کارخانه ها و همچنین در مناطق بزرگ مثل آشیانه هواپیما ها مورد استفاده قرار می گیرد. در سالن های سرپوشیده نیز از سوله استفاده می شود. شرکت سارنج سوله ایران دارای برترین ابزار آلات مورد نیاز ساخت سوله می باشد که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت با در اختیار داشتن مهندسین طرح و همچنین مهندسین سازنده سوله ، توانسته به تولید محصولی با کیفیت در کمترین زمان برسد. شرکت سارنج سوله ایران توانسته با ارائه انواع خدمات در زمینه سوله به مشتریان خود به دریافت انواع گواهی نامه ها و استاندارد های متفاوت در زمینه سوله و ساخت و تولد محصول با کیفیت و همچنین مشتری مداری دست یابد.

سوله یک سازه فلزی مستحکم در زمینه ساخت سازه ای بزرگ می باشد که جهت نگه داری یا کارخانه یا سالن ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. از سوله در ساخت آشیانه هواپیما ها و همچنین در ساخت ورزشگاه ها و کارخانه ها ، کارگاه ها و انبار ها استفاده می شود. این مناطق ها نیازمند محل های سرپوشیده بزرگ می باشند که در برابر مشکلات جوی و زمین لزره مورد اعتماد باشد و تکنولوژی امروز توانسته سوله ای مستحکم را به دنیا معرفی و ارائه کند. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین شرکت های سازنده سوله در ایران می باشد که توانسته محصولی مطابق با نیاز های مختلف مشتریان تولید کند. این شرکت در امر استفاده از ابرپزارآلات به روز جهانی در صدر بوده و دارای برترین مهندسین کشور در امر سوله می باشد. شرکت سارنج سوله ایران توانسته در بیش از ده سال سابقه فعالیت خود ، به رزومه کاری بسیاری درخشانی دست یابد و همچنین توانسته تکنولوژی های بسیار موثری را در تولید خود استفاده کند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 22 Dec 2014 11:19:57 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/180-سوله
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/179-سوله سوله یک سازه فلزی شیب دار می باشد که در زمین های مختلف به مصارف متفاوتی می رسد. برای تولید سوله راخل مختلفی طی می شود تا بتوان سوله ای همگام با محیط هایفروش سوله مختلف و همچنین برای موارد مصرف متفاوت ساخت. شرکت سارنج سوله ایران از برجسته ترین شرکت های سازنده سوله می باشد که به خدمت رسانی در زمینه انواع سازه های فولادی و فلزی می پردازد. این شرکت با استفاده از به روز ترین ابزار آلات مناسب برای ساخت سوله ، و همچنین تکنسین های مختلف و مجرب در امر محاسبه و طراحی سوله ، توانسه خود را در مقام های بالای تولید و فروش سوله وارد کند. شرکت سارنج سوله ایران توانسته به گواهی نامه های متفاوت و معتبر در زمینه سوله دست یابد و همچنین به تولید محصول با کیفیت بپردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 22 Dec 2014 11:16:29 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/179-سوله
ساخت سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/178-ساخت-سوله ساخت سوله

ساخت سوله در اصفهان یک سازه بزرگ و مناسب برای کارخانه ها می باشد که در آنها از ستون های آهنی و پیچ و مهره و بسیاری از پنل های مهم در ساخت استفاده می شود. از سوله در ورزشگاه ها ، کارخانه ها و آشیانه هواپیما ها و بسیاری مناطق صنعتی دیگر استفاده می شود. سوله بهترین گزینه در دنیای امروز برای ساخت محل های نگهداری و کارخانه ها می باشد. در سوله ها از تیر های بزرگ آهنی و پیچ و مهره های فولادی محکم استفاده می شود که برای استحکام بیشتر در مقابل زلزله استفاده می شود. شرکت سارنج سوله ایرارن یکی از برترین شرکت های سازنده سوله می باشد که در یاران دارای بیش از ده ها سال سابقه می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای تیم های مهندسی و طراحی سوله در ابعاد و مدل های متفاوت می باشد که به کمک ابزار آلات ویژه به تولید محصول سوله در بهترین کیفیت می پردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 22 Dec 2014 11:12:05 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/178-ساخت-سوله
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/177-سوله سوله

سوله یک سازه بزرگ شیب دار می باشد که بر اساس محاسبات خاصی تولید می شود. از سوله در ساخت کارخانه ها و ساختمان های صنعتی و ورزشگاه ها و آشیانه هواپیما و بسیاری از مناطق دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت سوله از ستون ها ، استرات ، وال پست ، پیچ و مهره ، سایبان و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین شرکت های تولید و ساخت سوله می باشد. این شرکت دارای تیم های حرفه ای در زمینه تولید سوله می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در زمینه فروش سوله و همچنین مشاوره در زمینه ساخت سوله دارای تیم های مجرب و حرفه ای می باشد که با استفاده از ابزار الات حرفه ای و به روز در ساخت و طراحی سوله ، توانسته به ارائه سوله های با کیفیت در کمترین زمان بپردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 22 Dec 2014 10:57:08 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/177-سوله
سازه فضایی http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/176-سازه-فضایی سازه فضایی نوعی سازه با پایه هایی خر پا می باشند که در بیرون از ساختمان ساخته می شود. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین شرکت های تولید کننده سازه فضایی در ایران می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از برترین  مهندسین سازنده محصولات فلزی ساختمانی ، آماده ارئه خدمات ویژه در زمینه سازه فضایی می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه سازه فضایی می باشد. این شرکت با استفاده از برترین تکنولوژی های تولید و فروش سازه فضایی توانسته به خود کفایی کامل در زمینه سازه فضایی برسد.

فروش سازه فضایی در اصفهان با بیش از یکصد پروژه دارای رزمه بسیار قوی و تیم متخصصین حرفه ای می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:59:17 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/176-سازه-فضایی
ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/175-ساخت-تیر-و-ورق-باکس شرکت سارنج سوله دارای برترین مهندس در زمینه ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان می باشد. این شرکت در میان برترین شرکت های سازنده تیر و ورق باکس می باشد. این شرکت با ارائه خدمات مختلف در زمینه ساخت تیر و ورق باکس و همچنین رزومه فعال و حرفه ای در همین زمینه می باشد. ساخت تیر و ورق باکس مستلزم داشتن دستگاه های مختلف تولید و همچنین مهندسین خبره و با تجربه در این زمینه می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای تیم ساخت تیر و ورق باکس با تجربه بسیار می باشد. شرکت سارنج سوله ایران بیش از صد ها پروژه ساخت تیر و ورق باکس در ابعاد و مدل های مختلف دارد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:46:09 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/175-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
سازنده سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/174-سازنده-سوله شرکت سارنج سوله ایران ، سازنده سوله ، می باشد که در امر تولید حرفه ای سوله در ابعاد و مدل های مختلف دارای تیم های سازنده سوله می باشد. این شرکت بیش از یکصد پروژه حرفه ای در زمینه سازنده سوله دارد که این پروژه ها از برترین پروژه های کار شده در ایران می باشد. سازنده سوله موفق می بایست به تکنولوژی های روز و همچنین دانش و فناوری امروز در زمینه سوله دست داشته باشد تا بتواند محصولی مطابق با استاندارد جهانی و نیاز امروز بشر در زمینه سوله را تولید و ارائه کند. شرکت سارنج سوله ایران دارای این موارد موثر می باشد و در میان شرکت های موفق و بزرگ سازنده سوله در اصفهان برترین قرار دارد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:36:40 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/174-سازنده-سوله
ساخت سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/173-ساخت-سوله ساخت سوله یکی از صد ها فعالیت شرکت سارن سوله ایران می باشد که در ارائه خدمات در این زمینه پیشتاز می باشد. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده ساخت سوله می باشد. ساخت سوله از مهمترین خدمات در زمینه سوله می باشد که پس از ساخت و پرداخت ستون ها و سازه اصلی ، ساخت سوله و نصب آن بسیار مهم می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از مهندسین و متخصصین مجرب در امر ساخت سوله توانسته به تولید انبوه سوله دست یابد و نیاز مشتریان بسیاری را بر طرف سازد. این شرکت بیش از ده سال سابقه کار حرفه ای در زمینه ساخت سوله دارد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:34:36 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/173-ساخت-سوله
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/172-سوله سوله سازه ای بزرگ برای انبار ها و کارخانه ها و کارگاه ها می باشد که در ابعاد بزرگ و سالنی سرپوشیده می باشد. سوله از محصولات تولید شده در شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت به صورت تخصصی در امر تولید و طراحی سوله دارای رزومه فعالیت حرفه ای دارد. این شرکت با استفاده از مهندسین نقشه کش و نقشه بردار در زمینه سوله توانسته فعالیت تولیدی خود را افزایش داده و به پیشرفت تولید سوله در کشور کمک کند. این شرکت با استفاده از مهندسین جوان و با استعداد ، توانسته ایده های جدید در زمینه سوله ارائه کند و این ایده ها را جامه عمل بپوشاند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:32:18 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/172-سوله
پل جرثقیل سقفی http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/171-پل-جرثقیل-سقفی پل جرثقیل سقفی وسیله ای برای جا به حایی بار در کارخانه ها و سالن های بزرگ می باشد. شرکت سارنج سوله ایران تولید کننده انواع پل جرثقیل سقفی در اصفهان می باشد که در کشور ایران تولید می شود. شرکت سارنج سوله ایران با بیش لاز ده سال سابقه مستمر در تولید محصولات بزرگ صنعتی ، دارای رزومه فعالیت درخشان در امر پل جرثقیل سقفی نیز می باشد. این شرکت با استفاده از متد های جدید تولید و فروش پل جرثقیل سقفی توانسته به تولید و کیفیت بالای محصول پل جرثقیل سقفی دست یابد. این شرکت دارای مهندسین مجرب در امر تولید و طراحی حرفه ای می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:24:04 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/171-پل-جرثقیل-سقفی
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/170-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از روند های کاری شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت با بیش از ده سال سابقه کار حرفه ای در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای زرومه فعال و درخشان می باشد. شرکت سارنج سوله دارای تیم های فعال و کارآزموده در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. این شرکت با استفاده از این تیم های حرفه ای ، توانسته کیفیت محصولات خود را بالا ببرد و قدرت تولید حرفه ای محصولات خود را بالا برده است. شرکت سارنج سوله ایران از برترین شرکت های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:05:30 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/170-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/169-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از مهمترین سازه های فلزی پیش ساخته می باشد. این اسکلت فلزی پیچ و مهره قابل جا به جایی آسان می باشد و در کاهش هزینه ها بسیار موثر بوده است. در اسکلت فلزی پیچ و مهره فولاد کمتری استفاده شده است و این امر باعث وزن کمتر آن برای جا به جایی شده است. اما این کاهش وزن در استحکام و قدرت ایستادگی این سازه تاثیری نداشته است. شرکت سارنج سوله ایران با بیش از ده سال سابقه کار حرفه ای در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، یکی از برترین شرکت های تولید کننده انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 18 Dec 2014 08:02:27 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/169-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/168-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره تیم های متخصص فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که در امر فروش و شناسایی بازار دارای تخصص و تجربه کافی می باشند. این شرکت با بهره گیری از دانش مهندسین خود و همچنین استفاده از ابزار آلات حرفه ای و به روز ، که دو عامل پیشرفت یک شرکت می باشند ، توانسته توان تولیدی خود را افزایش داده و سرعت کار را بالا ببرد. همچنین توانسته در هزینه های تولیدی نیز کاهش ایجاد کند و مشتریان بیشتری را جلب مجصولات با کیفیت خود کند.

اسکلت فلزی پیچ و مهره از بزرگترین سرویس های ما می باشد و شرکت در نظر دارد تا در زمینه مشاوره به مشتریان خود ارائه خدمات کند. بدین صورت که در صورت درخواست مشتری، پیش از خرید ، مهندسین طراح شرکت ، به ارائه نقشه اولیه پرداخته و محیط مورد نظر مشتری را بررسی می کنند. سپس بر اساس آن به معرفی محصول اسکلت فلزی پیچ و مهره موجه می پردازند. این عمل باعث می شود تا مشتریان به راحتی انتخاب کنند و هزینه های خود را برآورد کنند. شرکت سارنج سوله ایران در امر تولید و فروش محصولات ، دارای تیم های مجزا اما در ارتباط می باشد تا بتواند محصول تولیدی خود را همگام با نیاز بازار ارائه دهد.

فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان با بیش از یکصد پروژه در زمینه های تخصصی فعالیت عمده ی ما می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 17 Dec 2014 10:44:30 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/168-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/167-سوله-سازی-در-اصفهان سوله سازی در اصفهان از جمله خدمات ارائه شده در شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت به دلیل حضور دفتر مرکزی در شهر اصفهان ، در ارائه خدمات به این شهر راحت تر بوده است و در همین راستا سرعت اجرا و تولید سوله سازی در اصفهان بیش از دیگر شهر ها می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای تیم های متخصص در امر تولید و نصب سوله می باشند که در اراده خدمات پیشتاز بوده و آماده برای خدمت رسانی می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با بهره گیری از نیرو های مجرب و حرفه ای در امر تولید ، توانسته قدرت خط تولید خود را افزایش داده و به تولید محصولات مختلف در ابعاد و ضخامت های متفاوت دست یابد. شرکت سارنج سوله ایران همچنین در ارائه خدمات نصب نیز دارای متخصصین نصب و اجرا می باشد. این شرکت با بیش از  ده ها سال سابقه کار حرفه ای در زمینه تولید محصولات با کیفیت ، دارای رزومه فعالیت درخشان و پر بار می باشد و افتخار ارائه خدمات به شرکت های بزرگی را دارد. این شرکت توانسته به گواهی نامه های کیفیت محصول دست یابد.شرکت سارنج سوله ایران دارای سابقه کار حرفه ای در امر تولید می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 17 Dec 2014 08:30:06 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/167-سوله-سازی-در-اصفهان
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/166-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از دغدغه های شرگت های تولیدی برای شروع کار می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با ارائه خدمات خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره به صورت آسان و به صرفه ، توانسته نیاز مشتریان خود را در امر خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره را بر طرف سازد. این شرکت در تولید خود از مواد مروغوب و با کیفیت استفاده کرده و همین موضوع باعث ارائه محصول با دوام و طول عمر بالا می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در رعایت قوانین سیستم مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان دارای گواهی نامه های بسیاری می باشد که در اعتبار این شرکت تاثیر گذار می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با بیش از صد ها پروژه اجرایی در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره و سوله ، دارای تجربیات کافی برای تولید محصول مورد نظر مشتری می باشد که این امر رضایت مشتریان را در پی دارد. خط تولید حرفه ای شرکت سارنج سوله ایران باعث شده تا محصول در کمترین زمان تولید شود و همچنین تکنسین های مجرب نصب و اجری این شرکت ، در کمترین زمان اسکلت فلزی پیچ و مهره را اجرا و نصب می کنند. مهندسین شرکت سارنج سوله ایران جزو برترین های دانشگاه های کشور می باشند

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 17 Dec 2014 08:06:25 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/166-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/165-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان یکی از برترین فروشندگان اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. این شرکت در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به طور ویژه خدمت می کند. شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از متد های جدید تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، توانسته به میزان رضایت مورد نظر شرکت دست یابد و این امر باعث شده تا در شهر های دیگر نیز شرکت سارنج سوله ایران مشتریان بسیاری به دست آورد. این شرکت با در اختیار گرفتن دستگاه های تولید و ابزار آلات مهم ، و همچنین مهندسین برتر کشور ، توانسته به تولید محصول با کیفیت جهانی دست یابد و محصول خود را به بازار های جهانی ارائه کند. کیفیت محصولات سوله ، توانسته اعتماد مشتریان خارجی را نیز جلب کرد و باعث پیشرفت رنکینگ جهانی کشور در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان شده است. شرکت سارنج سوله ایران با مدیریت قوی و مهندسی جرفه ای و بیش از سال ها تجربه کاری در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و شهر های ایران ، توانسته به دریافت گواهی نامه های بسیاری در زمینه تولید و فروش محصول با کیفیت و همچنین مشتری مداری دست یابد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 17 Dec 2014 07:43:58 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/165-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/164-سوله-سازی-در-اصفهان شرکت سارنج سوله ایران در امر سوله سازی در اصفهان دارای فعالیت های بسیار بوده و بسیاری از مشتریان این شرکت در اصفهان می باشند. شرکت سارنج سوله ایران دارای رزومه فعال و حرفه ای می باشد که بر اثر تلاش مهندسین و متخصصین این شرکت و مدیریت ماهر به دست آمده است. شرکت سارنج سوله ایران دارای بیش از ده نمایندگی در سطح کشور در امر سوله می باشد که در ارائه خدمات آماده و پا به رکاب می باشند.

این شرکت دارای تیم های مجرب تولید و فروش می باشد که با استفاده از این تیم ها به صور مجزا اما در ارتباط با هم ، توانسته راندمان کیفی تولید خود را بالا ببرد و همچنین کیفیت محصول خود را نیز افزایش داده است. شرکت سارنج سوله ایران دارای خط تولید توانمند و با قدرت در زمینه ارائه خدمات سوله سازی در اصفهان می باشد. سوله سازی در اصفهان در شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از مهندسین برتر کشور صورت می گیرد. این شرکت با استفاده از این مهندسین و ایده ها و همچنین دانش آنها توانسته به دریافت گواهی نامه های بسیاری نایل آید.

فروش سوله در اصفهان و دیگر شهر ها با بیش از چند دهه فعالیت تخصص ماست.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 17 Dec 2014 07:28:57 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/164-سوله-سازی-در-اصفهان
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/163-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از دغدغه های شرگت های تولیدی برای شروع کار می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با ارائه خدمات خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به صورت آسان و به صرفه ، توانسته نیاز مشتریان خود را در امر خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره را بر طرف سازد. این شرکت در تولید خود از مواد مروغوب و با کیفیت استفاده کرده و همین موضوع باعث ارائه محصول با دوام و طول عمر بالا می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در رعایت قوانین سیستم مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان دارای گواهی نامه های بسیاری می باشد که در اعتبار این شرکت تاثیر گذار می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با بیش از صد ها پروژه اجرایی در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره و سوله ، دارای تجربیات کافی برای تولید محصول مورد نظر مشتری می باشد که این امر رضایت مشتریان را در پی دارد. خط تولید حرفه ای شرکت سارنج سوله ایران باعث شده تا محصول در کمترین زمان تولید شود و همچنین تکنسین های مجرب نصب و اجری این شرکت ، در کمترین زمان اسکلت فلزی پیچ و مهره و سوله را اجرا و نصب می کنند. مهندسین شرکت سارنج سوله ایران جزو برترین های دانشگاه های کشور می باشند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 07:29:44 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/163-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/162-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان در شرکت سارنج سوله ایران خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به کمک تیم خرید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان صورت می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران برای خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در هر شهر دارای تیم مجزا و مجرل می باشد. این شرکت دارای سابقه کار کافی در زمینه خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و بسیاری از شهر های بزرگ می باشد که توان بالای تولید شرکت سارنج سوله ایران را نشان می دهد. رزومه کاری این شرکت بیانگر توان اجرایی و ساخت این شرکت بوده و همچنین نشانگر کیفیت محصولات ارائه شده می باشد. در این شرکت از مهندسین خبره و مجرب و آموزش دیده تولید و نقشه کشی استفاده می شود که با برگذاری جلسات مشاوره برای مشتریان ، توا انتخاب درست را به مشتریان ارائه می کنند. در این جلسات مشاوره، مهندسین به ارائه یک نقشه ساخت و همچنین محصول مورد نیاز منطقه معرفی شده می پردازند. این جلسات مشاوره به مشتری این راهنمایی ها را می کند که مدل انتخابی اسکلت فلزی پیچ و مهره خود را بیشتر بشناسد و هزینه های تولید و نصب را در نظر بگیرد. با این جلسات ما به مشتری این حق را می دهیم تا در باره کیفیت محصولات متفاوت بیندیشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 07:04:46 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/162-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/161-سوله سوله یکی از مهترین محصولات شرکت سارنج سوله ایران می باشد که سوله در اصفهان جزو خدمات ویژه شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت به دلیل استقبال مشتریان همشهری خود ، در ارائه خدمات سوله در اصفهان وسواس بیشتری به خرج داده و نوع کیفیت خدمات حود را بالا برده است. این امر همچنین در شهر های دیگر نیز اجرا می شود. شرکت سارنج سوله ایران در تولید محصولات خود از مواد و متریال های مختلفی استفاده می کند که این متریال ها جزو بهترین نوع خود می باشند. این مواد با کیفیت باعث افزایش طول عمر محصول و همچنین استحکام بیشتر محصول می شود. دیگر مورد شرکت سارنج سوله ایران این است که مهندسین زبده شرکت سارنج سوله ایران ، جزو برترین های دانشگاه های داخلی بوده و نیروی جوان با استعداد می باشند که سرشار از ایده های متفاوت برای اجرا و نصب سوله و سازه های دیگر می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از این مهندسین ، توان اجرایی خود را افزایش داده و مورد تایید مشتریان بسیاری قرار گرفته است. شرکت سارنج سوله ایران از برترین شرکت های تولید کننده سوله و سازه های فلزی می باشد. این شرکت در افتخارات خود ، افتخار دریافت گواهی نامه های کیفیت محصول تولیدی را به خود اختصاص داده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 06:56:23 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/161-سوله
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/160-سوله-سازی-در-اصفهان سوله سازی در اصفهان از جمله خدمات ارائه شده در شرکت سارنج سوله می باشد. این شرکت به دلیل حضور دفتر مرکزی در شهر اصفهان ، در ارائه خدمات به این شهر راحت تر بوده است و در همین راستا سرعت اجرا و تولید سوله سازی در اصفهان بیش از دیگر شهر ها می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای تیم های متخصص در امر تولید و نصب سوله می باشند که در اراده خدمات پیشتاز بوده و آماده برای خدمت رسانی می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با بهره گیری از نیرو های مجرب و حرفه ای در امر تولید ، توانسته قدرت خط تولید خود را افزایش داده و به تولید محصولات مختلف در ابعاد و ضخامت های متفاوت دست یابد. شرکت سارنج سوله ایران همچنین در ارائه خدمات نصب نیز دارای متخصصین نصب و اجرا می باشد. این شرکت با بیش از  ده ها سال سابقه کار حرفه ای در زمینه تولید محصولات با کیفیت ، دارای رزومه فعالیت درخشان و پر بار می باشد و افتخار ارائه خدمات به شرکت های بزرگی را دارد. این شرکت توانسته به گواهی نامه های کیفیت محصول دست یابد.شرکت سارنج سوله ایران دارای سابقه کار حرفه ای در امر تولید می باشد.

نصب سوله و نصب سوله در اصفهان اجرای  سوله در اصفهان با بیش از یک دهه فعالیت در اتنانهای بزرگ کشورمان.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 06:33:17 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/160-سوله-سازی-در-اصفهان
اجرای سوله در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/159-اجرای-سوله-در-اصفهان اجرای سوله در اصفهان یکی از مرجله های فروش می باشد. شرکت سارنج سوله ایران پس از فروش و تولید محصول مورد نیاز مشتریان ، به نصب و اجرایی سازی آن می پردازد. شرکت سارنج سوله ایران دارای خدمات گوناکونی در این زمینه می باشد. این شرکت با استفاده از مهندسین متخصص و تکنسین های مجرب در امر نصب و اجرای سوله در اصفهان ، در ارائه خدمات سوله پیشتاز بوده و آماده خدمت رسانی می بشاد. این شرکت در راستای تامین رضایت مشتریان خود ، ابزار آلات خود را به روز کرده و دانش روز جهانی را برای فروش سوله در اصفهان پیاده سازی می کند. شرکت سارنج سوله ایران با این امر ، در سرعت کار تاثیر گذار بوده و هزینه های نصب را چه برای شرکت و چه برای مشتریان کاهش داده است. در امر نصب متخصصین از ماشین آلات بزرگ و جرثقیل ها استفاده می کنند. شرکت سارنج سوله ایران دارای ابزار آلات متفاوت و قوی در این قسمت از کار می باشد. همچنین شرکت سارنج سوله ایران دارای ماشین آلات تولید به روز نیز می باشد که برای تامین نیاز مشتریان با قدرت به کار می پردازند. شرکت سارنج سوله ایران آماده عقد قرار داد های کوتاه مدت و بلند مدت با شرکت های بزرگ صنعتی می باشد که در این زمینه به تولید سوله و ارائه خدمات ویژه به آنها می پردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 06:26:59 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/159-اجرای-سوله-در-اصفهان
فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/158-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره شرکت سارنج سوله ایران دارای تیم های متخصص فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که در امر فروش و شناسایی بازار دارای تخصص و تجربه کافی می باشند. این شرکت با بهره گیری از دانش مهندسین خود و همچنین استفاده از ابزار آلات حرفه ای و به روز ، که دو عامل پیشرفت یک شرکت می باشند ، توانسته توان تولیدی خود را افزایش داده و سرعت کار را بالا ببرد. همچنین توانسته در هزینه های تولیدی نیز کاهش ایجاد کند و مشتریان بیشتری را جلب مجصولات با کیفیت خود کند. این شرکت در نظر دارد تا در زمینه مشاوره به مشتریان خود ارائه خدمات کند. بدین صورت که در صورت درخواست مشتری، پیش از خرید ، مهندسین طراح شرکت ، به ارائه نقشه اولیه پرداخته و محیط مورد نظر مشتری را بررسی می کنند. سپس بر اساس آن به معرفی محصول موجه می پردازند. این عمل باعث می شود تا مشتریان به راحتی انتخاب کنند و هزینه های خود را برآورد کنند. شرکت سارنج سوله ایران در امر تولید و فروش محصولات ، دارای تیم های مجزا اما در ارتباط می باشد تا بتواند محصول تولیدی خود را همگام با نیاز بازار ارائه دهد.فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان با بیش از یکصد پروژه حرفه ای تخصص ماست.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 06:21:52 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/158-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/157-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره و اجرا و طراحی و نصب و بهینه سازی اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت سارنج سوله ایران می باشد زیرا که این شرکت در اصفهان مستقر بوده و دارای خدمات بسیاری برای مشتریان در اصفهان می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با مدیریت بسیار توانا و همچنین دانش جهانی تولید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان توانسته اعتبار و سابقه بسیاری به دست آورد. رزومه فعالیت این شرکت نشانگر فعالیت حرفه ای و تخصصی این شرکت می باشد که موجب جلب رضایت مشتریان شده است. این شرکت در ارائه خدمات و مشاوره در سطح برترین شرکت های جهانی می باشد و دارای مهندسین حرفه ای می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 16 Dec 2014 06:09:17 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/157-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
سوله در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/156-سوله-در-اصفهان سوله یکی از مهترین محصولات شرکت سارنج سوله ایران می باشد که سوله در اصفهان جزو خدمات ویژه شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت به دلیل استقبال مشتریان همشهری خود ، در ارائه خدمات سوله در اصفهان نوع کیفیت خدمات حود را بالا برده است. این امر همچنین در شهر های دیگر نیز اجرا می شود. شرکت سارنج سوله ایران در تولید محصولات خود از مواد و متریال های مختلفی استفاده می کند که این متریال ها جزو بهترین نوع خود می باشند.

این مواد با کیفیت باعث افزایش طول عمر محصول و همچنین استحکام بیشتر محصول می شود. دیگر مورد شرکت سارنج سوله ایران این است که مهندسین زبده شرکت ما ، جزو برترین های دانشگاه های داخلی بوده و نیروی جوان با استعداد می باشند که سرشار از ایده های متفاوت برای اجرا و نصب سوله و سازه های دیگر می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از این مهندسین ، توان اجرایی خود را افزایش داده و مورد تایید مشتریان بسیاری قرار گرفته است. شرکت سارنج سوله ایران از برترین شرکت های تولید کننده سوله و سازه های فلزی می باشد. این شرکت در افتخارات خود ، افتخار دریافت گواهی نامه های کیفیت محصول تولیدی را به خود اختصاص داده است.

نصب سوله در اصفهان با بیش از چند دههف عالیت مستر و رزمه کاری بسیار قوی از افتخارات و تخصص های ما می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 08:34:19 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/156-سوله-در-اصفهان
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/155-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان در شرکت سارنج سوله ایران خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به کمک تیم خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره صورت می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران برای خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در هر شهر دارای تیم مجزا و مجرل می باشد. این شرکت دارای سابقه کار کافی در زمینه فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره و بسیاری از شهر های بزرگ می باشد که توان بالای تولید شرکت سارنج سوله ایران را نشان می دهد. رزومه کاری این شرکت بیانگر توان اجرایی و ساخت این شرکت بوده و همچنین نشانگر کیفیت محصولات ارائه شده می باشد. در این شرکت از مهندسین خبره و مجرب و آموزش دیده تولید و نقشه کشی استفاده می شود که با برگذاری جلسات مشاوره برای مشتریان ، توا انتخاب درست را به مشتریان ارائه می کنند. در این جلسات مشاوره، مهندسین به ارائه یک نقشه ساخت و همچنین محصول مورد نیاز منطقه معرفی شده می پردازند. این جلسات مشاوره به مشتری این راهنمایی ها را می کند که مدل انتخابی اسکلت فلزی پیچ و مهره خود را بیشتر بشناسد و هزینه های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره را در نظر بگیرد. با این جلسات ما به مشتری این حق را می دهیم تا در باره کیفیت محصولات متفاوت بیندیشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 08:20:27 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/155-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/154-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از دغدغه های شرگت های تولیدی برای شروع کار می باشد. شرکت سارنج سوله ایران با ارائه خدمات خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به صورت آسان و به صرفه ، توانسته نیاز مشتریان خود را در امر خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره را بر طرف سازد. این شرکت در تولید خود از مواد مروغوب و با کیفیت استفاده کرده و همین موضوع باعث ارائه محصول با دوام و طول عمر بالا می باشد. شرکت سارنج سوله ایران در رعایت قوانین سیستم مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان دارای گواهی نامه های بسیاری می باشد که در اعتبار این شرکت تاثیر گذار می باشند. شرکت سارنج سوله ایران با بیش از صد ها پروژه اجرایی در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره و سوله ، دارای تجربیات کافی برای تولید محصول مورد نظر مشتری می باشد که این امر رضایت مشتریان را در پی دارد. خط تولید حرفه ای شرکت سارنج سوله ایران باعث شده تا محصول در کمترین زمان تولید شود و همچنین تکنسین های مجرب نصب و اجری این شرکت ، در کمترین زمان اسکلت فلزی پیچ و مهره را اجرا و نصب می کنند. مهندسین شرکت سارنج سوله ایران جزو برترین های دانشگاه های کشور می باشند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 07:59:00 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/154-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
فروشنده اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/153-فروشنده-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین فروشنده اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. این شرکت در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به طور ویژه خدمت می کند. اسکلت فلزی پیچ و مهره از مهمترین قسمت های فعالیت اصلی شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از متد های جدید تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، توانسته به میزان رضایت مورد نظر شرکت دست یابد و این امر باعث شده تا در شهر های دیگر نیز شرکت سارنج سوله ایران مشتریان بسیاری به دست آورد. این شرکت با در اختیار گرفتن دستگاه های تولید و ابزار آلات مهم ، و همچنین مهندسین برتر کشور ، توانسته به تولید محصول با کیفیت جهانی دست یابد و محصول خود را به بازار های جهانی ارائه کند. کیفیت محصولات سارنج سوله ایران ، توانسته اعتماد مشتریان خارجی را نیز جلب کرد و باعث پیشرفت رنکینگ جهانی کشور در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره شده است. شرکت سارنج سوله ایران با مدیریت قوی و مهندسی حرفه ای و بیش از سال ها تجربه کاری در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و شهر های ایران ، توانسته به دریافت گواهی نامه های بسیاری در زمینه تولید و فروش محصول با کیفیت و همچنین مشتری مداری دست یابد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 07:42:19 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/153-فروشنده-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/152-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از خدمات ارائه شده در شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت با استفاده از بهترین مواد و دستگاه ها در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، توان تولیدی خود را بسیار افزایش داده و همچنین کیفیت تولید را نیز بالا برده است. شرکت ما با استفاده از مهندسین برتر کشور در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره ، توانسته بازار داخلی را به دست گیرد و همچنین محصولات خود را به بازار های خارجی نیز معرفی کند. این نشانگر آن است که محصول شرکت سارنج سوله ایران از کیفیت کافی برای تولید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در تعداد انبوه و در بازار های خارجی را داراست و این کیفیت به کمک مهندسین و دانش آنها و همچنن ابزار آلات مهم و صنعتی بزرگ شرکت سارنج سوله ایران به دست آمده است. این شرکت آماده ارائه خدمات فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در شهرهای بزرگ صنعتی نظیر اصفهان می باشد. این خدمات ارائه شده در شرکت سارنج سوله ایران منجر به دریافت گواهی نامه های کیفیت و مشتری مداری شده است. شرکت ما ایران یکی از برترین شرکت های فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 07:13:29 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/152-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اجرای سوله در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/151-اجرای-سوله-در-اصفهان شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از تکنسین های مجرب و نیرو های زبده در امر اجرای سوله در اصفهان ، آماده ارائه خدمات جرفه ای در زمینه سوله و چگونگی نصب آن می باشد.اجرای سوله یکی ازقسمت های قرار داد شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت در کمترین زمان با استفاده از تکنولوژی روز جهانی آماده ارائه خدمات می باشد. شرکت شرکت سارنج سوله ایران با بیش از ده سال سابقه کار درخشان در زمینه اجرای سوله در اصفهان و فروش سوله در اصفهان شهر های بزرگ ایران ، امروزه توانسته به تولید سوله در ابعاد متفاوت دست یابد و متریال های مختلفی را در اختیار بگیرد. از این متریال های مرغوب در امر تولید سوله استفاده می شود. همچنین شرکت سارنج سوله ایران اقدام به برگذاری جلسات مشاوره کرده است. این جلسات با حضور متخصصین و مهندسین مجرب این شرکت صورت می گیرد گه در آن چگونگی اجرای سوله در اصفهان و در شهر های دیگر بیان می شود. و سپس بر اساس نقشه ها و نوع منطقه ، پیشنهاداتی ارائه می شود که مشتری بتواند به راحتی و با فراخ بال در انتخاب خود بیندیشد. شرکت سارنج سوله ایران همچنین دارای خدمات پس از فروش نیز می باشد. این خدمات به منظور اجرای قوانین سیستم مشتری مداری شرکت سارنج سوله ایران می باشد و در ارائه آنها وسواس به خرج داده می شود.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 07:01:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/151-اجرای-سوله-در-اصفهان
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/150-سوله-سازی-در-اصفهان شرکت سارنج سوله در امر سوله سازی در اصفهان دارای فعالیت های بسیار بوده و بسیاری از مشتریان این شرکت در اصفهان می باشند. شرکت سارنج سوله دارای رزومه فعال و حرفه ای می باشد که بر اثر تلاش مهندسین و متخصصین این شرکت و مدیریت ماهر به دست آمده است. شرکت سارنج سوله دارای بیش از ده نمایندگی در سطح کشور در امر سوله می باشد که در ارائه خدمات آماده و پا به رکاب می باشند. این شرکت دارای تیم های مجرب تولید و فروش سوله می باشد که با استفاده از این تیم ها به صور مجزا اما در ارتباط با هم ، توانسته راندمان کیفی تولید خود را بالا ببرد و همچنین کیفیت محصول خود را نیز افزایش داده است. شرکت ما دارای خط تولید توانمند و با قدرت در زمینه ارائه خدمات سوله سازی در اصفهان می باشد. سوله سازی در اصفهان در شرکت سارنج سوله ایران با استفاده از مهندسین برتر کشور صورت می گیرد. این شرکت با استفاده از این مهندسین و ایده ها و همچنین دانش آنها توانسته به دریافت گواهی نامه های بسیاری نایل آید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 06:46:46 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/150-سوله-سازی-در-اصفهان
سوله در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/149-سوله-در-اصفهان شرکت سارنج سوله ایران یکی از ارائه دهندگان سوله در اصفهان می باشد. شرکت سارنج سوله ایران از برترین فروشنده سوله در اصفهان می باشد که به ارائه خدمات در همین زمینه می پردازد. شرکت ما با بیش از ده ها سال سابقه کار مستمر و فعال در زمینه تولید و فروش سوله ، و همچنین سوله در اصفهان آماده عقد قرار داد با شرکت های عظیم در زمینه ساخت سوله می باشد.شرکت سارنج سوله در همین راستا به تقویت خط تولید خود پرداخته و با استفاده از دستگاه های به روز تولید مشتقات سوله ، در تحویل محصول در کمترین زمان موثر بوده است. این شرکت همچنین در استفاده از نیرو های مجرب در امر نصب و همچنین مهندسین خبره و حرفه ای در نقشه برداری و نقشه کشی سوله استفاده کرده است. این مهندسین مجرب در امر نقشه کشی پیش از ساخت سوله در اصفهان فعالیت دارند و در صورت درخواست مشتری ، پیش از خرید پیشنهادات خود را در زمینه انتخاب برترین محصول و مدل سوله بیان می کنند و برآیند هزینه های مصرفی و مورد نیاز مشتری را برای آن به صورت کاملا واضح بیان می کنند. شرکت سارنج سوله ایران یکی از مهمترین شرکت های تولید سوله می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Mon, 15 Dec 2014 06:27:59 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/45-سوله/149-سوله-در-اصفهان
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/148-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان یکی از خدمات شرکت سارنج می باشد. شرکت سارنج تولید کننده انواع محصولات فلزی همچون اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد و در این امر نیز به دریافت بسیاری از گواهی نامه های کیفیت در محصول و کیفیت در خدمات نایل آمده است. شرکت سارنج با در اختیار داشتن دستگاه های تولید و همچنین مهندسین حرفه ای در امر تولید ، محصول با کیفیت خود را وارد بازار می کند. محصولات سارنج از نظر کیفیت در سطح محصولات جهانی می باشد و با نمونه خارجی خود در رقابت می باشد. شرکت سارنج ، در امر فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود ، دارای تیم های مختلف و آماده به کار و همچنین آموزش دیده می باشد که در صورت نیاز ، در کمترین زمان ممکن به ارائه خدمات بپردازند. شرکت سارنج با استفاده از دستگاه های تولیدی به روز جهانی و خط تولید مجرب ، توانسته قدرت تولید خود را بالا برده و در تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، پیشتاز می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:57:04 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/148-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/147-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان توسط برترین شرکت تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره تولید می شود. شرکت سارنج از برترین برند های تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. این شرکت یکی از ارائه دهندگان انواع خدمات در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. شرکت سارنج با در اختیار داشتن دانش روز جهان توسط مهندسین خود ، به ارائه محصول به روز و با کیفیت می پردازد.فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان توسط سارنج در بهترین شرایط و دقیقا مطابق با نیاز محل های مختلف اصفهان تولید می شود. این شرکت در اصفهان حضور مستمر داشته و بسیاری از پروژه های خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان را بر عهده دارد و همچنین بسیاری از پروژه ها را اجرایی کرده است. شرکت سارنج دارای تیم های مختلف فروش و تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد و همچنین در دیگر استان ها در ایران نمایندگی های مختلفی می باشد. این نمایندگی ها با سفارش گرفتن از مشتریان ، و اراسال سفارش به شرکت سارنج ، ارائه خدمات این شرکت را در شهر های ایران بسیار بالا برده اند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:48:20 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/147-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/146-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از خدمات مهم شرکت سارنج می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن دستگاه های حرفه ای در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، توانسته محصول مورد نظر مشتریان را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت ارائه دهد. شرکت سارنج در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای تیم های فروش و متخصصین فروش می باشد. این متخصصین با ارائه گزینه هایی متناسب با بازار ، به خط تولید پیشنهاداتی ارائه می دهند و این خط به تولید محصول مورد نیاز بازار روز می پردازد. اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهانذ در سارنج در بهترین شرایط و طبق استاندارد های جهانی ساخته می شود. شرکت سارنج در زمینه تولید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای گواهی نامه های کیفیت و مشتری مداری می باشد. این شرکت جزو برترین برند های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره ، دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور می باشد که در کمترین زمان نیاز مشتریان را برآورده می کنند و جزو بهترین نمایندگی های فروش می باشند زیرا که دائما در ارتباط با مشتریان و شرکت سارنج می باشند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:36:27 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/146-فروش-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/145-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان از خدمات شرکت سارنج می باشد. این امر با استفاده از تیم های فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره صورت می گیرد که در انجام آن نمایندگی های مختلفی فعالیت دارند. فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره مستلزم استفاده از دستگاه های حرفه ای در تولید می باشد که در کمترین زمان به تحویل محصول می پردازند. پیش از فروش ، شرکت داتیس کار خدمات مختلفی ارائه می دهد که از جمله آنها ، مشاوره می باشد. این مشاوره در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره به منظور آگاه سازی مشتریان در زمینه چگونگی اجرای پروژه و همچنین استفاده از بهترین محصول مورد نیاز منطقه می باشد. این مشاوره به صورت یک روند پیش از فروش ارائه می شود. در این خدمت ، مهندسین شرکت سارنج به نقشه برداری از محل مورد نظر می پردازند و سپس یک سازه اولیه پیشنهادی مطرح می شود. در این پیشنهاد ، نوع پیچ و مهره و همچنین و نوع اسکلت مشخص می شود. این امر به انتخاب بهتر و همچنین برآورد هزینه ها کمک می کند. پس از این جلسات مشاوره ، این شرکت در فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان شرکت کرده و قرار داد بین طرفین منعقد می شود و سپس سازه به صورت اجرایی در می آید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:30:26 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/145-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/144-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره شرکت سارنج در زمینه خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای خدمات پیش از خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان بسیاری می باشد. یکی از این خدمات ، خدمت کشاوره پیش از خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. این خدمت بدین صورت است که شرکت سارنج سوله پیش از خرید و ثبت خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره مشتریان ، در صورت درخواست مشتری ، از محل مورد نظر آنها بازدید به عمل آورده و نقشه سازه را طراحی می کند. تیم مهندسین این شرکت با ارائه این خدمات به جلب رضایت مشتریان فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره
می پردازند. پس از این نقشه کشی ، مهندسین شرکت سارنج به ارائه پیشنهادات مختلف در این امر می پردازد. در این پیشنهادات پیش از خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، نوع و اندازه قطر سازه و پیچ و مهره ها و همچنین در نوع اسکلت بندی آنها و استحکام مورد نیاز منطقه و بسیاری موارد دیگر توضیح داده می شود و محصول مورد نیاز معرفی می گردد. شرکت سارنج پس از آن در صورت نیاز مشتریان خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، به عقد قرار داد پرداخته و اقدام به اجرایی کردن اسکلت فلزی پیچ و مهره می پردازد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:18:16 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/144-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/143-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره از شرکت سارنج بسیار سهل و آسان می باشد. این شرکت برای خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان آسان اقدام به ایجاد تیم خرید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره کرده است. این شرکت در امر خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، به رویکرد های به روز بازار ها رو آورده است. این شرکت در تولید و فروش و خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از مهمترین شرکت های ایران می باشد که بسیاری از شرکت ها در زمینه خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره از این شرکت فعالیت دارند. شرکت سارنج ، در زمینه فروش و خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره به شرکت های مختلف آماده ارائه خدمات می باشد. در زمینه ارائه خدمات به مشتریان خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، شرکت سارنج به ارائه خدمات نقشه کشی پیش از ساخت و همچنین مشاوره در زمینه استفاده از انواع مدل های اسکلت فلزی پیچ و مهره می پردازد. این خدمات در راستای جلب رضایت مشتریان خرید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 10:08:55 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/143-خرید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/142-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از امور مهم در شرکت سارنج می باشد. شرکت سارنج آماده ارائه خدمات حرفه در تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. این شرکت در سالهای متمادی گذشته ، توانسته تجربه کافی در تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره را به دست آورده و فوت و فن کار فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره را به دست آورد. پس از سالها تلاش این شرکت در تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان توانسته بروز ترین محصول و برترین کیفیت را ارائه دهد. شرکت سارنج آماده عقد قرار داد در زمینه فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در ابعاد و مدل های متفاوت می باشد که این مدل های متفاوت ، دارای کیفیت برتر و همچنین خدمات پس از فروش می باشند. شرکت سارنج ، دارای مهندسین حرفه ای در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین دستگاه های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که این امر در اجرای محصول با کیفیت بسیار موثر بوده و در پیشرفت محصولات این شرکت موثر بوده است. تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در شرکت سارنج ، از بهترین خدمات ارائه شده در این شرکت می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 09:37:20 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/142-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/141-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از انواع خدمات شرکت سارنج می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن انواع دستگاه های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره ، و همچنین مهندسین اسکلت فلزی پیچ و مهره ، توانسته جزو برترین های ایران باشد. شرکت سارنج با بیش از ده ها سال سابقه کار حرفه ای در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان ، توانسته تجربه کافی در زمینه تولید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره را به دست آورده و با ارائه محصول با کیفیت ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره ، بازار حرفه ای تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره را به دست گیرد. شرکت سارنج ، آماده ارائه خدمات تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره بوده و به صورت حرفه ای در اجرای محصول می باشد. شرکت سارنج دارای مهندسین حرفه ای و همچنین تیم های نصب و اجرا به صورت حرفه ای و تخصصی می باشد. این شرکت افتخار ارائه خدمات به بسیاری از شرکت ها و کارخانه های بزرگ را در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره دارد.این شرکت آماده تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در ابعاد و مدل های مختلف می باشد که این تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره با دستگاه های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره حرفه ای توان و قدرت تولید خود را چندین برابر کرده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 09:32:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/141-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/140-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره از بهترین سازه های موجود در ساخت سوله و ساختمان می باشد. از اسکلت فلزی پیچ و مهره در پیش سازی و ساختار دهی به سازه اولیه استفاده می شود که پس از نصب و اجرای اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می توان سقف و دیوار های سوله را بنا کرد. شرکت سارنج یکی از معتبرترین شرکت های تولید و اجرای اسکلت فلزی پیچ و مهره در ایران می باشد. این شرکت با بیش از ده ها سال سابقه کار مفید و فعالیت درخشان و حرفه ای توانسته اعتبار کافی را برای در دست گرفتن بازار اسکلت فلزی پیچ و مهره به دست اورد. شرکت سارنج ، آماده ارائه خدمات مختلف در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین نصب و اجرای انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. مکهندسین متخصص این شرکت ، با استفاده از دستگاه ها و دانش روز ، در ارائه انواع خدمات اسکلت فلزی پیچ و مهره موفق می باشند. همچنین این شرکت توانسته با اجرای حرفه ای خدمات و اسکلت فلزی پیچ و مهره ، به دریافت گواهی نامه های مختلف و حرفه ای در امر کیفیت اسکلت فلزی پیچ و مهره و مهندسی اسکلت فلزی پیچ و مهره نایل آید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 09:29:40 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/140-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/139-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان یکی از انواع سازه های مهم در ساخت انواع سوله و ساختمان می باشد. از اسکلت فلزی پیچ و مهره در پیش ساز ساختمان و فندانسوین اولیه استفاده می شود. تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان در ابعاد متفاوت و در مدل های مختلفی ساخته می شود که باعث ایجاد تنوع در ساختمان می باشد. شرکت سارنج سازنده انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد که در این امر دارای بیش از ده سال سابقه کار مفید است. در شرکت سارنج متخصصین و مهندسین مجرب و حرفه ای وجود دارد که با تخصص خود در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان به نقشه کشی و اجرایی گردن اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می پردازند. شرکت سارنج دارای برترین تولید کنندگان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد که در ایران جزو برترین شرکت های تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. این شرکت دارای رزومه فعالیت بسیار درخشان و همچنین دارای گواهی نامه های کیفیت محصول می باشد. شرکت سارنج در تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان دارای خط تولید و ماشین های تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان در ابعاد و مدل های مختلف می باشد. این خط تولید حرفه ای ، فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان را در ضخامت های متفاوت بر اساس نیاز مشتریان و همچنین نیاز مهندسین شرکت در امر نصب ، تولید می کند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 14 Dec 2014 09:18:29 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/139-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/138-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره یک سازه اصلی در ساختمان ها به حساب می آید. اسکلت فلزی پیچ و مهره در امر مستحکم سازی ساختمان ها و همچنین فندانسیون اولیه سازه بسیار اهمیت دارد. شرکت سارنج سوله دارای نیروی حرفه ای تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. شرکت سارنج سوله در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان جزو ممتاز ترین شرکت های تولید می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان یکی از زمینه های کاری مهم شرکت سارنج سوله می باشد. این شرکت با در نظر گرفتن رفاه مشتریان در اصفهان ، ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان را جزو یکی از خدمات ویژه خود قرار داده است. شرکت سارنج سوله با بهره گیری از دانش بروز جهانی در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و همچنین در اختیار گرفتن دساگاه های بزرگ تولید گر اسکلت فلزی پیچ و مهره ، آماده ارائه انواع خدمات و سفارشات در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. این شرکت به دلیل استفاده از مرغوب ترین مواد در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و دیگر شهر های ایران ، موفق به دریافت گواهی نامه های بسیاری از سازمان استاندارد و صنعت و معدن شده است. این شرکت همچنین دارای افتخار همکاری با شرکت ها و مراکز مهم در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 17:06:05 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/138-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/137-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از محصولات حرفه ای شرکت سارنج سوله می باشد. در شرکت سارنج سوله ، اسکلت فلزی پیچ و مهره به کمک نیرو های حرفه ای و مجرب ای ن امر و تولید کنندگان و طراحان اسکلت فلزی پیچ و مهره به تولید می رسد. شرکت .. دارای تیم حرفه ای و دانش آموخته دانشگاه های بزرگ کشور در امر نقشه کشی و نقشه برداری محیطی در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشند. در اسکلت فلزی پیچ و مهره از پیچ و مهره هایی با جنس و اندازه های متفائت استفاده می شود. شرکت سارنج سوله با توجه به نوع محل قرار گیری اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین آنالیز مهندسین این شرکت ایز محل مورد نظر مشتری ، اقدام به تولید برترین مدل های اسکلت فلزی پیچ و مهره می کند. در شرکت سارنج سوله اسکلت فلزی پیچ و مهره به دست برترین نصاب ها و مهندسین این امر نصب و اجرایی می شود. اسکلت فلزی پیچ و مهره در زمینه آماده سازی سوله و یا سالن های مختلف به کار می رود.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 16:35:21 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/137-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/136-انواع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از انواع اسکلت های موجود می باشد که به جد می توان گفت بهترین نوع اسکلت های فلزی می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره تشکیل شده از پیچ و مهره و تیر های آهنی مشخصی که در ابعاد مختلف و مدل های متفاوت موجود می باشند. این انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره در ساخت اسکلت های مختلف در محل های متفاوت به کار می روند. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین سازندگان اسکلت فلزی پیچ و مهره در ایران می باشد. این شرکت دارای تیم های حرفه ای طراحی و نقشه کشی متشکل از مهندسین برتر دانشگاه های کشور می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره تولید شده توسط شرکت سارنج سوله ایران ، در استحکام و طول عمر بسیار مجرب و معروف می باشد. زیرا که این شرکت از برترین مواد در تولید محصولات خود استفاده می کند. شرکت سارنج سوله دارای بیش از ده سال سابقه کار در امر تولید انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که در این ده سال ، شرکت سارنج سوله ایران ، توانسته رزومه کاری بسیار درخشان و پر باری را به ارمغان آورد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 14:02:54 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/136-انواع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/135-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره ، یکی از سازه های مورد استفاده در ساخت مکان ها و اسکلت گذاری اولیه می باشد. در اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از لوازم مورد استفاده ، انواع پیچ های مختلف می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره همانطور که از اسم آن پیداست ، از پیچ و مهره و تیر های فلزی تشکیل شده است. شرکت سارنج سوله در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای تیم های حرفه ای نصب و خدمات پس از فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره در ایران می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره ساخته شده در شرکت سارنج سوله ، جزو برترین برند های سازنده اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله ایران ، آماده دریافت هرگونه سفارش در امر نقشه کشی و نقشه برداری از محیط های مورد نظر مشتریان خود می باشد. این عملیات توسط تیم حرفه ای مهندسین ساخت و نقشه کش شرکت سارنج سوله صورت می پذیرد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 13:49:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/135-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/134-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از انواع خدمات ارائه شده در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره در شرکت سارنج سوله ایران می باشد. این شرکت با شناسایی نیاز بازار در امر اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره ، توانسته با تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره با کیفیت ، نیاز بازار را برآورده کرده و در فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره موفق ظاهر شود. شرکت سارنج سوله ایران با بیش از ده ها سال خدمات فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره و بسیاری دیگر از محصولات ، دارای رزومه فعالیت درخشان و پر بار در تولید و فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 09:04:50 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/134-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/133-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان توسط شرکت سارنج سوله ایران تولید شده و در اختیار مشتریان محترم قرار می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران دارای خط تولید و مهندسین حرفه ای تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد. همچنین در امر فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره نیز دارای تخصص و  مشاوره می باشد. شرکت سارنج سوله ایران متخصص امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان و دیگر شهر های ایران ، آماده ارائه خدمات حرفه ای و به روز در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان بوده و در امر مشاوره خرید و مشاوره نصب و اندازه گیری و نقشه کشی محل نصب اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان آماده ارائه خدمات می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 04:36:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/133-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره-در-اصفهان
برترین نوع اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/132-برترین-نوع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از انواع اسکلت های فلزی می باشد که در نوع های مختلف استفاده می شود. اسکلت فلزی پیچ و مهره در انواع مختلف و در اندازه های متفاوت در بازار موجود می باشد. از اسکلت فلزی پیچ و مهره در ساخت سازه اولیه ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت سارنج سوله ایران سازنده برترین نوع اسکلت فلزی پیچ و مهره در ابعاد و مدل های مختلف می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و متخصص در امر ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره ، در ارائه هر گونه سفارش اسکلت فلزی پیچ و مهره در ابعاد مختلف توانمند می باشد. شرکت سارنج سوله ایران توانا در امر تولید و اجرای اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله ایران دارای برترین مواد اولیه و دستگاه های تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد و این امر قدرت اجرای پروژه های بزرگ را به دست آورده است.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 13 Dec 2014 04:21:17 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/132-برترین-نوع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/43-اسکلت-فلزی-در-اصفهان/131-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از سازه های بزرگ و مدرن در ساخت سوله ها می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره متشکل از انواع تیر آهن و پیچ و مهره ها در اندازه های متفاوت می باشد.

اسکلت فلزی پیچ و مهره در زمینه تولید سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا که پیش از ساخت سوله ها ، از این اسکلت فلزی پیچ و مهره استفاده می شود تا سازه اصلی سوله ها را بنا کنند. شرکت ... دارای بیش از ده ها سال فعالیت و رزومه در زمینه تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله دارای خط تولید حرفه ای در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که متشکل از دستگاه های بروز و حرفه ای و همچنین مهندسین متخصص در امر طراحی اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین تولید کنندگان اسکلت فلزی پیچ و مهره ی باشد. شرکت ما با استفاده از مرغوب ترین مواد ، به تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره با طول عمر بالا و همچنین مستحکم می باشد. این شرکت در زمینه تولید محصولات بسیاری چون پل جرثقیل سقفی و سازه فلزی و سازه فضاییو بسیاری دیگر نیز همچنین فعالیت دارد.

 

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 11 Dec 2014 08:27:53 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/43-اسکلت-فلزی-در-اصفهان/131-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/130-ساخت-تیر-و-ورق-باکس ساخت تیر و ورق باکس از مهم ترین خدمات ارائه شونده توسط شرکت سارنج سوله میباشد. شرکت ... با ارائه خدمت ساخت تیر و ورق باکس کمک به تولید ملی در این زمینه به صورت جدی و عملی کرده است. با ساخت تیر و ورق باکس در ایران توسط شرکت ما در این زمینه از ساخت وسایل صنعتی ، خودکفایی ایجاد شده و پایه های اقتصادی کشور با ساخت تیر و ورق باکس در داخل ، بیش از پیش مستحکم می شود.

شرکت ... دارای خط تولید ساخت تیر و ورق باکس به صورت حرفه ای در کارخانجات خود ، یکی از برترین برند های ساخت تیر و ورق باکس می باشد. این شرکت با استفاده از مرغوب ترین دستگاه های ساخت تیر و ورق باکس در ایران ، به ساخت تیر و ورق باکس به صورت حرفه ای می پردازد. مهندسین شرکت ما دارای مدارک و درجات معتبر علمی در زمینه ساخت تیر و ورق باکس می باشد که باعث شده اند شرکت در صدر دیگر کشور ایران را ترک نماید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 11 Dec 2014 08:02:37 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/130-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
سازه فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/129-سازه-فلزی سازه فلزی نوعی پیش سازه برای تامین استکام پیش از مصالح ریزی می باشد.جنس سازه فلزی از فولاد بوده و در ساخت انواع مدل های مختلف سازه ای ، بسیار توانمند می باشد. از سازه فلزی در ساختمان ها و کارخانه ها و همچنین کارگاه های به کار می رود.

شرکت سوله تولید کننده انواع سازه فلزی می باشد. این شرکت با در اختبار داشتن مواد مرغوب معدنی و بسیاری از دستگاه های مهم و به روز این عمل ، سازه فلزی را در کارخانجات خود ممکن ساخته است. شرکت  سارنج سوله در فرصت کوتاهی توانست جایگاه خوبی در زمینه سازه فلزی در بازار سازه فلزی پیدا کند. قیمت بسیار مناسب شرکت سارنج سوله باعث جلب رضاین مشتریان می شود. مشتریان سازه فلزی ها در زمینه خرید و فروش سازه فلزی ، می توانند به آسانی با شرکت سارنج سوله در تماس بوده و با ثبت سفارش در سایت ، و حتی تلفنی ، سازه فلزی خود را با مشورت مهندسین خبره شرکت ... بسازند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 11 Dec 2014 07:30:07 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/129-سازه-فلزی
سازه فضایی http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/128-سازه-فضایی سازه فضایی یک سازه مستحکم و مدرن می باشد که پیش از ساخت ساختمان از آن استفاده می شود. از سازه فضایی در ساختن ساختمن ها و فندانسیون های بزرگ تستفاده می شود. سازه فضایی از مهم ترین و مستحکم ترین نوع سازه های فلزی و فولادی می باشد.

شرکت sسارنج سوله دارای تیم طراحی و نقشه کشی سازه فضایی می باشد که متشکل از برترین مهندسین نقشه کش کشور است. این مهندسین خبره بیش از ده ها سال است که در کنار شرکت ... به ارائه خدمات در زمینه سازه فضایی می پردازند و همچنین دارای تجربه کاری بسیار بالا می باشند. مهندسین طراح سازه فضایی نیز همچنین در شرکت ... دارای تجارب کاری حرفه ای و همچنین دانش روز جهانی در زمینه سازه فضایی می باشند. شرکت ... با بهره گیری از این مهندسین و این طراحان حرفه ای ، توانسته برترین سازنده سازه فضایی در ایران باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 11 Dec 2014 07:26:54 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/44-سازه-فضایی/128-سازه-فضایی
اسکلت فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/127-اسکلت-فلزی اسکلت فلزی همچون دیگر سازه های فلزی نوعی پیش ساز فلزی است که پیش از ساخته شدن ساختمان از آن به عنوان اسکلت بندی اولیه استفاده می شود. اسکلت فلزی یکی از مهم ترین مرحله ها در اجرای یک سازه بزرگ می باشد.

شرکت سارنج سوله دارای توانمندی بالا در امر تولید اسکلت فلزی در اصفهان و دیگر شهر ها می باشد. شرکت سارنج متشکل از مهندسین و تکنسین های مجرب امر اسکلت فلزی و ساخت و ساز می باشد و با بیش از ده ها سال  تجربه کاری در زمینه اسکلت فلزی و انواع دیگر سازه های فلزی و فولادی ، آماده ارائه ادنواع خدمات در زمینه سفارشات می باشد. این شرکت با بهره گیری از لوازم و وسایل به روز در زمینه اسکلت فلزی ، توانایی اجرایی کردن پروژه های خود را بالا برده و همچنین با استفاده از مرغوب ترین مواد در امر تولید، به تولید مصالح با کیفیت در زمینه اسکلت فلزیپرداخه و در نتیجه اسکلت فلزی با کیفیت و با استحکام و طول عمر بالا را به شما ارائه می دهد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 11 Dec 2014 07:05:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/127-اسکلت-فلزی
اسکلت فلزی در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/43-اسکلت-فلزی-در-اصفهان/126-اسکلت-فلزی-در-اصفهان اسکلت فلزی در اصفهان یک سازه اصلی در ساختمان ها به حساب می آید. فروش اسکلت فلزی در اصفهان در امر مستحکم سازی ساختمان ها و همچنین فندانسیون اولیه سازه بسیار اهمیت دارد. شرکت سارنج سوله دارای نیروی حرفه ای تولید اسکلت فلزی در اصفهان می باشد. شرکت سارنج سوله در امر تولید اسکلت فلزی در اصفهان جزو ممتاز ترین شرکت های تولید می باشد. اسکلت فلزی در اصفهان یکی از زمینه های کاری مهم شرکت سارنج سوله می باشد. این شرکت با در نظر گرفتن رفاه مشتریان در اصفهان ، ساخت اسکلت فلزی در اصفهان را جزو یکی از خدمات ویژه خود قرار داده است. شرکت سارنج سوله با بهره گیری از دانش بروز جهانی در امر ساخت اسکلت فلزی در اصفهان و همچنین در اختیار گرفتن دستاگاه های بزرگ تولید کننده اسکلت فلزی در اصفهان ، آماده ارائه انواع خدمات و سفارشات در امر اسکلت فلزی در اصفهان می باشد. این شرکت به دلیل استفاده از مرغوب ترین مواد در امر اسکلت فلزی در اصفهان و دیگر شهر های ایران ، موفق به دریافت گواهی نامه های بسیاری از سازمان استاندارد و صنعت و معدن شده است. این شرکت همچنین دارای افتخار همکاری با شرکت ها و مراکز مهم در امر اسکلت فلزی در اصفهان می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 10 Dec 2014 06:51:11 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/43-اسکلت-فلزی-در-اصفهان/126-اسکلت-فلزی-در-اصفهان
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/125-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از محصولات حرفه ای شرکت سارنج سوله می باشد. در شرکت ما ، اسکلت فلزی پیچ و مهره به کمک نیرو های حرفه ای و مجرب این امر و تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره به تولید می رسد. شرکت ما دارای تیم حرفه ای و دانش آموخته دانشگاه های بزرگ کشور در امر نقشه کشی و نقشه برداری محیطی در زمینه اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشند. در اسکلت فلزی پیچ و مهره از پیچ و مهره هایی با جنس و اندازه های متفاوت استفاده می شود. شرکت سارنج سوله با توجه به نوع محل قرار گیری اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین آنالیز مهندسین این شرکت ایز محل مورد نظر مشتری ، اقدام به تولید برترین مدل های اسکلت فلزی پیچ و مهره می کند. در شرکت سارنج سوله اسکلت فلزی پیچ و مهره به دست برترین نصاب ها و مهندسین این امر نصب و اجرایی می شود. اسکلت فلزی پیچ و مهره در زمینه آماده سازی سوله و یا سالن های مختلف به کار می رود. اسکلت فلزی پیچ و مهره یک پیش سازه از سازه اصلی می باشد که با توایی های بالای متخصصیم ما اجرا و پیاده اسزی میشود.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 10 Dec 2014 06:22:22 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/125-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/124-انواع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اجرا و مهندسی و طراحی انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره یکی از انواع اسکلت موجود می باشد که به جد می توان گفت بهترین نوع اسکلت های فلزی می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره تشکیل شده از پیچ و مهره و تیر های آهنی مشخصی که در ابعاد مختلف و مدل های متفاوت موجود می باشند. این انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره در ساخت سوله های مختلف در محل های متفاوت به کار می روند. شرکت سارنج سوله ایران یکی از برترین سازندگان سوله  می باشد. این شرکت دارای تیم های حرفه ای طراحی و نقشه کشی متشکل از مهندسین برتر دانشگاه های کشور می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره تولید شده توسط شرکت ... ایران ، در استحکام و طول عمر بسیار مجرب و معروف می باشد. زیرا که این شرکت از برترین مواد در تولید محصولات خود استفاده می کند. شرکت سارنج سوله دارای بیش از ده سال سابقه کار در امر تولید انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد که در این ده سال ، شرکت سارنج سوله ایران ، توانسته رزومه کاری بسیار درخشان و پر باری را به ارمغان آورد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 10 Dec 2014 05:26:37 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/124-انواع-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/123-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره ، یکی از سازه های مورد استفاده در ساخت مکان ها و اسکلت گذاری اولیه می باشد. در اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان یکی از لوازم مورد استفاده ، انواع پیچ های مختلف می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره همانطور که از اسم آن پیداست ، از پیچ و مهره و تیر های فلزی تشکیل شده است. شرکت سارنج سوله در امر تولید اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای تیم های حرفه ای نصب و خدمات پس از فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده اسکلت فلزی پیچ و مهره در ایران می باشد. اسکلت فلزی پیچ و مهره ساخته شده در شرکت سارنج سوله ، جزو برترین برند های سازنده اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. شرکت سارنج سوله ایران ، آماده دریافت هرگونه سفارش در امر نقشه کشی و نقشه برداری از محیط های مورد نظر مشتریان خود می باشد. این عملیات توسط تیم حرفه ای مهندسین ساخت و نقشه کش شرکت صورت می پذیرد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 10 Dec 2014 05:09:24 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/123-تولید-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
عکس سازه فضایی http://saranjsooleh.com/سوله/122-عکس-سازه-فضایی عکس سازه فضایی

عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی عکس سازه فضایی

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 28 Oct 2014 07:31:45 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/122-عکس-سازه-فضایی
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/121-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اجرا و برنامه ریزی و مشاوره رایگان در زمنه اسکلت فلزی پیچ و مهره با مدیریت تیم مشاوره اجرا و تیم برنامه ریزی و مهندسی اجرای اسکلت فلزی پیچ و مهره در ایران و در اصفهان با مشاوره رایگان شرکت سارنج سوله تخصص ماست.

مدیرت اجرایی و شماوه اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای مراحل اجرایی و مشاوره خاص خود در زمینه های متفاوتی میباشد .

فروش اسکلت فلزی پیچ و مهره نیاز به برسی محیطی و برنامه ریزی اجرایی و مشاوره رایگان می باشد.

دانلود کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره در پسوند های پی دی اف برای علاقه مندان و مشترکین گرامی.

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.pdf

شرکت سارنج سوله با بیشاز یک دهه فعالیت در زمینه اسکلت فلزي پيچ و مهره گالری تصاوبر خود را به نمایش میگذارد.

اسکلت فلزی پیچ و مهره

 

اسکلت فلزی پیچ و مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 15 Oct 2014 07:51:31 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/121-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
ساخت تیر و ورق باکس سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/120-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-سوله شرکت سارنج سوله با بیش از یکصد پروژه بزرگ در زمینه ساخت تیر و ورق باکس سوله سازی و اسکلت های فلزی پیچ و مهره ، در زمینه ساخت تیر و ورق باکس نیز دارای تجربه بسیار می باشد.

این شرکت با بهره گیری از بهترین ماشین آلات ساخت تیر ورق و باکس و تکنسین های مجرب در این زمینه ، آماده ارائه بهترین محصول به مشتریان می باشد.

در ساخت سوله نمی توان از پروفیل های معمولی موجود در بازار استفاده کرد.

ساخت سوله و سازه فلزی به دلیل بزرگی ابعاد نیازمند ستون ها  و تیر های بزرگ است.

به همین دلیل نیاز به ساخت تیر و ورق باکس مشاهده می شود.

این شرکت با در نظر گرفتن کیفیت مورد نظر مشتری و صرفه جویی در وقت ، اقدام به ساخت تیر و ورق باکس در ضخامت های مختلف میکند.

خط ساخت تیر و ورق باکس تمام اتوماتیک این شرکت بدون هیچگونه پسماند و تنش زیست محیطی ، کاملا سالم در ارائه خدامت پیشرو می باشد.

در این خط تولید هیچگونه نیروی انسانی دخالت نداشته و یک خط تمام اتوماتیک ساخت تیر و ورق باکس می باشد که با در نظر گرفتن نیاز مشتری اقدام به ارائه خدمات میکند.

تنکسین های این شرکت با کمک نرم افزار های روز دنیا در طراحی و ساخت تیر و ورق باکس مهارت داشته و دارای مدارک بالای آکادمیک و تجربه کاری هستند.

تیر و ورق باکس ها ستون هایی متشکل از چهار ورق آهن با ضخامت بالا هستند که با جرثقیل های سقفی نصب شده و مناسب برای مناطق لرزه خیز می باشند.

شرکت سارنج سوله دارای سوابق درخشان در زمینه ساخت سوله و سازه فلزی ، در عکس ساخت تیر و ورق باکس نیز آماده ارائه بهترین خدمات میباشد.

این شرکت با بهره گیری از خط ساخت تیر و ورق باکس تمام اتوماتیک در ارائه خدمات به مشتری پیشرو بوده و بر اساس نیاز مشتری امکان اعمال هرگونه پوشش رنگ و فام دلخواه بر قطعات را فراهم آورده است.

وقتی که طول پل نگهدارنده و یا وزن وارد بر آن در سوله و اسکلت فلزی پیچ و مهره زیاد باشد نیاز به ساخت تیر و ورق باکس می باشد که از ورق های آهنی با ضخامت 30 تا 18 سانت ساخته میشوند.

ساخت تیر و ورق باکس با استفاده از ستون هایی متشکل از 4 ورق آهن با ضخامت بالا هستند که با جرثقیل های سقفی نصب شده و مناسب برای مناطق لرزه خیز می باشند.

ساخت تیر ورق باکس به کمک نرم افزار ETABS بر اساس ضوابط آیین نامه AISC صورت میگیرد.

در این خط تولید هیچگونه نیروی انسانی دخالت نداشته و یک خط تمام اتوماتیک ساخت تیر و ورق باکس می باشد که با در نظر گرفتن نیاز مشتری اقدام به ارائه خدمات میکند.

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس1

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس2

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس3

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس4

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس5

ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 15 Oct 2014 07:04:05 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/120-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-سوله
مقاوم سازی ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/119-مقاوم-سازی-ساخت-تیر-و-ورق-باکس ساخت تیر و ورق باکس یکی از روش های مقاوم سازی سازه فلزی در برابر لزره است.

مقاوم سازی ساخت تیر و ورق باکس از تخصص های شرکت ماست در این راستا از شما دعوت به عمل مینماییم از گالری تصاویر ساخت تیر و ورق باکس دیدن نمایید.

شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت معتبر در زمینه سوله سازی در اصفهان ، دارای خط ساخت تیر و ورق باکس است.

خط ساخت تیر و ورق باکس تمام اتوماتیک این شرکت بدون هیچگونه پسماند و تنش زیست محیطی کاملا سالم در ارائه خدامت پیشرو می باشد.

ساخت سوله و سازه فلزی کاری عظیم در ابعاد بزرگ است ، به همین دلیل ساخت تیر و ورق باکس یک نیاز مبرم است.

در ساخت سوله نمی توان از پروفیل های معمولی موجود در بازار استفاده کرد.

این شرکت با در نظر گرفتن کیفیت مورد نظر مشتری و صرفه جویی در وقت ، اقدام به ساخت تیر و ورق باکس در ضخامت های مختلف میکند.

ستون باکس ستونی ست متشکل از چهار ورق آهنی با ضخامت های 30 تا 180 سانتی که محل اتصال آنها با با جوش نفوذی جوشکاری شده و متصل میشود.

خط ساخت تیر و ورق باکس این شرکت بدون دخالت هیچ نیروی انسانی ، تمام مکانیزه و متشکل از ماشین آلات ساخت تیر و ورق باکس است که در ارائه محصولی با کیقپفیت پیشتاز است.

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس1

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس2

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس3

ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 15 Oct 2014 06:56:39 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/119-مقاوم-سازی-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
ساخت تیر و ورق باکس در سوله سازی http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/118-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-در-سوله-سازی ستون باکس ستونی ست متشکل از چهار ورق آهنی با ضخامت بالا که محل اتصال ورق ها را با جوش نفوذی جوشکاری میکنند.

شرکت سارنج سوله با بیش از یکصد پروژه معتبر در زمینه ساخت تیر و ورق باکس در سوله سازی و سازه های فلزی آماده ارائه خدمات می باشد.

این شرکت معتبرترین خط تولید تمام اتوماتیک ساخت تیر و ورق باکس را داراست.

این خط تولید تمام اتوماتیک بدون دخالت نیروی انسانی ، باکمترین پسماد و تنش زیست محیطی ، محصول مورد نظر مشتری را در کمترین زمان تحویل می دهد.

ساخت سوله و اسکلت فلزی پیچ و مهره به دلیل عظمت و بزرگی ابعاد ساخت ، کاری متفاوت است و نمیتوان از پروفیل های موجود در بازار استفاده کرد.

به همین دلیل مجبور به ساخت تیر و ورق باکس هستیم.

ما با دارا بودن بهترین تکنسین ها و ماشین آلات ساخت تیر و ورق باکس آماده ارئه خدمات حرفه ای هستیم.

وقتی که طول پل نگهدارنده سقف و یا وزن وارد بر آن در سوله و اسکلت فلزی پیچ و مهره زیاد باشد ، از تیر و ورق باکس استفاده میکیم که از ورق های آهنی با ضخامت 30 تا 18 سانت ساخته میشوند.

این ستون ها و باکس ها را با کمک جرثقیل سقفی نصب میکنیم.

در مناطق لرزه خیز ساخت تیر و ورق باکس یکی از روش های مقاوم سازی سازه است.

ما بسته به نیاز مشتری امکان اعمال هرگونه رنگ کاری و فام دلخواه را روی قطعات فراهم کرده ایم.

ساخت تیر ورق باکس به کمک نرم افزار ETABS بر اساس ضوابط آیین نامه AISC صورت میگیرد.

ساخت تیر و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 15 Oct 2014 06:43:40 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/118-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-در-سوله-سازی
ساخت تیر و ورق باکس با کمترین هزینه http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/117-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-با-کمترین-هزینه ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان و در ایران بسیار حساس و مورد بحث می باشد در این راستا میتوانیم به انواع فاکتور های مورد اشاره در زمینه کیفیت و امینیت اشاره کنیم.

ساخت تیر و ورق باکس با کمترین هزینه در اصفهان با بیش از یکصد پروژه و بیش از یک دهه فعالیت عمده با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ها.

یک سوله که همچنان در مرحله اسکلت فلزی است، دارای قسمت های مختلف می باشد. که به شرح ذیل است:

1-      پی و انواع فندانسیون

2-      ستون

3-      تیر

4-      ورق باکس

5-      انواع بادبند

6-      تیرهای فرعی

7-      پله

شرکت سارنج سوله، در قسمت ساخت تیر و ورق باکس فعالیت انجام می دهد.

تجهیزاتی که برای ساخت تیر و ورق باکس استفاده می شود شامل موارد زیر است:

1-   کوره خشک کن رنگ

2-      پوزیشنر دو کله

3-      پوزیشنر 90-0 درجه

4-      پوزیشنر 180-0 درجه

5-      پوزیشنر 45-0 درجه

6-      مشخصات فنی دستگاه مونتاژ و فیکسچر تیر ورق

7-      ماشین درزجوش ورق

8-      دستگاه مونتاژ عمودی تیر ورق

9-      دستگاه مونتاژ باکس

10-  دستگاه منتقل کننده

11-  و ....

فعالیت های شرکت سارنج سوله:

ساخت ستون از ورق های آهنی با ضخامت بالا

طراحی و ساخت تیر و ورق باکس با ورق آهن مطابق با نقشه مهندسی

ساخت تیر و ورق باکس با کمترین هزینه

ساخت تیر و ورق باکس با کمترین هزینه طبق سفارش مشتری

فرآیند ساخت تیر و ورق باکس به صورت اتوماتیک

بسته به احتیاج مشتری امکان اعمال انواع رنگ و پوشش برای ساخت تیر و ورق باکس

شرکت سارنج سوله، توانسته پاسخ گوی نیازها برای افراد کارشناس بوده و با شناخت مشکلات سازه ها، اقدام به ساخت تیر و ورق باکس های مناسب کرده است.

ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 15 Oct 2014 06:12:31 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/117-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-با-کمترین-هزینه
کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/116-کاتالوک-ساخت-تیر-و-ورق-باکس شرکت سارنج سوله پیشرو در زمینه ساخت تیر و ورق باکس با توانایی بسیار بالای اجرایی کاتالوگ های ساخت تیر و ورق باکس را با لینک مستقیم برای همه ی علاقه مندان قرار میدهد.

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس1

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس2

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس3

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس4

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس5

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس6

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس7

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس8

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس9

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس10

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس11

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس12

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس13

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس14

دانلود کاتالوک ساخت تیر و ورق باکس15

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 14 Oct 2014 10:32:08 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/116-کاتالوک-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
ساخت تیر ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/115-ساخت-تیر-ورق-باکس ساخت تیر ورق باکس به کمک نرم افزار ETABS بر اساس ضوابط آیین نامه AISC صورت میگیرد.

ما بسته به نیاز مشتری امکان اعمال هرگونه رنگ کاری و فام دلخواه را روی قطعات فراهم کرده ایم.

در مناطق لرزه خیز ساخت تیر و ورق باکس یکی از روش های مقاوم سازی سازه است.

این ستون ها و باکس ها را با کمک جرثقیل سقفی نصب میکنیم.وقتی که طول پل نگهدارنده سقف و یا وزن وارد بر آن در سوله و اسکلت فلزی پیچ و مهره زیاد باشد ، از تیر و ورق باکس استفاده میکیم که از ورق های آهنی با ضخامت 30 تا 18 سانت ساخته میشوند.ما با دارا بودن بهترین تکنسین ها و ماشین آلات ساخت تیر و ورق باکس آماده ارئه خدمات حرفه ای هستیم.

به همین دلیل مجبور به ساخت تیر و ورق باکس هستیم.ساخت سوله و اسکلت فلزی پیچ و مهره به دلیل عظمت و بزرگی ابعاد ساخت ، کاری متفاوت است و نمیتوان از پروفیل های موجود در بازار استفاده کرد.

این خط تولید تمام اتوماتیک بدون دخالت نیروی انسانی ، باکمترین پسماد و تنش زیست محیطی ، محصول مورد نظر مشتری را در کمترین زمان تحویل می دهد.

این شرکت معتبرترین خط تولید تمام اتوماتیک ساخت تیر و ورق باکس را داراست.

شرکت سارنج سوله با بیش از یکصد پروژه معتبر در زمینه ساخت تیر و ورق باکس در سوله سازی و سازه های فلزی آماده ارائه خدمات می باشد.ستون باکس ستونی ست متشکل از چهار ورق آهنی با ضخامت بالا که محل اتصال ورق ها را با جوش نفوذی جوشکاری میکنند.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 12 Oct 2014 10:17:44 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/115-ساخت-تیر-ورق-باکس
عکس ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/113-عکس-ساخت-تیر-و-ورق-باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس ساخت تير و ورق باکس

 

ادامه مطلب...

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sun, 12 Oct 2014 07:14:23 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/113-عکس-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/112-ساخت-تیر-و-ورق-باکس شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت موثر در زمینه مدیریت و ساخت سوله و سازه های فلزی و اسکلت های پیچ و مهره ، در زمینه ساخت تیر و ورق باکس ها نیز به ارائه خدمات می پردازد.

ساخت تیر و ورق باکس ستون هایی متشکل از 4 ورق آهن با ضخامت بالا هستند که با جرثقیل های سقفی ساخته شده و مناسب برای مناطق لرزه خیز می باشند.

ورق های آهنی در ابعاد 30 تا 180 سانتی موجود می باشند.

چون ساخت سوله و سازه های فلزی و اسکلت های پیچ و مهره کاری متفاوت و عظیم است و ابعاد تیرها و ستون های آنها نیز بزرگ است نمیتوان از پروفیل های موجود در بازار و تیر آهن های H سنتی استفاده کرد ، به همین دلیل مجبور به ساخت تیر ورق و باکس هستیم.

وقتی که طول پل نگهدارنده سقف زیاد می شود و یا وزن وارد بر پل زیاد میشود از تیر ورق آهنی و باکس استفاده می کنیم.

این شرکت با بهره مندی از خط تمام اتوماتیک ساخت تیر ورق و باکس بدون تنش و پسماند بهترین محصول را با کمترین آلاینده های زیست محیطی در کمترین زمان عرضه میدارد.

برای طراحی مقاطع باکس و تیر ورق ها از نرم افزارهایی که بر اساس ضوابط آیین نامه AISC طراحی شده و در اختیار است ، استفاده می شود.

بسته به نیاز مشتری امکان اعمال انواع رنگ و پوشش یا فام دلخواه بر روی تیر ورق و باکس ها وجود دارد.

ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان با بیش از یکصد پروژه تخصص ماست.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 11 Oct 2014 11:53:14 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/42-ساخت-تیر-و-ورق-باکس/112-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/111-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-در-اصفهان شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت درخشان ساخت تیر و ورق باکس ، دارای خط تولید تمام اتوماتیک در زمینه ساخت تیر ورق و باکس و ستون قوطی ها میباشد که بدون دخالت نیروی انسانی در کمترین زمان این محصول را با کیفیت عالی تحویل میدهد.

ساخت تیر و ورق باکس در راستای تولید حرفه ای باید دارای شرایط بسیار مناسبی از نظر استاندارد ها و شرایط مشتری به نسبت سفارش را داشته باشد.

در همین راستا شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه ساخت تیر و ورق باکس توانایی اجرای انواع ساخت تیر و ورق باکس را در سرار کشور داراست.

ما با اجرای بیش از یکصد پروژه ساخت تیر و ورق باکس در شور توامایی کامل مشاوره جلسه نقشه کشی و اجرا را دارا هستیم.

ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان در سایز های متفاوت و بهنه سازی مصرف انرژی تخصص ماست.

ستون قوطی و تیر ورق و باکس شامل 4 ورق آهنی با ضخامت بالاست که با استفاده از جرثقیل سقفی ساخته میشود.

ورق های آهنی در انواع مختلف از 30 تا 180 سانتی موجود می باشد.

خط تولید تمام اتوماتیک ساخت تیر ورق و باکس بدون ایجاد تنش و پسماند در خدمت می باشد.

به دلیل بزرگی ابعاد ستون ها و تیر های سازه های فلزی و اسکلت های فلزی پیچ و مهره و سوله ها ، نمی توان از پروفیل های معمولی موجود در بازار استفاده کرد و مجبور به ساخت تیرورق و باکس هستیم.

وقتی که طول پل نگهدارنده سقف زیاد می شود و یا وزن وارد بر پل زیاد میشود از تیر ورق آهنی و باکس استفاده می کنیم.

باکس و تیر ورق برای استفاده از قابهای خمشی در منطقه های در خطر لرزه مناسب میباشند.

برای طراحی مقاطع باکس و تیر ورق ها از نرم افزارهایی مثل ETABS و SAP استفاده میشود.

این نرم افزارها بر اساس ضوابط آیین نامه AISC طراحی شده و در اختیار میباشند.

بسته به نیاز مشتری امکان اعمال انواع رنگ و پوشش یا فام دلخواه بر روی تیر ورق و باکس ها وجود دارد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 11 Oct 2014 11:30:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/111-ساخت-تیر-و-ورق-باکس-در-اصفهان
دانلود کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/کاتالوگ-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره دانلود کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره در پسوند های پی دی اف برای علاقه مندان و مشترکین گرامی

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.pdf

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 02 Oct 2014 08:27:36 GMT http://saranjsooleh.com/کاتالوگ-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
تصاویر اسکلت فلزي پيچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/109-تصاویر-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره تصاویر اسکلت فلزي پيچ و مهره

شرکت سارنج سوله با بیشاز یک دهه فعالیت در زمینه اسکلت فلزي پيچ و مهره گالری تصاوبر خود را به نمایش میگذارد.

اسکلت فلزی پیچ و مهره

ادامه مطلب...

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 02 Oct 2014 06:22:21 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/109-تصاویر-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره
اسکلت فلزي پيچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/108-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره2 توانایی اجرای اسکلت فلزي پيچ و مهره یکی از مهمترین و پر استفاده ترین موارد صنعتی برای اجرای کارگاه یا انبار یا کارخانه با شرایط خاص و متفاوت می باشد از این رو طراحی یکی از مهمترین قسمت های تولید اسکلت فلزي پيچ و مهره می باشد لازم به ذکر است طراحی نسبت به نیاز و پیشنهادات مشتریان گرامی مورد برسی قرار میگیرد از همین رو میتوانیم بگوییم طراحی اسکلت فلزي پيچ و مهره نیاز به جلسات بازدید از زمین و محل مورد نظر و طرح سوال و پاسخ های متفاوت به نسبت سنجیدن کامل نیاز مشتری و انجام جلسات متفاوت تیم اجرای اسکلت فلزي پيچ و مهره سارنج سوله و سپس طرح پیشنهادات مهندسین اسکلت فلزي پيچ و مهره سارنج سوله برای هرچه بهتر اجرا شدن اسکلت فلزي پيچ و مهره برای مشتریان گرامی میباشد وسپس طرح اسکلت فلزي پيچ و مهره مورد اجرا قرار میگیرد که میتوان با رزمه کاری قوی شرکت سارنج سوله و در نظر داشتن تعداد بسیار زیاد پرويه های اجرای شرکت با قدرت گفت مهندسین شماور و نصب کنندگان اسکلت فلزي پيچ و مهره سارنج سوله توانایی بسیار زیادی در اجرا و طراحی و سرویس دهی انواع سوله و اسکلت فلزي پيچ و مهره را دارا می باشد.

شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های ساخت و اجرای انواع اسکلت فلزي پيچ و مهره وسوله و برش خمکار و دیگر موارد صنعتی پیشرفته توانایی اجرایی بیاری را دارا می باشد در همین راستا از شما دعوت به عمل مینماییم از گالری تصاویر اسکلت فلزي پيچ و مهره و گالری کلیپ اسکلت فلزي پيچ و مهره دیدن نمایید.

دانلود پی دی اف اسکلت فلزی پیچ و مهره

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.pdf

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 01 Oct 2014 07:32:37 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/108-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره2
اسکلت فلزي پيچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/107-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره-1 مهندسي ساخت و اجراي اسکلت فلزي پيچ و مهره در راستاي سيستم مشتري مداري شرکت سارنج سوله و ارائه کيفيت متفاوت در زمينه هاي حرفه اي کيفيت نصب و اجرا با تيم و کادر مهندسين و تيم نصب کننده به زمان شرايط مسائد مي باشد و می توان گفت فعالیت صنعتی اسکلت فلزي پيچ و مهره نیاز به پشتیبانه قوی علمی و نقشه کشی و اجرای برای سنجیدن کامل نیاز های مشتری و اجرای بند به بند آن در طراحی نقشه و طراحی چندین طرح به نظارت مدیریت اجرایی و مدیریت تیم مهندسین اسکلت فلزي پيچ و مهره برای افزایش بهینه مصرف انرژی و مواد اولیه برای صرفه جویی در وقت و هزینه و کیفیت مورد نظر کشتری را مورد نیاز دارد.

شرکت یارنج سوله با دارا بودن رزمه قوی کاری با بیش از یکصد پروژه ی اجرایی در زمینه اسکلت فلزي پيچ و مهره در اصفهان و تهران توانایی اجرای انواع خدمات مبتی بر اسکلت فلزي پيچ و مهره و ساخت تیر و ورق باکس و سوله را داراست از همین رو از شما دعوت به عمل مینماییم از گالری تصاویر اسکلت فلزي پيچ و مهره و گالری کلیپ اسکلت فلزي پيچ و مهره دیدن به عمل نمایید.

دانلود پی دی اف اسکلت فلزی پیچ و مهره

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 01 Oct 2014 06:56:19 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/107-اسکلت-فلزي-پيچ-و-مهره-1
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/106-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره ساخت و اجراي اسکلت فلزي پيچ و مهره نياز مراحل مختلف بسياري در زيمه هاي باز ديد از محل اعلام موضو و نيازها و بخش هاي اسکلت و توانايي هاي مورد نياز و مورد انتظار اسکلت فلزي پيچ و مهره و مراحا طراحي چتدين طرح پيشنهادي و رندر گرفتن و شبيه سازي سازه اسکلت فلزي پيچ و مهره مي باشد در ادامه با استفاده از مشاوره رايگان تيم فروش و اجراي اسکلت فلزي پيچ و مهره و نظر مشتري محترم با در نظر گرفتم هزينه ها و کارايي ها و نقاط مثبت و نقاط منفي فعاليت طراحي شده ي اسکلت فلزي پيچ و مهره يکي از طرح ها يا ترکيبي از طرح ها انتخواب شده و به محله ي نصب و اجرا ميرسد که در اين راستا شرکت سارنج سوله با بيش از يک دهه فعاليت در زمينه اسکلت فلزي پيچ و مهره و اجراي بيش از يکصد پروژه اسکلت فلزي پيچ و مهره توانايي مشاوره پيشنهاد و نصب و اجرا اسکلت فلزي پيچ و مهره در بهترين کيفيت هاي اجرايي را دارا مي باشد از اين رو از مشا دعوت به عمل مينماييم از گالري کيليپ اسکلت فلزي پيچ و مهره و گالري عکس اسکلت فلزي پيچ و مهره ديدن فرموده و براي مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد.

شرکت سارنج سوله پیشرو در زمینه ساخت انواع سوله و توانایی اجرای انواع ساخت تیر و ورق باکس دارای رزمه بسیار قوی در استان اصفهان می باشد.

دانلود پی دی اف اسکلت فلزی پیچ و مهره

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 01 Oct 2014 06:29:32 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/41-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره/106-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
ساخت تیر و ورق باکس http://saranjsooleh.com/سوله/105-ساخت-تیر-و-ورق-باکس قلعالت فلزی و برش و پرداخت دارای محل مهم و تخصصی فنی می باشد از این رو میتوانیم به موارد نقشه و اجرا و برش و تراش اشاره کرد در همین راستا می توانیم از ساخت قطعات فلزی نام برد که دارای موارد بسیار خاص و تخصصی می باشد و شرکت سارنج سوله با بیش از یک دهه فعالیت مستمر و بیش از دویست پروژه تکمیل شده دارای رزمه بسیار قوی در زمینه ساخت قطعات فلزی و دارای رزمه بسیار قوی در ساخت قطعات فلزی در اصفهان می باشد و در همین راستا می توانیم از موارد ساخت تیر و ورق باکس اشاره کرد.

ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان تخصص متخصصین حرفه ای ما با بیش از یک صد پروژه می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 27 Sep 2014 12:01:49 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/105-ساخت-تیر-و-ورق-باکس
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/سوله/104-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره از همین رو شرکت سارنج سوله با توانایی بسیار بالا در زمینه تولید سوله و با کارنامه موفق و بیش از یک دهه فعالیت در زمینه ساخت تیر و ورق باکس و اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین رزمه بسیار قوی در زمینه ساخت انواع سوله و سازه فضایی توانایی ارائه بهترین کیفیت های اجرایی و مشاوره فروش را با در نظر گرفتن معیار های مشتری مداری و سرفه جویی در زمان و مکان و هزینه ها با جلسات رایگان مشاوره برای شما به ارمغان دارد.شرکت سارج سوله دارای رزمه بسیار قوی در باره فعالیت های صنعتی اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان داراست.رشته فعالیت سنعتی اسکلت فلزی پیچ و مهره دارای موارد حرفه ای ساخت در زمینه نصب و پیاده سازی را داراست که در همین راستا از شما دعوت به عمل می نماییم با مشاوران تیم اسکلت فلزی پیچ و مهره شرکت سارنج سوله با پیشینه بیش از یکصد پرويه در زمینه های سازه و اسکلت فلزی پیچ و مهره و اجرای نما و سازه های حر فه ای پیشرو در اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان می باشد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Sat, 27 Sep 2014 10:49:46 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/104-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
سازه فضايي http://saranjsooleh.com/سوله/103-سازه-فضايي سازه فضايي و ساخت سازه فضايي در نياز هاي متفاوتي ارائه و اجرا ميشود به نسبت محل مورد نظر و موارد مورد استفاده سازه فضايي داراي انواع بسيار متفاوتي در اتصالات و نقش سازه کلي مي باشد به نسبت مورد مورد استفاده سازه فضايي داراي کيفيت هاي بسيار زيادي در زيمنه هاي اتصال رونما و مي باشد شرکت سارنج سوله با يک دهه فعاليت در زمينه هاي حرفه اي سوله و سازه فضايي و ساخت سازه فضايي در ابعاد متفاوت با کيفيت توانايي ارائه و ساخت و فروش انواع سازه فضايي را دارا مي باشد از همين رو از شما دعوت به عمل مينماييم از قسمت هاي برش و خمکاري و سوله و سوله در اصفهان ديدن فرماييد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 25 Sep 2014 09:19:08 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/103-سازه-فضايي
سازه فلزی http://saranjsooleh.com/سوله/102-سازه-فلزی ساخت سازه فلزي در زمينه هاي متفاوت صنعتي با بهره گيري از علوم روز دنيا به تناسب جلسات مشاوره و تخمين مشخصات سازه و هزينه ها و با در نظر گرفتن توانايي پيشرفت پروژه به نسبت روند اجرا ي سازه فلزي و انواع اجرا هاي سازه فلزي توسط تيم فروش سازه فلزي و تيم مشاوره برسي و اعلام ميگردد. از همين رو سازه فلزي براي اجراي تجارت و استفاده در بهره بروي موارد مورد استفاده ابتدا نياز به مشاوره و اجراي جلسات رايگان توسط تيم مشاوره و مهندسي اجرايي سازه فلزي در شرکت سارنج سوله اجرا ميشود از همين رو براي اجراي هر چه بهتر سازه فلزي و مرقون به صرفه بودن پروژه توسط تيم اجرا و تيم مهندسين مشاوره با بهترين متد هاي علمي برسي و اجرا مي شود. در هيمن راستا براي بهره وري در سيستم هاي اجرايي شرکت سارنج سوله ميتوانيم از موارد زير نام ببريم (سوله,فروش آهن آلات,سازه فضايي,برش خمکار) اجراي سازه فلزي در اصفهان تخصص ماست.

سازه فلزی در ابعاد متفاوت قابل اجرا می باشد از همین رو تکنولوژی های بسیاری در این زمینه به دنیا ارزه شده که توانایی سرویس های انوماتیک و سیستم های دزدگیر و دیگر سرویس های امنیتی و حفاظتی را داراست.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 25 Sep 2014 06:15:04 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/102-سازه-فلزی
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/سوله/101-سوله-سازی-در-اصفهان سوله سازی در اصفهان با متد های جدید برای اجرای و پشتی بانی نصب و اجرا با بهترین کیفیت ها تخصص ماست. شرکت سارنج سوله اصفهان با بیش از یک دهه فعالیت بیش از صد پروژه انجام شده و رزمه تولید وفرش سوله در استان اصفهان توانایی اجرای انواع سوله به نسبت نیاز شما در سیستم ها و تیپ های متفاوت به نسبت برنامه ریزی و پیشنهادات متخصصان سارنج سوله را داراست از این رو توانایی اجرایی انواع سوله و سازه فلزی را به نسبت نیاز مورد استفاده و موارد و فاکتور های مورد برنامه ریزی برای هرچه بهتر انجام شده پروژه سوله و سرفه جویی در هزینه را داراست در همین راستا از شما دعوت به عمل می نماییم از گالری تصاویر سوله و گالری فیلم های سارنج سوله دعوت به عمل نمایید.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Thu, 25 Sep 2014 05:51:25 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/101-سوله-سازی-در-اصفهان
سوله http://saranjsooleh.com/سوله/100-سوله سوله

شرکت سارنج سوله با بیش از یک ده فعالیت عمده در زمینه انواع سوله و تولید انواع سوله نصب و اجرای سوله و انجام جلسات مشاوره رایگان برای پزیرش و تعریف پروژه و استفاده از بهترین روش های اجرای سوله به نسبت توانایی خرید مشتری و سطح استفاده مورد نیاز و نوع سوله ی مورد نظر در ابعاد متفاوت توانایی مشاوه و اجرا و انواع سوله در اصفهان را دارا می باشد از این رو از شما علاقه مندان به اطلاعات بیشتر در زمینه سوله دعوت به عمول می نماییم از گالری تصاویر و گالری فیلم ها ی شرکت سارنج سوله دیدن به عمل نمایید. در ادامه موارد تولید و خدمات مشاوه و می توانیم به رزمه سوله سازی د اصفهان و سازه های فلزی و توانایی اجرای سازه فلزی در اصفهان و همچنین ساخت و پرداخت پل جروثقیل سقفی و همچنین در راستای سرویس های بالا توانایی اجرای فروش آهن آلات را را به نسبت های متفاوت در زیمنه های برش و خم کاری و ساخت قطعات فلزی و همچنین دیگر موارد به مانند توانایی ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره را نام برد.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 24 Sep 2014 12:11:35 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/100-سوله
شرکت سارنج سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/99-سارنج-سوله-ایران سوله
سوله سازی در اصفهان
سازه فلزی
سازه فضایی
پل جرثقیل سقفی
فروش آهن آلات
طراحی و محاسبه سوله
برش خمکاری
سارنج سوله ایران

ساخت قطعات فلزی
ساخت تیر و ورق باکس
اسکلت فلزی پیچ و مهره
سوله در اصفهان
سازه فلزی در اصفهان
ساخت سازه فضایی
ساخت سازه فضایی در اصفهان
ساخت پل جرثقیل سقفی
ساخت پل جرثقیل سقفی در اصفهان
فروش آهن آلات در اصفهان
فروش انواع آهن آلات در اصفهان
طراحی و محاسبه سوله در اصفهان
برش خمکاری در اصفهان
انواع برش خمکاری در اصفهان
ساخت قطعات فلزی در اصفهان
ساخت تیر و ورق باکس در اصفهان
اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان

سارنج سوله ایران با فعالیت در زمینه انواع سوله توانایی اجرا و مشاوره ساخت قطعات فلزی را در ابعاد بالا و سازه فلزی متفاوت یا کارنامه بیش از صد مشتری درساخت سازه فلزی در اصفهان و همچنس هستند توانایی بالای اجرای سوله با رزمه بسیار عالی و همچنین ساخت تیر و ورق باکس و هنچنین کارنامه عالی در زمینه ساخت قطعات فلزی در اصفهان و اجرای ساخت قطعات فلزی در سراسر کشور و همچنین اسکلت فلزی پیچ و مهره و اسکلت فلزی پیچ و مهره در اصفهان را با بهترین کیفت های ساخت دنیا در کار نامه موفق خود دارا هسیم.از جمله فعالیت شرکت سارنج سوله طراحی و محاسبه سوله در ابعاد م پروژه های مختلف نسبت به نیاز های متفاوت با رزمه قوی در طراحی و محاسبه سوله در اصفهان با توانایی اجرای برش خمکاری در انواع و سطح پوشش برش خم کاری در اصفهان و توانایی اجرای سوله و همچنین اجرای انواع برش خمکاری در اصفهان در کارنامه موفق خود داریم.شرکت سارنج سوله بایش از یک دهه فعالیت در زمینه تولید انواع سوله و همچنین تولید سوله در اصفهان و توانا در زمینه سوله سازی در اصفهان در انواع متفاوت با کیفیت بلای خدمات و تولیدات عالی با رزمه بسار قوی در سراسر کشود توانایی اجرا و ساخت سازه فلزی و اجرای سازه فلزی با کار نامه بسیار قوی در زمینه ساخت سازه فلزی در اصفهان و توانایی بالای در تیم برسی و برنامه ریزی و مهندسی در زمینه سازه فضایی توانایی اجرای ساخت سازه فضایی در ابعاد متفاوت و حرفه ای و ساخت سازه فضایی در اصفهان با رزمه و توانایی تیم اجرایی بالا در زمینه های مشاوره نقشه کشی و محاسبه فروش و اجرا و نصب و همچنین پیشرو در زمینه پل جروثقیل سقفی در ابعاد متفاوت و مهندسی ساخت و برنامه ریزی اجرایی به نسبت نیاز و سطح استفاده و انتظارات مشتری با دارا بودن رزمه قوی در ساخت پل جروثقیل سقفی در اصفهان و کارنامه بیش از یک دهه فعالیت موفق در زمینه فروش آهن آلات در سطح حرفه ای وسازه سازی و فروش آهن آلات در اصفهان با رزمه و کارنامه قوی در فروش انواع آهن آلات در اصفهان دارای رزمه بسیار قوی در زمینه سوله و انواع سوله در سطح پروژه های اجرایی ملی و صنعتی در شهرک های صنعتی اصفهان و تهران و دیگر استان های ایران توانایی اجرای انواع سوله و مهندسی اجرایی برنامه ریزی و تولید سوله با کادر مجرب در زمینه های تولید و برنامه ریزی و جلسه مشاوره رایگان سوله را داراهستم.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Tue, 23 Sep 2014 11:21:51 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/34-درباره-و-تماس/99-سارنج-سوله-ایران
سازه های فلزی غربی http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/98-سازه-های-فلزی-غربی {loadposition movie5}

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 12 Mar 2013 13:48:40 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/98-سازه-های-فلزی-غربی
استفاده از سازه های فلزی برای ساختمان http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/97-استفاده-از-سازه-های-فلزی-برای-ساختمان {loadposition movie4}

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 12 Mar 2013 13:46:29 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/97-استفاده-از-سازه-های-فلزی-برای-ساختمان
سازه های فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/96-سازه-های-فلزی {loadposition movie2}

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 12 Mar 2013 13:43:29 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/96-سازه-های-فلزی
فرایند روند ساخت و ساز سازه فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/95-فرایند-روند-ساخت-و-ساز-سازه-فلزی {loadposition movie1}

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 12 Mar 2013 13:39:11 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/40-فیلم/95-فرایند-روند-ساخت-و-ساز-سازه-فلزی
مجموع فیلم ها http://saranjsooleh.com/فیلم-و-تصویر/فیلم فرایند روند ساخت و ساز سازه فلزی

سازه های فلزی

استفاده از سازه های فلزی برای ساختمان سازه های فلزی غربی ]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 12 Mar 2013 12:12:01 GMT http://saranjsooleh.com/فیلم-و-تصویر/فیلم
فهرست پروژه های ما http://saranjsooleh.com/پروژه-های-ما

سازمانهای دولتی،مراکز آموزش عالی و سالنهای ورزش

ردیف نام مشتری دهانه متر طول متر
ارتفاع متر تناژ جرثقیل 1 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - سالن ورزشی چندمنظوره واقع در سایت ورزشی دانشگاه جنب بیمارستان الزهراء مشاهده عکس ها
40 90 10
2 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -سالن امتحانات واقع در سایت ورزشی دانشگاه جنب بیمارستان الزهراء
41 70 10
3 دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان-سالن ورزشی به انضمام سالن های الحاقی در طرفین آن ،سالن امتحانات و کلیه سالنهای مورد سفارش در سالهای متمادی جمعاً به مساحت10هزار متر مربع مشاهده عکس ها 40 90 10 30 66 7 4 دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه اصفهان-سالن ورزشی جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید 33 48 11
5 دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان اصفهان- سالن سوله با کاربری فرهنگی ورزشی
25 48 10
6 دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد
24 36 7
7 دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند
24 36 7
8 اداره کل تربیت بدنی اصفهان-سالن هفده شهریور- واقع در اصفهان چهارراه تختی
30 60 10
9 اداره کل تربیت بدنی استان چهار محال بختیاری واقع در شهر کرد
24 36 8.5
10 اداره کل تربیت بدنی استان چهارمحال بختیاری سالن ورزشی بانوان بروجن
31.5 54 9
11 باشگاه ورزشی فولاد مبارکه-ورزشگاه صفائیه و کلیه سالنهای مورد سفارش به متراژ کل حدود 3000 متر مربع
30 54 12
12 باشگاه تربیت بدنی فلاورجان
20 60 12
13 باشگاه تربیت بدنی شهر کرد 24 36 8.5
14 تربیت بدنی شهرداری دیزیچه 24 36 9.5
15 باشگاه تربیت بدنی گندمان
24 60 12
16 باشگاه تربیت بدنی بروجن
31.5 54 9
17 سازمان آب منطقه ای اصفهان واقع در خیابان مشتاق
30 60 6
18 سازمان آب منطقه ای اصفهان-سالنهای مربوط به پروژه تصفیه خانه انتقال آب کاشان
20 72 8
19 سازمان آب منطقه ای غرب- سالنهای مربوط به پروژه ملایر،سد کلان
20 سازمان آب منطقه ای فارس-سالنهای پمپاژ طرح آبرسانی کازرون21 سازمان آب منطقه ای یزد-سالنهای مربوط ه خط آبرسانی اصفهان یزد
20 36 7
22 سازمان آب و فاضلاب بهارستان
24 48 6
23 شرکت ملی گاز-سالنهای مربوط به پروژه ایستگاه دوراهان
12 30 6 5 24 پالایشگاه لاوان-شرکت نفت فلات قره-پای پراکت و سالنهای طرح توسعه به تناژحدود120000 کیلو گرم
30 72 8
20 60 8
25 شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان-سالن شیخ بهایی جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید 35 60 9
26 شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان- سالن میر داماد جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید 39 67 9
27 اداره کل آموزش پرورش شهرستان زرین شهر
32 48 10
28 اداره کل آموزش پرورش فلاورجان
26.5 44 10
29 اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان اصفهان
30 آموزش فنی و حرفه ای مبارکه31 سازمان همیاری شهرداری اصفهان
35 60 7
32 سازمان مسکن و شهر سازی چهارمحال بختیاری
24 60 10
33 اداره کل زندانها و اقدامات تامینی اصفهان 30 90 6
34 شرکت فراورده های نسوز ایران 40 96 6

 

صنایع فلزی- اسکلتهای فلزی ساختمانی و صنعتی و مخازن
ردیف نام مشتری دهانه متر پطول متر ارتفاع متر تناژ جرثقیل
35

شرکت پلی اکریل ایران – اسکلتهای فلزی صنعتی پروژه اکریلیک – با ارتفاع های 22 الی 30 متر به تناژ حدود 700000 کیلوگرم

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

36 کارخانه فولاد سازی- شرکت کاوه فولادآریا- واقع در شهرک صنعتی اردستان
25 130 25 50
37 مجتمع فرهنگی شرکت تعاونی تهیه و توزیع آهن آلات اصفهان –اسکلت فلزی ساختمانی به متراژ کلی 2000 مترمربع و به وزن 000 ،550کیلوگرم جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید38 شرکت آجین سازه- باسطح زیربنا حدود 4500 واقع در اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت
25 87 13 30
2*18 48 10 10
39 شرکت آلومینیوم پژواک سپاهان- واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه
2*27 108 9 5
40 شرکت مبدل تانک-واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت 20*2 60 13 20
41 مجتمع فولاد- شرکت سنگین نصب – سالن گرافیت مجتمع فولاد
10 30 15 5
42 شرکت کیش آیلند دریلینگ سرویسز- هر سالن با کارکرد دو دستگاه جرثقیل سقفی وسالنهای دیگر باسطح زیربنا حدود 4500مترمربع- واقع در جزیره کیش جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید 30 52 9 15
20*2 40 7.5 5
43 شرکت قند اقلید- دو دستگاه مخزن هر کدام به ظرفیت 2000 متر مکعب با کلیه تجهیزات واقع در شهر ستان اقلید مشاهده عکس ها
30 60 8
44 شرکت تعاونی واحد های تحت پوشش صنایع استان اصفهان – واقع در شهرک صنعتی دولت آباد
20 60 8 25
45 شرکت تعاونی صنف درب و پنجره سازان اصفهان-دو دستگاه جرثقیل سقفی از نوع دو پل به ظرفیتهای 5 و 25تن همراه با دودستگاه تجهیزات کامل راهبرحرکت طولی وسازه فلزی تراورسهای حرکت طولی در دو طرف ضلع طولی سالن به ترتیب به مقیاس 25و24به منظور کارکرد در سالن با دهانه 25متر-واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

25 78 10
46 شرکت متک – واقع در شهرک صنعتی فولاد
24 60 12 30
47

شرکت تناژ برش- یک دستگاه جرثقیل سقفی بظرفیت 25تن به منظور کارکرد در سالن با دهانه 20 متری واقع در محور اصفهان- مبارکه

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

20 60 8.5 25
48 شرکت جی طرح – واقع در سه راهی مبارکه اصفهان
16 24 8 10
49

شرکت مفید سپاهان – منطقه پتروشیمی بندرامام خمینی - سایت یک کارگاه شرکت مفید سپاهان

24 60 12 10
50 شرکت- زنده رود – سالن مذکور در یک سمت طول فاقد ستون بوده ،خرپاهای آن بروی سر ستونهای تعبیه شده بروی ستونهای سوله ها 24 12 10 10

 

سوله صنایع نساجی
ردیف نام مشتری دهانه متر
طول متر ارتفاع متر تناژ جرثقیل
51 گروه صنعتی گلباف – واقع در اصفهان بعد از شاهین شهر
60 72 6
52

شرکت سانته (سابین چاپ) –  با سطح زیربنا حدود 5000 مترمربع -واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

40+8

84 7.5
53 شرکت ریسندگی و بافندگی بافتریس سپاهان – واقع در شهرک صنعتی جی 35 72 6
54 شرکت الیاف بلند گلباف – واقع در شهرکت صنعتی جی
30 150 6
55 شرکت آریا کیسه آپادانا – واقع در اصفهان شهرک مورچه خورت

18+18

40+

66 6
27*2 42 6
56 شرکت الیاف مهتاب ریس – واقع در کیلومتر 50 جاده اصفهان به شهرضا
41 120 6 5
57 شرکت نوار و تسمه های صنعتی نو – واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت
30 84 9
30 54 9
58 کیسه بافی شاهین هشت بهشت – واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت

14+36

42 7
59

شرکت نساجی نساجی گلچهره کاشان- واقع در شهرک صنعتی مبارکه – فاز 3 خیابان 7


30 42 6
18 30 6
60 شرکت رضوان تاب آمل

20+30

42 6
16 30 6
61 شرکت پاکریس – واقع در شهر رضا کیلومتر 4 جاده بروجن
6 60 20
30 18 6
62 شرکت گلریس – واقع در اصفهان منطقه صنعتی جی

35.40

12 6
63 شرکت فربافت در تهران جاده خاوران 20 30 60
64

شرکت کیسه بافی زاینده رود به نمایندگی آقای کشانی واقع در شهرک صنعتی مورچه خور دارای نیم طبقه

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

22.45 60 14.70سوله صنایع غذایی
ردیف نام مشتری دهانه متر طول متر ارتفاع متر تناژ جرثقیل
65
شرکت صنایع غذایی پریس با سطح زیر بنا حدود 5500 متر-واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه
20*2
90 6
4*15 24 7
66 سوله صنایع غذایی مک ماکارون (خوشنام سابق) واقع در جاده اصفهان- تهران بعد از شاهین شهر جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید 15+30 180 10
10 18 22
67 شرکت نگین عسل هرند (بیسکویت فرخنده)واقع در جاده شهرک صنعتی هرند
36 120 9
68 شرکت هامون مرغ (کشتارگاه صنعتی مرغ)واقع درجاده شهرک مجلسی به بروجن،روبروی نیروگاه گاز
48 84 8
69 شرکت قند اقلید- دو دستگاه مخزن هرکدام به ظرفیت 2000 متر مکعب با کلیه تجهیزات –دو دستگاه جرثقیل از نوع دوپل به ظرفیت 5 و 25 تن -واقع در شهرستان اقلید 30 60 8
70 شرکت میدان میوه و تره بار شهرضا
10 12 6
71 شرکت نیکوطیور نوشهر(مرغداری صنعتی) واقع در جاده آمل ،بابل
14 78 2.10سوله های متفرقه
ردیف نام مشتری دهانه متر طول متر ارتفاع متر تناژ جرثقیل
72 شرکت نوا آرین آنی- واقع در شهرک صنعتی مبارکه
30 54 9
73 شرکت کارتون پلاست- واقع در اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت 35 96 6
74 شرکت شیشه ایمنی امید اصفهان-واقع در اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت
37 74 6
75 شرکت پایدار چرم(کفش شاهین)واقع در اصفهان مبارکه شهرک صنعتی سه راه مبارکه
20 66 9
76 شرکت کاشی مرجان- وسالنهای دیگر به متراژ حدود 2500 متر مربع – واقع در اصفهان شهرک صنعتی منتظریه
90 34 11
34 30 9
16.5 25 8
77 شرکت سرمایه گذاری صنعت اصفهان 8 –باب سالن سوله پیش ساخته – واقع در جاده اصفهان به شهر ضا(سایت اشتغال شهر بهارستان)
78 شرکت فراورده های نسوز سومین هزاره – واقع در اصفهان جاده شهرضا
18 48 7 5
79 شرکت نسوزین-واقع در منطقه صنعتی سه راهی مبارکه
18 48 6
80 شرکت سیمانهای نسوز ایران – واقع در منطقه صنعتی سه راهی مبارکه 18 42

81

شرکت راشا پلیمر اصفهان به نمایندگی آقای دردشتی و آقای تحویل پور واقع در شهرک صنعتی کمشچه دارای یک طبقه

جهت مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید

20.55 60 12
]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Sat, 09 Feb 2013 10:26:54 GMT http://saranjsooleh.com/پروژه-های-ما
شرکت سارنج سوله ایران | سخن مدیرعامل http://saranjsooleh.com/component/content/article/92-شرکت-سارنج-سوله-ایران-سخن-مدیرعامل به نام خداوند جان آفرینسخن مدیر عامل
با عرض درود و اظهار سپاسمندی ، به شما بازدید کننده ی گرامی ، از سایت اینترنتی سارنج سوله ایران

آفریدگار بزرگ را سپاس دارم که در سایه ی عنایت بیکرانش توفیق یافتیم ، از دیر باز تا کنون خدمتگزار مردم بزرگوار و کارافرینان ارزشمند کشورمان بوده ، همگام با استراتژی هدفهای بزرگ آن گرامیان ، همراه و بهره ور باشم. اینجانب به اتفاق زیر مجموعه ی پرسنل اجرایی و مهندسان جوان، خدمتگزاری فنی و حرفه ای را به شما کارفرمایان گرانمایه پیش چشم و مد نظر داشته است و برخود می دانیم در این راه ، هرچه بیشتر کوشا باشیم و افتخار همکاری روز افزون بدست آوریم.
سارنج سوله ایران با داشتن سرمایه ای عظیم تجربه ی موفق پنجاه ساله ، در امر طراحی و ساخت سوله ، سازه فلزی سبک و سازه فلزی سنگین ، سازه فضایی ، سازه فضاکار ، پل جرثقیل سقفی و سازه های فلزی و اسکلت فلزی پیچ و مهره و همچنین ساخت و نصب انواع سالن های سوله در اقصی نقاط کشور ، آمادگی دارد آزموده های خود را در اختیار کارفرمایان گرانقدر قرار بدهد و در راستای پیشبرد و شکوفایی صنعت ، نقش به سزایی بازی کند، چه بر این باوریم که کار خلاقه و خدمت راستین بالاترین نوع عبادت است.
در پایان به شما کارفرمایان محترم نوید داده می شود که شرکت سارنج سوله ایران در این زمان که فشار تحریم ها بیشتر شده است و قیمت مواد اولیه روبه فزونی دارد، به تکنولوژی نوینی دست یافته که در طراحی سازه های جدید نسبت به طراحی های گذشته از 10 تا 30 درصد در هر متر مربع زیر بنا در وزن سازه های خود ، کاهشی منطقی – صنعتی ، می دهد و با افتخار توانمندتر از گذشته آماده ارائه مشاوره در زمینه بهینه سازی طرح های مورد نظر شما کارفرمایان ارزنده می باشد.
با سپاس از بازدید هایی که از سایت شرکت سارنج سوله ایران می فرمائید.

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 05 Feb 2013 06:38:24 GMT http://saranjsooleh.com/component/content/article/92-شرکت-سارنج-سوله-ایران-سخن-مدیرعامل
بررسی رفتار سازه بعد از ناپایداری و پدیده آشفتگی (chaos) http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/91-بررسی-رفتار-سازه-بعد-از-ناپایداری-و-پدیده-آشفتگی-(chaos) بررسی رفتار سازه بعد از ناپایداری و پدیده آشفتگی (chaos)بررسی رفتار سازه بعد از ناپایداری و پدیده آشفتگی (chaos)

بررسی رفتار سازه بعد از ناپایداری و پدیده آشفتگی (chaos)یکی از مباحث جدید مطرح شده در علم ریاضیات، آشفتگی (chaos) است. این موضوع در محدوده دینامیک غیرخطی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در دینامیک غیرخطی در صورتی که دو نقطه شروع مجاور داشته باشیم بعد از مدتی رفتار هر کدام از دو مسیر با یکدیگر متفاوت خواهد بود و نسبت به هم واگرا می‌شوند.  در صورتی که اگر ما همین مساله را بصورت خطی در نظر می‌گرفتیم،  این دو مسیر با همان اختلاف کم اولیه ادامه پیدا می کردند.  در واقع اگر در یک سیستم غیرخطی نمودار رفتار شتاب - تغییر مکان که تحت عنوان phase space معرفی می‌شود را رسم کنیم و مورد ارزیابی قرار دهیم، امکان مشاهده رفتار آشفته برای ما میسر خواهد بود.  شاید یکی از ساده‌ترین جاهایی که در آن می‌توان بحث آشفتگی را شناخت، در حل معادله x2 + x (1 / 1) 0 با استفاده از روش عددی نقطه ثابت باشد در واقع در حل این معادله از نگاشت (mapping) استفاده می‌شود پاسخ‌هایی که از حل عددی این معادله بدست می‌آید برای مقادیر نزدیک به 4 رفتار آشفته از خود نشان می‌دهد.
بررسی رفتار سازه بعد از ناپایداری و پدیده آشفتگی (chaos)لذا یکی از مباحث مهم در طرح بحث آشفتگی نگاشت‌های Poincare است که در آن بحث آشفتگی را در رفتارهای انشعابی (bifurcation) نشان می‌دهد.  در این نگاشت‌ها ما با نقاط جاذب و دافع مواجه می شویم که شباهت بسیاری با جاذب‌ها و دافع‌های موجود در phase space در سیستم‌های دینامیکی دارند.  لذا در طرح بحث آشفتگی بحث phase spaceها یا فضای نمود و نیز نگاشت Poinare اهمیت فراوانی دارند.  یکی از جاهایی که بحث آشفتگی مشاهده می‌شود در رفتارهای کمانشی پوسته‌ها و نیز تیرها است.  در واقع آشفتگی استاتیکی نسبت به پارامتر مکانی و آشفتگی دینامیکی نسبت به پارامتر زمانی طرح می‌شود.  از آنجایی که باید در این بحث نسبت به مباحث رفتار بعد از کمانش سازه (postbukling) آگاهی داشت.  طرح مباحث فوق صورت گرفته است و منحنی‌های انشعابی در مورد پوسته‌ها و تیرها بدست آمده است.  این بررسی به دو صورت انجام شده است اولا بررسی رفتارهای کلی سازه با استفاده از نگاشت poincare و ثانیا بررسی رفتار با استفاده از مباحث انرژی پتانسیل که در حالت وسیع‌تر به تیوری کتستروفی ارتباط پیدا می‌کند.  بحث کتستروفی در سیستم‌های gradient مطرح است یعنی سیسم‌هایی که معادلات حاکمش از یک پتانسیل (انرژی پتانسیل کار) قابل بدست آوردن است.  تئوری کتستروفی می‌گوید: در یک سیستم که بر آن یک تابع هموار (smooth) با حداکثر چهار پارامتر (بارگذاری یا نقص سازه‌ای) حاکم است، بصورت پایه تنها هفت نوع هندسی محلی، یکتایی‌های پایدار وجود دارد که به آنها مجموعه‌های کتستروفی گفته می‌شود.  این هفت نوع مورد بحث قرار گرفته و اشکال آنها رسم شده است.  بعد از یافتن معادلات حاکم بر سازه در حالت کمانش دینامیکی و استاتیکی، در حل این معادلات از روش Perturbation استفاده می‌کنیم و مشاهده می‌شود که نتایج دقیقا با نتایج بدست آمده از روش انرژی پتانسیل کل مطابقت دارد.  در مرحله بعد با استفاده از روش مقیاس‌های متعدد (multiple scales) فضای آهسته S و یا زمان آهسته را تعریف می‌کنیم.  در بحث آشفتگی استاتیکی این فضای آهسته S، نقش متغیر زمان در مسایل دینامیکی را ایفا می‌کند و همانگونه که ما phase spaceها یعنی منحنی‌های x-x را در دینامیک با توجه به متغیر زمان داشتیم، در اینجا هم x با توجه به فضای آهسته S تعریف می‌شود که خود یک پارامتر مکانی است.  با توجه به phase spaceهای یک آونگ تحت نیرو و مشاهده نقاط هموکلینیک، هتروکلینیک و حلقه‌های جداساز (separatrix) و نیز مقایسه phase space تعریف شده در این پوسته با phase space مشاهده شده در رفتار آشفته آونگ به این نتیجه می‌رسیم که در واقع در فضای نمود مربوط به پوسته یک حلقه جداساز وجود دارد که بیانگر حساسیت بسیار زیاد نسبت به شرایط اولیه و نیز رفتار آشفته در یک پوسته است.  در واقع در اینجا ما با حل‌های سولیتونی شکل مواجه می‌شویم که شکل خاص خود را دارند و خصوصیات امواج سولیتونی را دارا هستند.  نکته جالب در اینجا است که این امواج سولیتونی شکل در رفتار بعد از کمانش تیر الاستیک دو سر مفصل هم مشاهده می‌شوند.

]]>
Thu, 31 Jan 2013 09:07:05 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/91-بررسی-رفتار-سازه-بعد-از-ناپایداری-و-پدیده-آشفتگی-(chaos)
بارگذاری ساختمان http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/90-بارگذاری-ساختمان بارگذاری ساختمان بارگذاری ساختمان

بارگذاری ساختمانبارهایی که روی ساختمان وارد می شوند یا مستقیمآ به وسیله طبیعت و یا به وسیله انسان ایجاد می گردند. به عبارت دیگر برای بار روی ساختمان ها دو منبع اصلی وجود دارد، یکی ژئوفیزیکی و دیگری مصنوعی.
بارگذاری ساختماننیروهای ژئوفیزیکی را که نتیجه تغییرات مداوم در طبیعت هستند ممکن است به نیروهای جاذبه زمین، وزن ساختمان خودش ایجاد نیروهایی در سازه می کند که موسوم به بار مرده است واین بار در تمام طول عمر ساختمان ثابت باقی می ماند. اشکال همیشه در حال تغییر ساختمان نیز تایع اثرات جاذبه زمین است که ایجاد تغییراتی در بارها در طول زمان می کند. بارهای ناشی از تغییرات جوی با زمان و مکان تغییر می کنند و به شکل باد، حرارت، رطوبت، باران، برف، و یخ ظاهر می شوند. نیروهای زلزله از حرکت نا منظم زمین یعنی زمین لرزه ایجاد میشوند.
بارگذاری ساختمانمنابع بارگذاری مصنوعی ممکن است تکان ناشی از حرکت اتومبیل ها، آسانسورها، ماشینهای مکانیکی و غیره و یا ممکن است تغییر مکان افراد، وسایل و یا نتیجه ضربه و انفجار باشند. به علاوه ممکن است نیروهایی در زمان تولید و اجرا در سازه به وجود آید. پایداری ساختمان ممکن است ایجاد پیش تنیدگی کند که باعث ایجاد نیرو در ساختمان می شود.
بارگذاری ساختمانمنابع بارهای ژئوفیزیکی و مصنوعی در ساختمان غالبآ به یکدیگر بستگی دارند. جرم، اندازه، شکل و مصالح یک ساختمان در روی نیروهای ژئوفیزیکی اثر می گذارند. برای مثال اگر عناصر ساختمان در مقابل تغییرات درجه حرارت و رطوبت نتوانند به آزادی واکنش نشان دهند و گیردار باشند نیروهایی در ساختمان ایجاد می شود.
بارگذاری ساختمانبرای اینکه اطمینان حاصل شود که مشکلات آتی از بین رفته و بازده سازه ای حاصل شده باشد لازم است که مطالعات دقیق جواب تئوری ساختمان به اثرها انجام گیرد. طراح باید نیروها و اثر بارگذاری مربوطه را درک کند تا ساختمان بی خطر و قابل استفاده باشد.

بارگذاری ساختمان بار مرده ساختمان

بارگذاری ساختمانبارهای ناشی از نیروی جاذبه زمین را می توان به دو دسته مجزا تقسیم کرد:

بارگذاری ساختماناستاتیکی و دینامیکی:

بارگذاری ساختمانبارهای استاتیکی همیشه جزء ثابتی از سازه هستند. بارهای دینامیکی موقتی هستند یعنی با تغییر زمان و فصل تغییر می کنند، یا تابع مکان داخل یا روی سازه هستند.
بارگذاری ساختمانبارهای مرده را ممکن است به صورت بارهای استاتیکی که در اثر وزن اجزاء سازه ایجاد می شوند تعریف کرد.نیروهایی که منجر به بار مرده می شوند عبارتند از: قسمتهای باربر ساختمان،کف،روکاری سقف، دیوارهای جدا کننده ثابت، پوشش نما، مخزنهای انباری، سیستمهای توزیع مکانیکی و غیره. مجموع وزنهای همه این قسمت ها بار مرده ساختمان را تشکیل می دهد.
بارگذاری ساختمانبه نظر می رسد که تعیین وزن مصالح و از آنجا بار مرده ساختمان کار ساده ای باشد. اما به دلیل مشکلات گوناگون در تجزیه و تحلیل دقیق بارها تخمین بارها ممکن است 15 تا 20 درصد و یا حتی بیشتر در خطا باشد.
بارگذاری ساختماندر مرحله اولیه طرح برای مهندس محاسب پیش بینی دقیق وزن مصالح ساختمانی که هنوز انتخاب نشده اند کاری غیر ممکن است. مصالح ناسازه ای مشخصی که باید انتخاب شوند شامل صفحات پیش ساخته نما، لوازم روشنایی، قطعات سقف، لوله ها، مجرا ها، خطوط برق و اجزای نیازمندیهای داخلی خاص ساختمان می باشند.
بارگذاری ساختمانوزن عناصر تقویت کننده و اتصالات در سازه های فولادی فقط به صورت درصدی از وزن کل تخمین زده می شود. وزن واحد حجم مصالح که به وسیله تولید کنندگان یا آئین نامه ها داده می شود همیشه با وزن واحد حجم محصول تولید شده مطابقت ندارد. اندازهای اسمی اجزاء ساختمان ممکن است با اندازه های واقعی اختلاف داشته باشد .

بارگذاری ساختمان بار زنده ساختمان

بارگذاری ساختمانفرق اساسی بارهای زنده با بارهای مرده در این است که بارهای زنده متغیر و غیر قابل پیش بینی هستند. تغییر در بارهای زنده نه تنها در طول زمان اتفاق می افتد بلکه همچنین تابعی از مکان می باشد. این تغییر ممکن است در مدت زمان کوتاه یا طولانی صورت گیرد. بدین ترتیب تقریبآ غیر ممکن است که بارهای زنده را به صورت استاتیکی تخمین زد. بارهایی که بوسیله اشیاء یا اشخاص در ساختمان ایجاد می شوند به نام بارهای سکنی موسوم هستند. این بارها شامل وزن اشخاص، مبل ها، جدا کننده های متحرک، گاو صندوق ها، کتابها و دیگر بارهای نیمه دائم و موقتی که روی ساختمان اثر می کنند ولی جزئی از سازه نیستند و جزء بار مرده به حساب نمی آیند .
بارگذاری ساختمانبارهای متمرکز، نشان دهنده اثر بار منفرد ممکن در نقاط بحرانی مثل کفهای پله، سقفهای قابل دسترس، گاراژهای توقف و دیگر نقاط آسیب پذیر با تنشهای متمرکز زیاد می باشند.

بارگذاری ساختمان بار اجرایی ساختمان

بارگذاری ساختماناجزاء سازه به طور کلی برای بارهای مرده و زنده طرح می شوند. اما یک قطعه سازه ممکن است در موقع اجرای ساختمان تحت بارهایی خیلی بیشتر از بارهای طرح قرار بگیرد. اینگونه بارها که موسوم به بارهای اجرائی هستند قسمت مهمی را در طرح اجراء سازه تشکیل می دهند.
هر پیمانکاری در طول زمان روش اجرایی را توسعه می دهد که برای خودش اقتصادی بودنش ثابت شده است. هر چند که معمار ممکن است ساختمان را طوری طرح کند که برای یک روش اجرایی معینی مناسب باشد، او ممکن است که از روشهای اجرایی یکایک پیمانکاران آگاهی نداشته باشد. پیمانکاران معمولآ مصالح و وسائل سنگین را روی سطح کوچکی ازسازه انباشته می کنند. این عمل ایجاد بارهای متمرکزی میکند که خیلی بیشتر از بارهای زنده فرض شده برای سازه طرح شده می باشد .در چنین شرایطی شکست نتیجه شده است .
بارگذاری ساختمانیک مشکل اساسی در اجرای سازه های بتنی وقتی ایجاد می شود که پیمانکار پایه های تقویتی و قالب بندی را قبل از انقضای مدت کافی برای عمل آمدن بتن بردارد. مقاومت بتن با زمان زیاد میشود. ولی از آنجایی که برای پیمانکار زمان پول است او ممکن است قالب ها را قبل از اینکه بتن به مقاومت حداقل طرح برسد بردارد. در چنین صورتی جزئی از سازه ممکن است تحت اثر بارهائی قرار بگیرد که قادر به تحمل آنها نباشد و شکست حاصل شود.

بارگذاری ساختمان بارهای برف ، باران و یخ

بارگذاری ساختمانمشاهده ارتفاع و تراکم برف در طول سالیان دراز منجر به پیش بینی معقول حداکثر بار برف شده است. بار برف را لازم است فقط برای بامها و سطوح دیگر ساختمان که ممکن است برف جمع کننده از قبیل حیاط های بالا آورده شده، بالکن ها و سقف های آفتابگیر در نظر گرفت. بار برف که به وسیله آئین نامه ها تعیین شده است بر اساس حداکثر برف روی زمین می باشد. غالبآ این بارها بیشتر از بار برفی که روی بام اثر میکند می باشد. زیرا باد مقداری از برف های شل را از روی بام به دور می ریزد یا بدلیل از دست رفتن گرما از طریق بام، برف آب و بخار می شود. آئین نامه ها معمولآ در صدی از بار برف را روی بام شیب دار کم می کنند، زیرا روی چنین سطوحی برف به سهولت از روی بام به پائین می لغزد. ولی بعضی از انواع بام ها ممکن است روی رفتار باد اثر بگذارند و باعث شوند که بار برف به مقدار زیاد در یک قسمت از بام ذخیره شود.با وجود اینکه اغلب در محاسبه بار زنده به آب فکر نمی شود حتمآ باید در موقع طرح آنرا به خاطر داشت. بار باران به طور کلی کمتر از بار برف است، ولی باید به خاطر داشت که ذخیره شدن آب منجر به مقدار قابل ملاحظه ای بار می شود.
بارگذاری ساختمانهمچون که آب جمع می شود بام تغییر شکل داده خم می شود و این باعث می شود که آب بیشتری جمع شود و منجر به تغییر شکل زیاد تری گردد. این پدیده که موسوم به حوض شدن می باشد ممکن است باعث فرو ریختن نهایی بام شود.
بارگذاری ساختمانیخ روی اجزاء بیرون آمده به خصوص روی قطعات تزئینی خارجی که در غیر این صورت جز بار وزنشان باری دریافت نمی کنند جمع می شود. از این رو لازم است که این قطعات چنان طرح و اتصال داده شوند که بارهای سنگین قندیل های یخ را تحمل کنند. به علاوه، تشکیل یخ روی سازه های خرپایی باز باعث ازدیاد سطح و وزن شده که منجر به اضافه شدن باد می شود.

بارگذاری ساختمان بار باد روی ساختمان

بارگذاری ساختمانآسمان خراشهای اولیه به اثرات پیچیده نیروی جانبی ایجاد شده بوسیله باد آسیب پذیر نبودند.وزن عظیم ساختمان با دیوارهای باربر ساخته شده از مصالح بنایی چنان بود که نیروی باد قادر نبود به نیروهای جاذبه به زمین غلبه کند. حتی موقعی که روش دیوار حمال بوسیله سازه قاب صلب در اواخر قرن 19 جایگزین شد، نیروی جاذبه عامل تعیین کننده اصلی بود.
بارگذاری ساختماننماهای سنگی سنگین با بازشدگی های کوچک، ستونهای نزدیک به هم، قطعات سرهم شده حجیم قابها، و دیوارهای جداکننده سنگین هنوز چنان وزنی را ایجاد می کردند که عمل باد یک مشکل اساسی نبود.
بارگذاری ساختمانآسمان خراشهای دیوار شیشه ای سالهای 1950 با فضای باز داخلی مطلوب و وزن نسبتا کم برای اولین بار در مقابل نیروهای باد واکنش نشان دادند.با معرفی قاب فولادی سبک وزن، دیگر وزن یک عامل محدود کننده ارتفاع آسمان خراشها نبود. ولی عصر ساختمانهای بلند با خود مشکلات جدیدی آورده است برای اینکه وزن مرده کاهش داده شود و فضاهای بزرگتر و انعطاف پذیر ایجاد گردد تیرهای با دهنه زیاد، جدا کننده های داخلی بار نبر متحرک و دیوارهای پیرامونی بارنبر ساخته شده است.همه این ابداعات از صلبیت کلی سازه ها کم کرده اند، به طوری که حالا سختی جانبی (با تغییر مکان جانبی) یک ساختمان ممکن است تعیین کننده تر از مقاومتش باشد. اثر باد یک مسئله اساسی برای طرح ساختمانهای بلند شده است . درک باد و پیش بینی رفتارش به صورت علمی دقیق ممکن است غیر ممکن باشد. عمل باد روی ساختمان، شکل، باریکی و ترکیب نمای سازه مورد نظر و نحوه قرار گرفتن ساختمانهای مجاور دارد.

بارگذاری ساختمان بار ناشی از تغییرات حجم مصالح

بارگذاری ساختمانتغییرات حجم مصالح در اثر انقباض،غرش و آثار حرارتی به وجود می آید. موقعی که از واکنش طبیعی و آزاد اعضاء ساختمان در سر حد ها یشان جلوگیری می شود در آنها نیرو ایجاد میگردد. در جایی که این تغییرات حجم محدود می شود نقش های محوری و دورانی در ساختمان ایجاد گردد.
بارگذاری ساختمانتغییر حجم تابعی از شکل و اندازه ساختمان، مصالح، سختی اعضاء سازه ای و نوع اتصالات می باشد. با به کار بردن مانع در نقاطی از ساختمان که تنش های محوری و دورانی ممکن است ایجاد شود می توان تغییرات حجم را کنترل کرد و این به معنی طرح اعضاء برای تحمل این نقش ها می باشد. واضح است که تغییرات حجم را با استفاده از درزهای انبساط که در آنها حرکت به آزادی صورت می گیرد می توان کنترل نمود.

بارگذاری ساختمان بار ناشی از انفجار

بارگذاری ساختمانساختمان ممکن است مجبور باشد نه تنها نیرو های فشاری خارجی بلکه نیروهای فشاری داخلی ایجاد شده در اثر انفجار را نیز تحمل کند. فرو ریختن قسمتی از یک ساختمان آپارتمانی در لندن در سال 1968 توجه زیادی را به این بار گذاری جلب نمود. اکثر ساختمانها هرگز با چنین نیروهایی مواجه نخواهند شد،ولی احتمال انجار مواد منفجره در اثر خرابکاری یا اشتعالتصادفی گازهای آتش گیر در اثر نشت یا آتش همیشه وجود دارد.
بارگذاری ساختماندر اثر انفجارات فشارهای زیادی در منطقه انفجار ایجاد می گردد و بارهای خیلی زیادی به عناصر ساختمان وارد می شود که منجر به ترکیدن و به خارج پرتاب شدن پنجره ها، دیوارها و کف ها می گردد. این فشار داخلی باید به صورت موضعی محدود و کنترل شود و نباید باعث فروریختگی تدریجی ساختمان گردد.
بارگذاری ساختمانعلل ممکن برای بارهای انفجاری خارجی از غرش های صوتی نسبتآ کم اهمیت است (مانند پنجره های شکسته شده و دیوارهای گچی ترک خورده). تحقیقات وسیعی روی واکنش سازه ها در برابر اثرات سلاحهای اتمی در جریان است تا بتوان ساختمان را چنان طرح کرد که در مقابل حمله اتمی مقاوم باشند.

بارگذاری ساختمان ترکیب بارها روی ساختمان

بارگذاری ساختمانساختمانهای بلند درطول عمرشان در معرض بارهای متعدد می باشد و بسیاری از بارها به طور همزمان روی سازه وارد می شود.اگر بارها خط اثر مشترک داشته و با یکدیگر باید ترکیب شود. این شرط لازم می سازد که در طرح سازه ها تمام ترکیبات ممکن بارها در نظر گرفته شود.
بارگذاری ساختماناحتمال وقوع بارهای ترکیب شده باید به طور آماری ارزیابی و اثر آن تخمین زده شود. هرچقدر که اثر بار با دقت بیشتری تعیین شود لزوم انتخاب ضرایب اطمینان بزرگتر برای جبران عوامل مجهول کاهش می یابد.
بارگذاری ساختمانترکیب موثر و عملی بارها در آئین نامه ها مشخص گردیده است. بطور کلی تشخیص داده شده است که ماکزیمم بالای ناشی از تغییرات جوی و زلزله احتمالا هرگز با مقدار کامل بارهای زنده دیگر همزمان رخ نخواهد داد از این رو موقعی که بار زنده کامل به طور همزمان با بارهای ماکزیمم باد یا زلزله به کار می رود آئین نامه اجازه می دهد که بر تنشهای مجاز 33 درصد افزوده شود.

]]>
Thu, 31 Jan 2013 08:55:02 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/90-بارگذاری-ساختمان
زلزله و ساخت و ساز پايدار http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/89-زلزله-و-ساخت-و-ساز-پايدار زلزله و ساخت و ساز پايدارزلزله و ساخت و ساز پايدار

زلزله و ساخت و ساز پايدارچكيده

زلزله و ساخت و ساز پايداردر اين نوشتار تلاش گرديده نگاهي به موقعيت ايران در پهنه كره  زمين و نقش زلزله در اين منطقه ، در كنار وضعيت عمومي بناهاي كشور در شهر و روستا از حيث پايداري در مقابل اين پديده طبيعي صورت گيرد در گام بعدي به پراكنش بناهاي موجود غير پايدار در سطح كشور و به درسهايي كه در زمينه توجه به پايدارسازي پس از زلزله هاي مهم صورت گرفته اشاره شده است. وضعيت پيش رو و اينكه چه بايد كرد با رويكرد توجه به ساختمانهاي موجود كشور و ساخت و سازهاي جديد در انتها مد نظر بوده است.

زلزله و ساخت و ساز پايدارايران و زلزله:

زلزله و ساخت و ساز پايداركشورمان به لحاظ استقرار در روي كره زمين در موقعيتي قرار گرفته است كه يكي از فعالترين كمربندهاي زلزله خيز جهان تحت عنوان     « آلپ هيماليا » از آن مي گذرد. اين موقعيت خاص در طول تاريخ ايران را هم زيست با زلزله هاي متعدد و با شدتهاي متفاوتي قرار داده است وقوع حدود 3500 زلزله در طول يكصد سال گذشته مويد اين همزيستي است.
زلزله و ساخت و ساز پايداربه طور ميانگين هر سال يك زلزله بزرگ و هر 10 سال يك زلزله با بزرگي 7 درجه در مقياس ريشتر به بالا حاصل اين همزيستي است. سوال عمده اي كه مي تواند مطرح شود اين است « آيا تا چه اندازه اين همزيستي منجر به توجه ، درك و حساسيت و اهميت موضوع و نهايتاً آمادگي علمي ، مديريتي ، اجتماعي ، فرهنگي و اجرائي ما شده است؟»
زلزله و ساخت و ساز پايدارنتايج حاصل از زلزله طي ساليان گذشته نشان مي دهد اگر چه برنامه ريزان ، متخصصين و مجريان پندهايي از اين حوادث گرفته و اصلاحات و تمهيداتي در جهت مقابله با اين پديده طبيعي صورت پذيرفته است ليكن تا نقطه مطلوب فاصله نسبتاً زيادي است. در حاليكه ايران 1 درصد از جمعيت دنيا را در خود جاي داده است ليكن تلفات جاني ناشي از اين حوادث 6% كل تلفات جهان است . بخش عمده اي از جمعيت كشور در پهنه خطرناك زندگي مي كنند. اكثر مناطق پر جمعيت و مراكز شهري مهم در پهنه با خطر بالا قرار گرفته اند. 76 درصد شهرهاي بزرگ و متوسط كشور و عمده مناطق روستايي بر روي پهنه هاي با خطر زلزله بالا  قرار گرفته اند. از مجموع حدود 68 هزار نقطه روستائي كشور بيش از  2/3 ميليون واحد مسكوني از مصالح غير پايدار و بي دوام ساخته شده اند. و در سطح شهرهاي كشور نيز بالغ بر 8/2 ميليون واحد مسكوني موجود ناپايدار و غير مقاوم در برابر زلزله هستند. به ديگر سخن از مجموع بيش از 13 ميليون واحد مسكوني شهري و روستايي كشور حدود 6 ميليون واحد غير مقاوم و نا پايدار در برابر زلزله هستند.

زلزله و ساخت و ساز پايدارپراكنش واحدهاي ناپايدار شهري در 3 حوزه شكل گرفته است:

زلزله و ساخت و ساز پايدار حوزه بافتهاي فرسوده شهري:
زلزله و ساخت و ساز پايداراين مناطق كه عمدتاً هسته هاي اوليه پيدايش و رشد شهرها و شهر نشيني هستند از يكسو واجد معماريهاي ارزشمند بومي و اسلامي اند كه هويت ساز و الهام بخش براي امروز و آينده معماري و شهرسازي اين مرز و بوم هستند و از سوي ديگر به دليل استفاده از مصالح نا پايدار و فرسودگي شديد كالبد در اين مناطق به همراه عدم برخورداري از خدمات روبنائي و زير بنائي مناسب  من جمله دسترسيها و معابر از جمله آسيب پذير ترين مناطق شهرهاي كشور محسوب مي شوند.
زلزله و ساخت و ساز پايدار مناطق اسكان غير رسمي ( حاشيه نشيني ):
زلزله و ساخت و ساز پايداراين مناطق كه عمدتاً به دليل رشد سريع و خارج از برنامه ريزي شهر نشيني و مهاجرتهاي گسترده به شهرهاي بزرگ بصورت خودرو و غير رسمي شكل گرفته و احداث شده اند به لحاظ كالبدي از مصالح  بي دوام و غير استاندارد ساخته شده و فاقد هر گونه خدمات زير بنائي و روبنائي هستند.
زلزله و ساخت و ساز پايدار بافتهاي نوين شهري:
زلزله و ساخت و ساز پايدارعمدتاً توسعه هاي قانونمند شهري كه طي كمتر از يكصد سال اخير و به ويژه با ورود خودرو به زندگي شهري شكل گرفته و توسعه پيدا كرده اند داراي تركيبي از ساخت و سازهاي پايدار و ناپايدار با پراكنش متفاوت اند. هر چند كه با نزديك شدن عمر ساختمانها به دهه هاي اخير استفاده از مصالح با دوام نسبت به گذشته وضعيت بهتري را فراهم نموده است ليكن با اطمينان خاطر نمي توان از مقطعي مشخص كليه ساخت و سازها را پايدار در مقابل زلزله قلمداد نمود.

زلزله و ساخت و ساز پايداردرسهاي زلزله:

زلزله و ساخت و ساز پايدارزلزله هاي سهمگين در كشورمان بويژه طي دهه هاي اخير كه علوم جديد در خدمت توسعه و پيشرفت بشر قرار گرفته است هر چند هر يك از آنها فاجعه اي فراموش نشدني بر خاطره اين ملت حك نموده است ليكن در هر برهه بصورت غير مستقيم بركاتي نيز براي كشور به ويژه عرصه ساخت و ساز به همراه داشته است كه آثار خود را بصورت تصميم هاي خاص منبعث از شكل گيري اراده ملي در اين عرصه بجا گذاشته است.
زلزله و ساخت و ساز پايدارنخستين قواعد بهبود كيفيت ساخت و ساز هر چند ابتدائي پس از زلزله طبس تدوين و عملياتي مي گردد . زلزله رودبار و منجيل منجر به تدوين آئين نامه طرح ساختمانها در برابر زلزله مي شود كه امروز به آئين نامه 2800 معروف است و نهايتاً زلزله بم زمينه ساز اجباري شدن مقررات ملي ساختمان در سراسر پهنه كشور به همراه تدوين سياستهاي كلي مقابله با حوادث به ويژه زلزله و ابلاغ آن از سوي مقام معظم رهبري مي گردد كه نقطه عطفي براي برنامه ريزيها و سياستگزاريهاي آتي كشور خواهد گرديد.

زلزله و ساخت و ساز پايدارآنچه پيش روست:

زلزله و ساخت و ساز پايدارصدمات ناشي از زلزله مي تواند بسيار گسترده باشد. ابعاد سنگين خسارات مالي و فيزيكي تحميل شده به همراه فرصتهاي ارزشمندي كه از كشور صرف بازسازي منطقه خسارت ديده مي شود تنها بخشي از خسارات وارده است. بخش عمده خسارت از بين رفتن جان انسانهايي است كه در مباني اعتقادي ما بيش از هر چيزي كرامت دارد و در كنار هزينه هاي سنگيني كه كشور صرف رشد و تعالي اين انسانها نموده در يك لحظه نابود مي گردد به همراه آثار مخرب رواني ناشي از زلزله از ديگر  ابعاد بيانگر عمق فاجعه در صورت عدم توجه ماست.
زلزله و ساخت و ساز پايداربر اساس برآوردهاي صورت گرفته خسارات ناشي از زلزله رودبار و منجيل بالغ بر 2/7 ميليارد دلار و معادل 8 درصد كل توليد نا خالص ملي در سال 1369 بوده است و همچنين بر اساس محاسبات ديگري وقوع زلزله اي با شدت 6 ريشتر به بالا در تهران معادل يك سال توليد ناخالص داخلي كشور را خواهد بلعيد. در حاليكه هزينه هاي پيشگيري در مقايسه با درمان در اين حوزه هم بسيار ناچيز بوده و اين فقط از جنبه مقايسه مالي است نه ديگر خسارات !

زلزله و ساخت و ساز پايدارچه بايد كرد؟

زلزله و ساخت و ساز پايدارزندگي با زلزله در پهنه سرزمين ايران اجتناب ناپذير است و اتخاذ تمهيداتي در همه زمينه ها به ويژه پژوهشي و علمي ، فرهنگي ، اجتماعي ، فني و اجرائي ضروري است و لازم به بيان نيست كه هر لحظه درنگ مي تواند فاجعه اي بزرگ را بدنبال داشته باشد. در اين بخش از يادداشت بيشتر مي خواهيم بر حوزه ساخت و ساز مسكن و ساختمان بعنوان حوزه بسيار مهم و تأثير گذار بر ديگر مباحث ناشي از زلزله متمركز شويم.
زلزله و ساخت و ساز پايدارگام اول: پايدارسازي ساختمانهاي موجود
زلزله و ساخت و ساز پايدارهمانگونه كه اشاره شد بهبود پايدارسازي تأسيسات زير بنائي و ساختمانهاي موجود « نوسازي واحدهاي روستائي » ، « نوسازي و بهسازي بافتهاي فرسوده شهري» ، « توانمند سازي مناطق با اسكان غير رسمي (حاشيه نشين ها) » و « مقاوم سازي ساختمانهاي نا پايدار شهري » تحت دو برنامه تدوين و در حال عملياتي شدن است . برنامه اول تحت عنوان نوسازي و مقاوم سازي روستاها آغاز گرديده است . بر اساس اين برنامه طي 10 سال سالانه 200000 واحد مسكوني ، پايدار روستائي با نظارت فني و ارائه خدمات مهندسي در كنار تأمين تسهيلات با سود و كار مزد كم تحت مديريت بنياد مسكن انقلاب اسلامي انجام خواهد شد.
زلزله و ساخت و ساز پايداردر حكم ديگري در ماده 30 قانون برنامه چهارم دولت مكلف شده است ظرف مدت 10 سال نسبت به مقاوم سازي واحدهاي مسكوني شهري اقدام نمايد . در همين راستا برنامه 10 ساله اي تدوين گرديده كه طي آن بايد بالغ بر 8/2 ميليون واحد مسكوني شهري واقع در بافتهاي نوين شهري ، بافتهاي فرسوده و مناطق حاشيه اي ظرف مدت مذكور حسب مورد در برنامه مقاوم سازي ، نوسازي و بازسازي قرار گيرند و با حمايت دولت از طريق ارائه خدمات فني و مهندسي ، ارائه تسهيلات يارانه دار ، اولويت دادن در نوسازي و تأمين خدمات زير بنائي و روبنائي اين محلات با محوريت حضور و مشاركت فعال ساكنين و بخش خصوصي و تعاونيهاي تخصصي مربوطه كار پايدارسازي واحدهاي مسكوني شهري طي 10 سال صورت گيرد. هر چند كه تسهيلات پيش بيني شده در قانون بودجه سال 85 با آنچه در برنامه مذكور ديده شده فاصله نسبتاً زيادي دارد ليكن آنچه در قانون بودجه در جهت حمايت از نوسازي بافتهاي فرسوده آورده شده براي نخستين بار است كه در برنامه هاي سالانه مالي دولت مد نظر و توجه قرار مي گيرد.
زلزله و ساخت و ساز پايدارگام دوم: ساخت و ساز پايدار بناهاي جديد
زلزله و ساخت و ساز پايداربطور متوسط درحال حاضر بالغ بر 2000 واحد مسكوني جديد روزانه در كشور احداث مي گردد به مفهوم ديگر هر 10 روز معادل ساخت شهري در حد بم در كشور ساخته مي شود. نقش اساسي كه بخش ساختمان در توليد نا خالص ملي دارد در كنار حفظ جان شهروندان هيچ گزينه ديگري جز توجه ويژه و ساخت بناهاي پايدار و مستحكم در برابر زلزله را پيش رويمان قرار نمي دهد. و اين توجه به مفهوم دقت در تك تك عناصر زنجيره توليد ساختمان است:
زلزله و ساخت و ساز پايدارمنابع انساني ، زمين و ويژگيهاي آن ، مصالح ساختماني ، قوانين و مقررات حاكم بر ساخت و ساز و روشها و تكنيكهاي ساخت از جمله مهمترين حلقه هاي اين زلزله و ساخت و ساز پايدارزنجيره مهم به شمار مي آيند.
در بخش منابع انساني ، احراز صلاحيت نيروهاي درگير ، آموزش و ارتقاء مهارت ، تعريف فرايندهاي مناسب به منظور اطمينان از نقش عوامل انساني اعم از مهندسين ، كاردانها ، معماران و كارگران ساختماني در طراحي ، نظارت و اجراي ساختمان بايستي مد نظر قرار گيرند. تعريف و ايجاد ساختارهاي حرفه اي در قالب دفاتر حرفه اي مهندسي ، اشخاص حقوقي حرفه اي با تخصصهاي طراحي ، نظارت ، اجراء بازرسي و كنترل كيفيت از گامهاي مهم اين بخش است كه برخي شكل گرفته و برخي اقدامات بايد در آينده عملياتي شود.
زلزله و ساخت و ساز پايداردر مبحث زمين ، توجه به ويژگيهاي ساختاري زمين ، مطالعات پهنه بندي در سطح كشور و انطباق سياستهاي توسعه سكونتگاههاي شهري و روستائي بر اساس نتايج اين مطالعات از گامهاي مهم ديگر است.
زلزله و ساخت و ساز پايداراستانداردهاي اجباري براي مصالح و توليدات قابل بهره برداري در ساختمان به ويژه در زمينه مصالحي كه در پايدارسازي بناها كاربرد پيدا مي كنند و نظارت دائمي بر فرايند توليد آنها از جمله وظايف مهمي است كه موسسات مربوطه بايد عمل نمايند هر چند كه طي ساليان اخير چندمين قلم از مصالح عمده ساختماني در چرخه استاندارد اجباري قرار گرفته اند ليكن تا تكامل بحث فاصله داريم.
زلزله و ساخت و ساز پايدارمقررات فني ساخت و ساز كه در كشور ما تحت عنوان « مقررات ملي ساختمان » نامگذاري شده است از جمله ابزارهاي مهم براي حصول اطمينان از محاسبه ، طراح و اجراي ساختمانهاي پايدار در صورت رعايت آنهاست. تا كنون 20 مبحث از مقررات ملي ساختمان تدوين و بعضاً بازنگري شده و خوشبختانه بر اساس آئين نامه ماده 33 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان در سال 1384 رعايت كليه اين مقررات در كليه ساخت و سازهاي سراسر كشور الزامي شده است.
زلزله و ساخت و ساز پايدارفن آوريهاي مناسب جهت ساخت بناهاي سبك ، مقاوم و متناسب با اقليم و شرايط بومي كشور از جمله مباحث مهم ديگري است كه بايد در حوزه ساخت و ساز كشور مورد توجه خاص قرار گيرد و شرايطي فراهم گردد تا از كليه متخصصين دانشگاهي و اجرائي كه با اين هدف نسبت به طراحي و ابداع مصالح و روشهاي اجراي نوين ساختمان اقدام نمايند حمايتهاي مادي و معنوي مناسب صورت گيرد.
زلزله و ساخت و ساز پايداربديهي است تحقق اين امر يعني ايجاد ساختمانهاي پايدار و مطمئن در برابر حوادث به ويژه زلزله در كشور بايد به باور عمومي و عزم ملي به دور از شعار تبديل شود و در اين راستا دانشگاهها و مراكز علمي كشور ، دستگاههاي اجرائي مرتبط به ويژه وزارت مسكن و شهرسازي ، شهرداريها ، وزارت كشور ، كار و امور اجتماعي ، سازمان مديريت و برنامه ريزي بعنوان دستگاههاي خط مقدم اين جبهه ، مجلس شوراي اسلامي و دستگاه قضائي كشور و بالاخره مطبوعات و رسانه ملي وظايف مهم و حساسي بعهده دارند كه بايد همسو با جامعه حرفه اي بخش مهندسي كشور متعهدانه و مسئولانه نقش هاي تاريخي خود را ايفا نمايند وگرنه زلزله و زلزله هاي بعدي نزديك است. بسيار نزديكتر از آنچه فكر مي كنيم و اگر به وظايفمان خوب عمل نكنيم پاسخمان به ملت دو تاريخ و در پيشگاه باريتعالي چه خواهد بود؟

]]>
Thu, 31 Jan 2013 06:39:23 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/89-زلزله-و-ساخت-و-ساز-پايدار
خانه های پیش ساخته http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/88-خانه-های-پیش-ساخته خانه های پیش ساخته خانه های پیش ساخته

خانه های پیش ساخته صنعت ساختمان و پروژه­های عمرانی به گواهی آمار و ارقام، از لحاظ سرمايه و حجم نيروي انساني درگير، بزرگترين صنعت در كشور می­ باشد. رشد سريع جمعيت و افزايش تقاضا، نياز به كاهش زمان تحويل پروژه ­های عمرانی و كاهش زمان برگشت سرمايه سرمايه­گذاران و عواملی از اين قبيل باعث شده اند تا ضرورت ايجاد تحول در شيوه­ های سنتی صنعت ساختمان روزبه ­روز بيشتر شود. روش­ "سازه­ های پيش ­ساخته سبك" كه يكی از تكنولوژی ­های نوپا در عرصه ساخت و ساز­هاي عمرانی در كشور است .
خانه های پیش ساخته صنعت ساختمان در جهان در حدود صد تا صد و ده سال قدمت دارد و شروع آن به زماني برمی ­گردد كه اولين تيرهای بتونی به صورت T شكل، توليد صنعتی شده و قطعات بتونی با اشكال مختلف در مقياس صنعتی توليد شد.
خانه های پیش ساخته اگر تكنولوژی ساختمان را به معني وارد شدن صنعت در ساختمان­ سازی بگيريم، از حدود سال47 تكنولوژی ساختمان وارد ايران شد و اوج آن زمانی بود كه ساختمان­ سازی به صورت شهرك ­سازی در بعضي از شهرهای بزرگ مثل اصفهان (مجتمع ذوب آهن)، اهواز، تبريز، تهران و برخی ديگر از شهرها شروع شد. اين صنعت بيشتر از كشورهای اروپايی مانند آلمان، هلند، انگليس و فنلاند به ايران وارد شد.

خانه های پیش ساخته تكنولوژی سازه­های پيش ­ساخته سبك

خانه های پیش ساخته تنوع تكنولوژی­ های ساختمان بسيار زياد است و هر كدام ويژگی ­ها و قاعدتاً محدوديت­ های خاص خود را دارند. سيستم سازه ­های پيش ساخته سبك را حدود 34 سال پيش يك آمريكايی ابداع كرد. مرحله صنعتي شدن آن 5 تا 6 سال به طول انجاميد. عمده­ترين شركت­هايي كه در دنيا اين تكنولوژي را به كار مي ­گيرند، شركت E.V.G اتريش و شركت­ هاي 3D Panel و RAM در آمريكا مي ­باشند. توجه زياد صنايع اروپايي به تكنولوژي سازه ­هاي پيش ­ساخته سبك به خاطر مشكلاتي بود كه در ساير تكنولوژي­ هاي پيش ­ساخته وجود داشت. به طور مثال تكنولوژي Large Panel با وجود سرعت بالا و كارخانه­ای بودن آن، با مشكل ضعف اتصالات روبروست و همچنين وزن سنگين ساختمان يك معضل جدي در اين تكنولوژي به شمار مي ­رود. حمل­ونقل قطعات سنگين بتوني، اين فرآيندها را دشوار مي­ كند. در زلزله­اي كه چند سال پيش در تركيه اتفاق افتاد، ساختمان­هاي زيادي كه در آنها از تكنولوژي Large Panel استفاده شده بود به دليل ضعف اتصالات تخريب شدند.
خانه های پیش ساخته در تكنولوژي سازه­ هاي پيش ­ساخته سبك، اتصالات به صورت يكپارچه است (ديوار به ديوار، سقف به ديوار و ديوار به پي). بر خلاف روش Large Panel كه اتصالات به صورت كام و زبانه است، در روش سازه­ هاي پيش ساخته سبك، اتصالات به صورت جوش نقطه­اي است و به جاي اينكه ابتدا قطعات سنگين بتن در كارخانه ساخته شده و بعد به هم متصل شوند، ابتدا سازه به صورت شبكه­ های ميلگردی كه بين آنها(بين دو شبكه ميلگرد) يك لايه فوم پلي ­استايرن قرار مي­ گيرد ساخته مي­ شود و پانل­ هاي سبك در محل احداث ساختمان به فنداسيون جوش داده مي­ شود و همچنين ديوارها و سقف به هم جوش داده مي­ شوند و ساختمان با پانل­هاي سبك برپا مي­ شود. سپس در همان محل ديوارها و سقف و محل، اتصالات به صورت همزمان بتن پاشي مي­ شوند. بتن از طريق پمپ، با فشار هوا به پانل­ها پاشيده مي­ شود كه اصطلاحاً آن را "شات كريت" گويند.
خانه های پیش ساخته اين روش باعث يكپارچگي در اتصالات شده، استحكام و پايداري ساختمان را در مقابل نيروهاي ديناميكي حاصل از زلزله يا طوفان افزايش مي­ دهد.بنابراين دليل انتخاب روش سازه­هاي پيش ساخته سبك استفاده از امتيازات برتر آن نسبت به ساير تكنولوژي هاي پيش ساخته موجود است كه هنوز هم از اين مزايا برخوردار است.
خانه های پیش ساخته البته همانند صنايع ديگر، در اين صنعت هم ممكن است نوآوري­ هايي در دنيا ديده شود. اما با توجه به شرايط اقليمي، فرهنگي و اجتماعي، روش سازه­هاي پيش ­ساخته سبك، مناسبترين روش براي ايران تشخيص داده شده است. به طور مثال تكنولوژي­هاي جديد قيمت مسكن را خيلي بالا مي­برند كه اين با نياز اغلب مردم ما به خانه­ هاي ارزان­قيمت سازگار نيست ولي روش سازه­هاي پيش­ساختة سبك قيمت را بالا نمي ­برد.

خانه های پیش ساخته ويژگی­ های مهم روش سازه­ های پيش ساخته سبك

 

خانه های پیش ساخته مقاومت در برابر زلزله

خانه های پیش ساخته در مناطق زلزله­ خيز مانند ايران، يكي از پارامترهاي مهم در ساختمان­ سازي كاهش وزن ساختمان است. چرا كه نيروهاي زلزله با وزن ساختمان نسبت مستقيم دارد. بنابراين تكنولوژي انتخاب شده بايد داراي جهت­ گيري كاهش وزن باشد. بر خلاف شيوه سازه­ هاي پيش ­ساخته سبك در ساير سيستم­ هاي پيش­ ساخته ديگر، اتصالات شان اكثراً به صورت مفصلي و لولايي است و داراي وزن سنگين هستند. تنها در اين روش است كه با 8 سانتيمتر بتن مي ­­توان نيروهاي ساختمان 4 طبقه را در طبقه همكف تحمل كرد. وزن نهايي ساختمان با اين روش، نسبت به روش ­هاي پيش ­ساخته ديگر و همچنين ساختمان­هاي بتني، 25 درصد كاهش مي ­يابد؛ يعني در هنگام زلزله 25 درصد نيروي كمتر به ساختمان وارد مي­شود. امروزه سبك­سازي ساختمان يكي از شعارهاي اصلي در صنعت مسكن است.

خانه های پیش ساخته انعطاف­ پذيري در توليد و امكان حفظ جلوه­ هاي معماری اسلامي و ايراني

خانه های پیش ساخته مسأله مهم ديگر در صنعت ساختمان حفظ ملاك­­هاي فرهنگي و جلوه­ هاي معماري اسلامي و ايراني در طراحي و نماسازي ساختمان­ هاست. انحناهاي موجود در گنبدهاي مساجد، نقش­­ و نگارهاي ايراني و اسليمي و ساير موارد از نشانه­هاي معماري اسلامي و ايراني است كه در روش سازه­هاي پيش ­ساخته سبك مي ­توان آنها را حفظ كرد. چرا كه مي ­توان پانل­ هاي سبك مورد استفاده را به هر طرح دلخواه درآورد و پس از نصب آنها در محل خود، بتن­ پاشي روي آنها انجام داد. روش سازه­ هاي پيش ساخته سبك، حتي ساخت گنبدهاي بزرگ را كه به دليل زيادي وزن، دشوار است آسان­تر­ مي­كند چرا كه در اين روش وزن سازه­ها بسيار كاهش مي­يابد در حالي كه مقاومت و استحكام­ آنها بالاتر مي­رود.

خانه های پیش ساخته ايمني در ساختمان

خانه های پیش ساخته بحث ايمني، از مهمترين مسائل صنعت ساختمان است چرا كه با سلامتي انسان­ها سر و كار دارد. در ساختمانهاي سنتي چون ستونها و اسكلت فلزي، قسمت اعظم بار ساختمان را تحمل مي­كنند. با كنار رفتن يك تير يا ستون، كل ساختمان به طور ناگهاني فرو مي­ريزد. در روش سازه­هاي پيش­ساخته سبك چون به جاي استفاده از اسكلت فلزي، از شبكه­هاي ميلگردي كه در تمام سطوح ديوارها توزيع شده­­­اند استفاده مي­شود، فروريزي ناگهاني پيش نمي­آيد. چرا كه اتصالات و مواضع تحمل بار به صورت يكپارچه در تمام ساختمان وجود دارند.

خانه های پیش ساخته صرفه­جويي­هاي ملي و ساير مزاياي ناشي از كاربرد روش سازه­ها پيش­ساخته سبك

خانه های پیش ساخته اگر به صرفه­ جويي ­هايي كه كوچك به نظر مي­ رسند، در مقياس ملي نگاه كنيم، به ارقام بالايي تبديل مي­شوند كه مي­تواند نقشي حياتي در رشد و شكوفايي كشور ايفا كند. در زير به مزاياي ناشي از كاربرد تكنولوژي سازه ­هاي پيش­ساخته سبك در صنعت ساختمان اشاره مي­ شود:
خانه های پیش ساخته كاهش متوسط ميزان كاربرد ميلگرد فولاد از 38 كيلوگرم در ساختمان­هايLarge Panel و ساختمان سنتي به 34 كيلوگرم در روش سازه­هاي پيش­ساختة سبك
خانه های پیش ساخته كاهش استفاده از سيمان در هزينه­هاي تمام شده ساختمان
خانه های پیش ساخته ده درصد كاهش در هزينة تمام­شدة ساختمان
خانه های پیش ساخته كاهش وزن ساختمان(بطور مثال فقط در بحث استفاده از فولاد 12 كيلوگرم در هر متر مربع زيربنا، كاهش وزن ديده مي­شود)
خانه های پیش ساخته كاهش زمان برگشت سرمايه از حدود 2 سال در شيوه سنتي به 5 الي 6 ماه در روش سازه­هاي پيش­ساختة سبك
خانه های پیش ساخته كاهش ضايعات مواد اوليه و استفاده بهتر از منابع ملي
خانه های پیش ساخته صرفه­جويي در مصرف انرژي(به دليل عايق بودن ديوارها، ناشي از كاربرد پل­استايرن در پانل­ها)
خانه های پیش ساخته افزايش عمر ساختمان و افزايش استحكام آن
خانه های پیش ساخته ايمني بيشتر ساختمان در برابر زلزله
خانه های پیش ساخته كاهش ميزان آلودگي­هاي صوتي محيط
خانه های پیش ساخته از محدوديت­هاي روش سازه­ هاي پيش­ساخته سبك آن است كه فعلاً اين روش تنها تا 4 طبقه در كشور قابل انجام است. البته در دنيا تا 8 طبقه نيز از آن استفاده شده است.

]]>
Thu, 31 Jan 2013 05:56:10 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/88-خانه-های-پیش-ساخته
تحلیل کامپیوتری سازه ها http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/87-تحلیل-کامپیوتری-سازه-ها تحلیل کامپیوتری سازه هاتحلیل کامپیوتری سازه ها

تحلیل کامپیوتری سازه هادر مدل ‌سازی سازه‌ها باید به موارد زیر توجه داشت:

تحلیل کامپیوتری سازه ها مدل سازی تنها یک شبیه سازی یا بهتر بگوئیم تلاشی برای شبیه سازی سازه واقعی می‏باشد.
تحلیل کامپیوتری سازه ها فرآیند شبیه سازی بسته به نوع واکنش مورد نظر متفاوت بوده و می‏ تواند بسیار متفاوت باشد.
‎‎تحلیل کامپیوتری سازه ها فرآیند شبیه سازی بستگی مستقیمی به نوع بارگذاری و شرایط مرزی سازه‌ی مورد نظر دارد.
تحلیل کامپیوتری سازه هاسه مورد فوق به همراه تکنیکهای مدل سازی ریاضی که جزو امکانات نرم افزار مورد استفاده هستند می‏ بایست در فضای تقریب یا فضای دقت پیاده سازی شوند. باید توجه داشت که سازه واقعی دارای بینهایت درجه آزادی می‏باشد. به دلیل محدودیتهای نرم افزاری، سخت افزاری و یا هزینه های اجرا (زمان و غیره) معمولاً ‌ترجیح دارد که سازه با حداقل تعداد ممکن درجات آزادی بررسی شود. در این صورت خروجی نرم افزارهای تحلیل توأم با خطاهایی ناشی از این امر خواهد بود. در عین حال دقت مورد نیاز در مهندسی کاربردی با مهندسی پژوهشی متفاوت بوده و بسته به حساسیت واکنشهای مورد نظر دقت تحلیل و در نتیجه درجات آزادی مورد نظر تعیین می‏ شوند. ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎ اینکه دقت یک تحلیل به خصوص سازه ای چقدر باید باشد، یک مطلب کاملاً تخصصی و دور از حوصله این نوشتار است. توصیه می‏شود کاربران محترم (خوانندگان محترم) در این رابطه از افراد با تجربه کمک بگیرند.
تحلیل کامپیوتری سازه هاتکنیکهای مدلسازی شامل روشهای استاندارد و کمکی مدلسازی سازه ای در نرم افزارهای شاخصی نظیر STAAD.Pro، SAP2000 و ETABS می‏باشند. معمولاً افرادی که با نرم افزارهای ترسیمی برداری نظیر اتوکد در فضای سه بعدی کارکرده اند، با این تکنیک‏ها آشنا هستند. محیط ارائه شده برای ترسیم هندسی سازه در نرم افزارهای STAAD.Pro، SAP2000 و ETABS مانند محیط اتوکد می‏باشد. این محیط در حقیقت یک فضای مجازی سه بعدی است که کاربر می‏تواند در این فضا با استفاده از سه عنصر اولیه نقطه، خط و صفحه، کالبدسازه ای موردنظر خود را ترسیم نماید. علاوه بر ترسیم مستقیم این عناصر می‏توان با استفاده از دستورات کمکی نظیر Move ، Replicate با جابجایی و کپی از عناصر اولیه به ترکیبات پیچیده تر نیز دست یافت.
تحلیل کامپیوتری سازه هاامکانات ارائه شده در برنامه‌های ذکر شده نظیر برنامه اتوکد می‏باشد با این تفاوت که در برنامه اتوکد می‏توان دستورات ترسیم و غیره را از طریق نوار دستورات (Command Line) نیز وارد نمود و حال آنکه این برنامه ها تنها از طریق جعبه ابزار(Toolbar) های به خصوصی قابل دسترسی هستند. (به استثنای برنامه‌ی STAAD.ProSTAAD Editor امکان واردکردن مستقیم دستورات ترسیم، بارگذاری، تحلیل و پس پردازش سازه را به راحتی مهیا نموده است).
تحلیل کامپیوتری سازه هااستفاده از امکاناتی نظیر واردکردن مستقیم دستورات از طریق صفحه کلید (Keyboard) می‏تواند سرعت و تسلط کاربر ماهر را چندین برابر کند. از اینرو انتظار می‏رود این امکان در نسخه های آتی این نرم افزارها گنجانیده شود. استفاده مفید و موثر از دستورات کمکی یاد شده در فوق برای ترسیم هندسی سازه، مستلزم تمرین و مهارت کاربر در تجزیه سازة پیچیده به اجزاء ساده تر می‏باشد. در این راه کاربر می‏بایست تجزیه را به اندازه کافی انجام دهد تا در کمترین زمان ممکن به حجم کلی سازه دست یابد.
تحلیل کامپیوتری سازه هامعمولاً در سازه های متداول نظیر ساختمانهای مسکونی، برجها، پلها، تونلها و یا حتی در سازه های پیچیده تر نظیر برجهای خنککن و سازه ‏های صنعتی تشابه به برخی از اجزاء به‏ ‏صورت تشابه مستقیم و یا تشابه معکوس وجود دارد.
به عنوان مثال در ساختمانهای مسکونی معمولی، طبقات مختلف به ‏لحاظ سازه ای و معماری ممکن است مشابه یکدیگر باشند. به عنوان مثالی دیگر می‏توان به سازه های قرینه‌ی محوری نظیر سیلوها، برج خنک کننده و غیره اشاره داشت. اینگونه سازه ها با ترسیم اولیه مسیر هادی و سپس چرخاندن آن به حول محور دوران پدید می‏آیند. که به کمک برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ی
‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ تحلیل کامپیوتری سازه ها‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎کاربران حرفه ‏ای نرم افزارهای تحلیل و طراحی اغلب تمایل دارند تا از امکانات وسیعی که در دیگر نرم افزارها ارائه شده است نیز بهره بگیرند. به عنوان مثال بعضی از کاربران تمایل دارند تا از نرم افزارهای محاسباتی نظیر MathCAD و یا از نرم افزارهای صفحه گسترده نظیر Excel برای تولید مختصات گره ها و یا توالی المانها استفاده نمایند. استفاده از امکانات محاسباتی اینگونه نرم افزارها می‏تواند کمک شایانی در تولید اطلاعات سازه های پارامتریک نماید. طراحان برنامه های STAAD.Pro، SAP2000 و ETABS با علم به این موضوع امکانی را در این برنامه ها پیشاند که بتوان اطلاعات کلی هندسه‌ی سازه نظیر گره ها و المانها را با کپی(Copy) و برچسب ((Pasteها و محیط Excel
تحلیل کامپیوتری سازه هایکی دیگر از امکاناتی که در نسخه های اولیه این برنامه‌ها گنجانده شده است امکان واردکردن فایلهای با فرمت DXFDXF مخفف (Drawing Interchange Format) یا فرمت تبادل ترسیمات در سیستم اتوکد است. فایل‏های با این فرمت را می‏توان در دیگر برنامه ها نیز به کار گرفت و یا اینکه توسط دیگر برنامه های کمکی اتوکد تولید نمود.
تحلیل کامپیوتری سازه هااز آنجاییکه این فایلها با فرمت نوشتاری ASCII - American Standard Code for Information Interchange تولید می‏شوند، استفاده از آن بسیار ساده بوده و از اینروست که برنامه های جانبی اتوکد و یا دیگر سیستمهایی که به نوعی تبادل اطلاعات می‏کنند، اغلب از این فرمت استفاده می‏نمایند. فایلهای با این فرمت کلیة اطلاعات ترسیمات انجام شده در اتوکد را دارا می‏باشد و در حقیقت معادل مستقیم فایلهای استاندارد اتوکد با فرمت DWG هستند.
تحلیل کامپیوتری سازه هاتوانایی ترسیمات سه بعدی در نرم افزار اتوکد بسیار وسیع و کامل است و می‏تواند در مدلسازی سازه های پیچیده بسیار موثر واقع گردد. از اینرو قویاً توصیه می‏گردد تا با تمرین فراوان و کسب مهارت و تسلط برروی این نرم ‏افزار و نحوه ورود و خروج اطلاعات به برنامه های تحلیل سازه، توانایی مدلسازی خود را افزایش دهید.
تحلیل کامپیوتری سازه هااز دیگر روشهای تولید هندسی سازه، برنامه نویسی مستقیم می‏باشد. با این روش می‏توان فایل حاوی اطلاعات هندسی سازه های پارامتریک را به فرمت Excel یا DXF و یا هر فرمت مناسب دیگری تولید نمود. البته با وجود امکانات برنامه ای که در نرم ‏افزارهای محاسباتی و یا صفحه گسترده ارائه شده است، معمولاً کمتر پیش می‏ آید که امروزه مهندسان تمایل به برنامه ریزی مستقیم از خود نشان دهند ولی با این وجود این روش کماکان در موارد خاص کارآیی خود را خواهد داشت.روشهایی که در بالا توضیح داده شدند، تنها روشهای ترسیم هندسی معادلِ ریاضی یا شبیه سازی شده از سازه‌ی واقعی هستند. بینی کرده ساده بین محیط این برنامه رد و بدل نمود. است.
تحلیل کامپیوتری سازه هاگاهی اوقات در سازه‌ی حقیقی شرایطی وجود دارد که این معادل‎سازی را قدری دشوار می‏‎کند، به ‎‎عنوان مثال می‏‎توان به موارد زیر اشاره داشت:
تحلیل کامپیوتری سازه هادر این صورت علاوه بر اینکه فرض استفاده از المان خطی با بعد صفر تا حدودی زیر سؤال می‏‏رود، سؤالی که پیش می‏‎آید آن است که تراز مشترک تیرهای واقع در یک طبقه کجا باید انتخاب شود و اینکه اثر این خروج از محوریت چه مقدار است و در چه شرایطی قابل اغماض می‏‎باشد و در چه شرایطی و چگونه می‏‎توان آنرا برآورد نمود؟
تحلیل کامپیوتری سازه هافصل مشترک اتصال بین تیرها و ستون‎های متقاطع با یکدیگر را گره می‏نامیم. در اغلب برنامه‎ های کامپیوتری که برای مدل‎سازی المان‎های نظیر تیرها و ستون‎ها، از المان‎های خطی استفاده می‏‎شود، گره به یک نقطه بدون بعد بدل می‏‎شود.اینکه اثرات تغییر شکل‎‏‏های داخلی گره و یا جاری شدگی‎ها و ترک ‎خوردن‎ها تا چه حد باعث دور شدن گره از یک گره‌ی ایده ‎آل (که فرض می‏‎شود هیچ تغییر شکل نسبی در آن اتفاق نمی‎افتد) می‏‎شود، بحث مهمی است که در حد حوصله این نوشتار نیست ولیکن باید به ‎خاطر داشت که تحت شرایطی این فرض دیگر صحیح نبوده و ممکن است پاسخ‎ها را کم ارزش نماید.
تحلیل کامپیوتری سازه هادر خصوص مدل‎سازی این قبیل اجزا سازه ‎ای نکاتی چند را باید در نظر داشت:
تحلیل کامپیوتری سازه هادرست مانند آنکه بخواهیم یک منحنی پیچیده و نامعلوم را با سری خطوط راست تقریب بزنیم. در این صورت به لحاظ ریاضی می‏‎توان گفت که هر چقدر این تقسیم‎ بندی بیشتر انجام شود، ‌به جواب واقعی نزدیکتر می‏‎شویم.
تحلیل کامپیوتری سازه هادر عمل محدودیت‎های دیگری نیز وجود دارند که تعداد المان‎های سازه ‎ای را محدود می‏‎کنند، از آن جمله می‏‎توان به افزایش خطای عددی و در بعضی اوقات ناپایداری عددی سازه و به زمان انجام تحلیل و محدودیت‎های نرم ‎افزاری و سخت‎ افزاری و مهمتر از همه به هزینه‎ های تحلیل اشاره کرد. در عین حال همانطور که پیشتر در بحث فضای دقت گفته شد، دقت می‏‎بایست متناسب با نوع کاربرد تنظیم شود چه درغیر اینصورت منجر به تلف شدن سرمایه خواهد گردید.
تحلیل کامپیوتری سازه هاباید بخاطر داشت که تعداد بهینه المان‎ها آن حداقلی است که بتواندپاسخ‎های مورد نظر را در حوزه دقت مورد نیاز در زمان مناسب و متناسب با امکانات موجود فراهم نماید. انتخاب این تعداد از طرفی بستگی به نوع بارگذاری،‌ شرایط تکیه ‎گاهی و نوع تحلیل نیز داشته و دستورالعمل کلی برای آن وجود ندارد و می‏‎بایست به تجربه و از طریق آزمایش تعیین گردد.

تحلیل کامپیوتری سازه ها تیرهای عمیق و یا عریض
تحلیل کامپیوتری سازه ها اثر گره ‎ها
تحلیل کامپیوتری سازه ها احجام توپر نظیر دال‎ها، فونداسیون‎ها و دیوارها
تحلیل کامپیوتری سازه ها معادله رفتاری مناسب برای این جزء چیست؟ همانطور که می‏‎دانیم این معادله رفتاری به سه صورت غشایی، خمشی و پوسته‎ای (حاصل جمع غشایی و خمشی) در این برنامه ‎ها معرفی شده است. انتخاب صحیح معادله رفتاری بسیار مهم بوده و هرگاه این انتخاب به درستی صورت نگیرد منجر به بی‎ اعتباری پاسخ‎های دریافت شده می‏‎گردد.
تحلیل کامپیوتری سازه ها کفایت مش بندی - در مدل‎سازی به روش اجزاء محدود، روش تجزیه یک محیط پیوسته نامحدود با توزیع تنش و کرنش پیچیده و نامشخص به یک سری المان‎های محدود، به کمک توابع رفتاری مشخص و توزیع تنش و کرنش قابل پیش ‏بینی در سطح المان انجام می‏‎گیرد.

]]>
Thu, 31 Jan 2013 05:37:40 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/87-تحلیل-کامپیوتری-سازه-ها
معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ای http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/86-معرفی-اجمالی-انواع-طراحی-سیستم-های-سازه-ای معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایمعرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ای

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایدر این مقاله، سیستمهای متداول ساخت و طراحی سازه به طور مختصر معرفی شده است.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ای سیستم سازه ای با دیوار باربر:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایاین سیستم قدیمی ترین و آشناترین روش ساخت می باشد که امروزه به دلایل آیین نامه ای و نیروهای جانبی زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایقاب مفصلی مهاربندی شده:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایاین سیستم از قدیمی ترین سیستم های سازه ای بوده که مورد توجه مهندسین در سالهای قبل و حتی امروزه میباشد. در این روش بارهای ثقلی بر قاب مفصلی وارد شده و به دلیل مفصلی بودن قاب سازه معیین بوده و به صورت استاتیکی تحلیل میشود و بارهای جانبی بر مهاربندهای ان وارد شده و مهاربندها به روشهای تقریبی یا دقیق قابل تحلیل است. لذا در سالهای دور به دلیل عدم وجود حسابگرهای ماشینی در سازه  ها از این سیستم بیشتر استفاده میشد به عنوان مثال:  برج ایفل - برج امپایر استیت در نیویورک و.... بااین سیستم ساخته شده اند (برج امپایر استیت در سال 1931 ساخته شده و در آن از مهاربندهای غیر هم محور و اتصالات پرچی استفاده شده است این برج به مدت 40 سال بلندترین سازه ی جهان به شمار می رفت)

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایقاب خمشی:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایبعد از جنگ جهانی دوم اجرای سازه های بتنی اغاز شده و ساختمانهای بتنی به دلیل اجرای هم زمان قاب ان به فرم قاب خمشی ساخته میشود البته میتوان سازه های فلزی را نیز به فرم قاب خمشی اجرا نمود. به هر حال در قاب خمشی نیروهای ثقلی و جانبی در تکیه گاههای تیرها لنگر خمشی ایجاد می کند و نیز تیرها و ستونها در تحمل تمامی نیروهای وارده باهم وارد عمل می شوند لذا تحلیل المانهای این نوع قابها باید همزمان انجام گیرد.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایقاب خمشی مهار بندی شده:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایگاها نیروهای جانبی به قدری زیاد بوده که المانهای تیر و ستون قاب خمشی به تنهایی قادر به تحمل ان نمی باشد لذا از مهاربندهای مختلف برای کمک به انها استفاده می شود که نوع این مهاربندها ممکن است فلزی بوده و یا از دیوارهای برشی بدین منظور استفاده شود به هر حال باید 30 درصد  بارهای جانبی را خود قاب خمشی تحمل نماید (دیوارهای برشی خود انواع مختلفی دارند مثلا: دیوار برشی با المان مرزی - بدون المان مرزی - با باز شو - بدون باز شو - دیوار برشی کوپل و....)
سیستم های فوق معروفترین و متداولترین سیستم سازه ای می باشنداکنون به معرفی سیستم های جدید تر می پردازیم.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایسیستم طره ای :

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایاین نوع سیستم به ندرت اجرا می شود و تقریبا بدترین نوع سازه می باشد چرا که در مقابل بارهای جانبی بسیار ضعیف عمل می کند.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایسیستم فضایی :

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایعالی ترین و بهترین نوع سازه ای بوده و کاملترین رفتار در مقابل بارهای جانبی و ثقلی دارد اما اجرای ان بسیار مشکل است و امروزه فقط برای پوشش سقفهای سبک با دهانه های بزرگ استفاده می شود و تنها یک ساختمان 25 طبقه در هنگ کنگ که بانک مرکزی هنگ کنگ است با این سیستم ساخته شده است.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایسیستم معلق :

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه اییکی از معروفترین سیستمها برای پل سازی است اما در ساختمان سازی و بلند مرتبه سازی هم ندرتا مورد توجه قرار می گیرد در این سیستم برخی المانها به فرم کششی برای تحمل بارهای ثقلی طرح می شود که اکثرا کابلهای کششی با مقاومت زیاد می باشند.
پلهای بزرگ مثل  گلدین گیت در سانفرانسیسکو و ساختمان 25 طبقه ی مرکز پلیس سیاتل با این سیستم طرح شده اند.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایسیستم هسته ای :

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایدر این روش بارهای ثقلی توسط یکی از روشهای فوق مثلا قاب مفصلی طراحی شده و بارهای جانبی بر هسته ی سازه وارد می شود هسته به دو فرم هسته ی باز و بسته می تواند اجرا شود در حقیقت هسته همان دیوارهای برشی در پروفیلهای مختلف در مقیاس بزرگ می باشد.
مثلا به شکل  U که همان هسته ی باز است. لازم به ذکر است که در طراحی هسته بایستی اثر پیچش دقیقا مورد بررسی قرار گیرد اما به دلیل مشکل بودن محاسبات پیچش در گذشته این بررسی صورت نمی گرفت ولی امروزه به دلیل وجود ماشینهای حسابگر دقیق اثر پیچش نیز دقیقا مورد محاسبه قرار می گیرد. مجموعه آپارتمانهای در دست احداث در منطقه ی ائل گلی تبریز با این روش ساخته می شود این سیستم برای ساختمانهای بین 20 الی35 طبقه مناسب است.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایسیستم قاب محیطی:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایعالی ترین و پیشرفته ترین فرم ساختمان سازی می باشد که برای ساختمانهای بالای 150 طبقه می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این سیستم بارهای جانبی به قاب محیطی وارد می شود و نیز قاب محیطی خود نمای جالبی به ساختمان می دهد. برجهای دوقلوی سازمان تجارت جهانی در نیویورک که مورد حمله ی تروریستی قرار گرفت تحت این سیستم ساخته شده بودند. یکی از نکات مهمی که باید در طراحی این سیستم مورد توجه قرار گیرد بررسی اثر shear lag در قاب محیطی است اگرچه برخی از مهندسین براین باورند که اثر shear lag در ان وجود ندارد اما برخی دیگر در وجود این اثر اصرار میکنند اما باید گفت که هرگز نمی توان مقدار واقعی این اثر را محاسبه نمود لذا برای حل این مشکل سیستم زیر پیشنهاد می شود.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایقاب محیطی مهاربندی شده:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایدر این حالت کل قاب محیطی توسط مهاربند های کلی و بزرگ مهاربندی می شود و تنها وجود مهاربندها برای حذف اثر احتمالی shear lag میباشد و باز نیروهای جانبی را خود قاب محیطی تحمل میکند.

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایمجموعه قاب محیطی:

معرفی اجمالی انواع طراحی سیستم های سازه ایاین سیستم نیز مانند قاب محیطی می باشد با این تفاوت که ساختمان از چند قاب محیطی تشکیل یافته است به عنوان مثال برج سیرزتاور در شیکاگو که بلندترین برج امریکا می باشد که از چهار قاب محیطی ساخته شده است.

]]>
Thu, 31 Jan 2013 05:25:00 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/86-معرفی-اجمالی-انواع-طراحی-سیستم-های-سازه-ای
انواع فونداسیون http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/85-انواع-فونداسیون انواع فونداسیونانواع فونداسیون

انواع فونداسیونفونداسیون ها را نسبت به نوع مصالح و سیستم ساخت آن می توان به دو گروه تقسیم کرد : گروه اول شامل انواع فونداسیون از نظر نوع مصالح آن مانند فونداسیون های سنگی ، آجری ، شفته ای ، بتنی ، گروه دوم شامل انواع فونداسیون از نظر سیستم ساخت آن مثل : فونداسیون های تکی ، نواری ، صفحه ای ، فونداسیون مشترک و فونداسیون های کلاف شده می باشد .

انواع فونداسیون فونداسیون سنگی :

انواع فونداسیوناین فونداسیون از سنگ های طبیعی و در مناطقی که سنگ ارزان در دست رس باشد ساخته می شود سنگی که در برای این گونه فونداسیون ها انتخاب می گردد باید سالم ( نپوسیده ) بوده و از انواع سنگ های لاشه شکسته باشد سنگ های قلوهای به علت صیقلی و مدور بودن آن برای بی سازی مناسب نمی باشد زیرا حالت ناپایدار به فونداسیون می دهد . سطح فونداسیون سازی با سنگ باید از دیوار هایی که روی آن قرار دارد وسیع تر و از هر طرف دیوار حداقل 15 سانتیمتر عنوان ریشه گسترش داشته باشد . فونداسیون سازی با سنگ با دو نوع ملات صورت می گیرد . چناچه بار و فشار کم باشد ملات سنگ ها را از نوع گل آهک و چنانچه بار زیاد باشد ملات ماسه سیمان انتخاب می شود و استفاده از ملات ماسه سیمان ، ماسه و آهک و یا ملات باشد و از فونداسیون های سنگی فقط و ساختمانهای یک طبقه . فونداسیون دیوارهای محوطه استفاده می شود .

انواع فونداسیونفونداسیون آجری :

انواع فونداسیوناز فونداسیون های آجری در مواقعی استفاده می کنند که ساختمان کوچک و باروارده نیز کم باشد در ضمن از فونداسیون های سنگی نیز به علت گرانی و کمیابی سنگ نتوان استفاده کرد این فونداسیون نیز مانند فونداسیون های سنگی بایستی دارای ریشه ای به اندازه 15 تا 20 سانتی متر از طرفین دیوار روی آن باشد برای این منظور است که عرض پی کنی نیز 30 تا 40 سانتی متر از عرض دیوار بیشتر باشد این مقدار اضافه عرض همچنین عمل آجر چینی در داخل پی را آسان تر می نماید چون زاویه پخش بار در فونداسیون عالی آجری در حدود 60 درجه می باشد برای صرفه جویی در مصرف آجر بهتر است آن را به شکل پلکانی در آورد .

انواع فونداسیون فونداسیون شفته ای :

انواع فونداسیونساده ترین و در عین حال ابتدایی ترین فونداسیون سازی برای ساختمان کوچک 2 یا 3 طبقه آجری است . شفته خمیری است از مخلوط خاک ، آب ، شن و گردآهک که در هر متر مکعب خاک آن بن 200 تا 250 کیلو گرم آهک به کار می رود . گاهی نیز بنابر لزوم مقداری پاره سنگ به آن می افزایند . طریقه شفته ریزی بدین صورت است که شفته را در فونداسیون ریخته و پس از آنکه شفته به حدود 20 یا 30 سانتی متر رسید آن را در یک سطح افقی هموار می کنند و یک روز آن را به حالت خود می گذارند . تا آبش در اثر تبخیر یا جذب کاهش باید ( اصطلاحا دونم شود ) سپس آن را با وزنه ی سنگینی ( تخماق ) می کوبند تا کاملا متراکم گردد . مجددا به همان ارتفاع شفته ریزی انجام گرفته و تا پر شدن فونداسیون همچنان ادامه می یابد .

انواع فونداسیون فونداسیون بتنی :

انواع فونداسیونبتن را می توان یکی از مقاومترین و مستحکم ترین سنگ های مصنوعی دانست . لذا فونداسیون هایی که با بتون ساخته می شود ، بهترین فونداسیون در کارهای ساختمان به شمار می آیند . امروزه توصیه می شود . که فونداسیون کلیه ی ساختمانها را با بتون مسلح بسازند به خصوص در مناطق زلزله خیزی نظیر شهر های جنوب خراسان ، دامنه های سلسله ی جبال البرز ، قزوین حتی برای ساختمان سبک و یک طبقه نیز فونداسیون های بتونی از نوع نواری آن بسیار مناسب خواهد بود . زاویه ی پخش بار در فونداسیون های بتنی بین 30 تا 45 درجه می باشد . لذا می توان این گونه فونداسیون ها را پلکانی یا به صورت هرم ناقص ( سومل ) ساخت و از مصرف اضافی بتن صرفه جویی نمود . فونداسیون سازی با بتن بدین طریق انجام می گیرد که ابتدا کف فونداسیون را به اندازه تقریبی 10 سانتی متر بتن کم سیمان با نام مکر می ریزند . که سطح خاک و بتن اصلی را از هم جدا کرده و همچنین سطح پی را جهت بتن ریزی اصلی تراز نمایند . سپس روی بتن مگر داخل پی را با تخته قالب بندی می کنند و پس از آماده شدن قالب بتن ساخته شده را داخل قالب ریخته و خوب می کوبند ویبرا تور ( لرزاننده ) به آن ارزش می دهند .
تا بتون اصطلاحا جا بیفتد یعنی دانه های شن ماسه در بتون عمل جایگیری را کاملا انجام دهند و متراکم گردند . بارگذاری روی فونداسیون های بتنی بایستی حداقل هفت روز پس از پی ریزی انجام می گیرد . ضمنا باید توجه داشت ، چنانچه بتون از نوع مسلح باشد ، باید ابتدا میلگرد در قالب جاسازی شده ، سپس بتن ریزی صورت گیرد ، از این فونداسیون شفته در ساختمان های اسکلت فلزی استفاده می شود .

انواع فونداسیون فونداسیون های نقطه ای

انواع فونداسیونبرای ساختمانهایی که بار آن ها به صورت متمرکز (نقطه ای)به زمین منتقل می شود ساخته میگردد مانند ساختمان های فلزی یا ساختمان های بتونی
انواع فونداسیونلایه های فونداسیون های نقطه ای:
انواع فونداسیونزمین مناسب
انواع فونداسیونبتن مگر
انواع فونداسیون میلگرد های کف فونداسیون
انواع فونداسیونبتن اصلی
انواع فونداسیونصفحه زیر ستون(در ساختمانهای اسکلت فلزی)
انواع فونداسیون فونداسیون های نواری
انواع فونداسیوناین فونداسیون ها معمولا در ساختمان های آجری مورد استفاده قرار می گیرد. حداکثر عمق پی های نواری در حدود 50 و عرض پی قدری بزرگتر از عرض دیوار روی آن می باشد.
انواع فونداسیونلایه های فونداسیون های نواری به ترتیب از پایین به بالا
انواع فونداسیونشفته ریزی
انواع فونداسیونکرسی چینی
انواع فونداسیونشناز
انواع فونداسیونملات ماسه سیمان برای ایزولاسیون رطوبتی
انواع فونداسیونقیر گونی
انواع فونداسیونملات ماسه سیمان برای پوشش روی قیر گونی
انواع فونداسیوندیوار چینی اصلی

انواع فونداسیون فونداسیون های گسترده

انواع فونداسیونبه فونداسیون هایی اطلاق می شود که بار چند ستون یا دیوار را که در ردیف ها یا امتداد های مختلف قرار دارند به زمین منتقل می نمایند. پی گستره ممکن است به شکل دال مجموعه تیر_دال و... ساخته شود.
انواع فونداسیونباید توجه کرد که در بندر عباس با توجه به گرمای هوا باید 3الی4 ساعت بعد از ریختن بتن فونداسیون آبدهی بتن آغاز شود و بتن ریزی بعد از ظهر انجام گیرد. در صورت که بتن ریزی در صبح زود تا قبل از ساعت 10 صبح انجام گیرد دمای بتن را با خنک کردن آب مصرفی بتن .به کار بردن سیمان مناسب با حرارت زدایی کم. پایین نگه داشتن دمای سیمان با نگهداری سیمان در سیلو های عایق بندی شده.
انواع فونداسیونکاهش دمای مصالح سنگی با انبار کردن آنها و یا آب پاشی یا دمیدن هوای سرد به آنها و نگهداری ابزار و ماشین آلات تهیه و حمل مخلوط بتن در سایه و یا آب پاشی به آنها پایین تر از 32 درجه آورد. لازم به ذکر است حداقل سیمان یا مواد سیمانی در مناطق ساحلی خلیج فارس 350kg/mو حداکثر آن 425kg/m بتن می باشد. مقدار کلرید های مصرفی در بتن مسلح باید کمتر از 500 قسمت در میلیون باشد.میزان کل کلرید قابل حل در آب بتن سخت شده 28 روزه نیز باید مطابق آیین نامه مقررات ملی ساختمان باشد.

انواع فونداسیون فونداسیون  صفحه ای :

انواع فونداسیون در مواردی استفاده می شود که بارهای وارده از ساختمان بسیار بوده (بار آسمان خراش ها ) و یا مقاومت زمین تا قدری کم باشد . که جهت انتقال بار به خاک تمام سطح زیر ساختمان مورد لزوم قرار گیرد . فونداسیون صفحه ای به صورت یک پارچه از بتن آرمه در سر تا سر زیر ساختمان ساخته می شود که میله ی ستون ها و دیوار بر روی آن قرار می کیرد . در بعضی مواقع که بار بسیار زیاد باشد . سطح فونداسیون را بزرگ تر از سطح ساختمان روی آن می سازد تا پخش فشار در سطح بزرگتری انجام پذیرد . فونداسیون های صفحه ای به صورت مختلف ساخته می شود و مانند فونداسیون صفحه ای ساده صفحه با دیوار محیطی ، صفحه ای با تیر صفحه ای با دیوار بتنی در یک جهت – صفحه ای با دیوار بتنی در دو جهت و فونداسیون های سلولی .

انواع فونداسیون فونداسیون های مشترک :

انواع فونداسیونهر گاه برای دو و یا چند ستون یک فونداسیون ساخته شود پی را مشترک گویند . پی مشترک وقتی مورد استفاده قرار می گیرد که :
انواع فونداسیون فاصله فونداسیون ها از یکدیگر کم بوده و یا طوری باشد که سطح فونداسیون ها ، یکدیگر را بپوشانند .
انواع فونداسیون یکی از فونداسیون ها در کنار زمین همسایه قرار گرفته باشد .
انواع فونداسیون وقتی که به علت طول زیاد یک بنا مجبور باشیم ساختمان را درز انبساط ( ژوئن ) بسازیم . در این صورت برای ستون های مجاور درز انبساط فونداسیون  مشترک در نظر می گیرد . چنانچه برای در فونداسیون بار های مختلف خواسته باشیم فونداسیون مشترک طرح نمائیم . فونداسیون مزبور به شکل ذوزنقه ای خواهد که قاعده ی کوچک در طرف بار کمتر و قاعده بزرگ آن در جهت باریستنر باشد .

انواع فونداسیون فونداسیون باسکولی :

انواع فونداسیونبرای جلوگیری از چرخش فونداسیون و تیر و در کنار دیوار همسایه از فونداسیون باسکولی یا استواپییم استفاده می شود

انواع فونداسیون فونداسیون های کلاف شده :

انواع فونداسیوناتصال دو فونداسیون فنرو توسط شناژ ( بتن آرمه ) را پی کلاف شده می نامند . در مناطق زلزله خیز بهترین نوع فونداسیون برای ساختمانهای مسکونی معمولی به حساب می آید . در حالتی که ضخامت شفاژ از ارتفاع پی کمتر باشد ، به دو صورت اتصال صورت می گیرد :
انواع فونداسیون سطح بالایی شناژ و سطح بالایی فونداسیون در یک امتداد قرار می گیرد .
انواع فونداسیون سطح زیر شناژ با سطح زیر فونداسیون در یک امتداد قرار می گیرد .

انواع فونداسیون فونداسیون های شمعی :

انواع فونداسیونشمعها اعضایی از جنس فولاد ، بتن ، بتن مسلح ، و چوب می باشند که در صورت مناسب نبودن ظرفیت باربری زمین برای استفاده از شالوده های سطحی ، از آنها برای ساخت شالوده های عمیق ( شالوده های شمعی ) استفاده می شود . وقتی که لایه یا لایه های فوقانی خاک دارای قابلیت فشردگی زیاد و یا خیلی ضعیف باشند ، به طوری که نتوان از شالوده سطحی برای توزیع بار ساختمان استفاده کرد ، شالوده های شمعی برای انتقال بار به لایه تحتانی محکمتر و یا سنگ بستر مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی که بستر سنگی و یا لایه محکمتر تحتانی در عمق معقولی از سطح زمین قرار نداشته باشد ، از شمع برای انتقال تدریجی بار استفاده می شود . در این حالت ، بیشتر مقاومت شمع از طریق نیروی اصطکاک بین سطح تماس شمع و خاک ( مقاومت جلدی ) تامین میشود . اگر شمع ها تحت تاثیر نیروی افقی قرار گیرند ، در حالی که هنوز قابلیت حمل بار های قایم را دارا هستند ، می توانند به وسیله خمش ، نیرو های افقی راحمل نمایند . این وضعیت اغلب در شالوده سازه های حایل خاک که وظیفه آنها مقاومت در مقابل فشار جانبی خاک است و یا ساختمان های بلند که تحت تاثیر نیروی باد یا زلزله قرار دارند ، پیش می آید .

]]>
Wed, 30 Jan 2013 14:37:48 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/85-انواع-فونداسیون
مراحل پی سازی یا فونداسیون http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/84-مراحل-پی-سازی-یا-فونداسیون مراحل پی سازی یا فونداسیون مراحل پی سازی یا فونداسیون

 

مراحل پی سازی یا فونداسیون مراحل پی سازی

مراحل پی سازی یا فونداسیون آزمایش زمین از لحاظ مقاومت
مراحل پی سازی یا فونداسیون پی کنی
مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی (فونداسیون)
مراحل پی سازی یا فونداسیون پی (فونداسیون) وسیله ای است که بار و فشار وارد از نقاط مختلف ساختمان و همچنین بارهای اضافی را به زمین منتقل می کند .

مراحل پی سازی یا فونداسیون طبقه بندی زمین چند نوع است

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین هایی که با خاک ریزی دستی پر شده است :

مراحل پی سازی یا فونداسیون این نوع زمین ها که عمق بیشتری دارند و با خاکهای دستی محل گودال ها را پر کرده اند اگر سالهای متمادی هم بگذرد باز نمی توان جای زمین طبیعی را بگیرد و این نوع زمین برای ساختمان مناسب نیست و باید پی کنی در آنها به طریقی انجام گیرد که پی ها به زمین طبیعی یا زمین سفت برسد .

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین های ماسه ای :

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمینهای ماسه ای بیشتر در کنار دریا وجود دارد . اگر زمین از ماسه خشک تشکیل شده باشد ، تا یک طبقه ساختمان را تحمل می کند و 1.5 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می توان فشار وارد آورد . ولی در صورتی که ماسه آبدار باشد قابل ساختمان نیست ، چون ماسه آبدار حالت لغزندگی دارد و قادر نیست که بار وارد را تحمل کند بنابراین ماسه از زیر پی می لغزد و جای خالی خود را به پی می دهد و پایه را خراب می کند .

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین های دجی :

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین دجی زمینی است که از شنهای درشت و ریز و خاک به هم فشرده تشکیل شده است و به رنگهای مختلف دیده می شود :دج زرد ، دج سیاه ، دج سرخ ، این نوع زمین ها برای ساختمان مرغوب و مناسب است .

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین های رسی :

مراحل پی سازی یا فونداسیون اگر رس خشک و بی آب و فشرده باشد ، برای ساختمان زمین خوبی محسوب می شود ، و تحمل فشار لازم را دارد . ولی اگر رس آبدار و مرطوب باشد قابل استفاده نیست و تحمل فشار ندارد ، خصوصاً اگر ساختمان در زمین شیب دار روی رس آبدار ساخته شود فوری نشست می کند و جاهای مختلف آن ترک بر می دارد و خراب می شود . و اگر ساختمان در زمین آبدار با سطح افقی ساخته شود به علت وجود آب فشار را به همه نقاط اطراف خود منتقل می کند و دیوارهای کم ضخامت آن ترک بر می دارد .

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین های سنگی :

مراحل پی سازی یا فونداسیون زمینهای سنگی بیشتر در دامنه کوهها وجود دارد و از تخته سنگها ی بزرگ تشکیل شده و برای ساختمان بسیار مناسب است .
زمین های مخلوط : این نوع زمینها از سنگ درشت و شن و خاک رس تشکیل شده اگر این مواد کاملا به هم فشرده باشند برای ساختمان بسیار مناسب است و اگر به هم فشرده نباشد و باید از ایجاد ساختمان به روی این نوع زمینها احتراز کرد .
زمین های بی فایده : زمینهای بی فایده مانند باتلاق ها و زمینهای جنگل که از خاک و برگ درختان تشکیل شده است . در این نوع زمین ها باید زمین آنقدر کنده شود تا به زمین سفت و طبیعی برسد .

مراحل پی سازی یا فونداسیون آزمایش زمین

مراحل پی سازی یا فونداسیون گاهی پس از پی کنی به طبقه ای از زمین محکم و سفت می رسند و پی سازی را شروع می کنند ولی پس از چندی ساختمان ترک بر می دارد . علت آن این است که زمین سفتی که به آن رسیده اند از طبقهُ نازکی بوده است و متوجه آن نشده اند ولی برای اطمینان در جاهای مختلف زمین می زنند تا از طبقات مختلف زمین آگاهی پیدا کنند و بعد شفته ریزی را شروع می کنند این عمل را در ساختمان گمانه زنی (سنداژ) می گویند .

مراحل پی سازی یا فونداسیون امتحان مقاومت زمین

مراحل پی سازی یا فونداسیون یک صفحه بتنی 20*20*20 یا 20*50*50 از بتن آرمه گرفته و روی آن به وسیلهُ گذاشتن تیرآهنها فشار وارد می آورند . وزن آهنها مشخص و سطح صفحه بتن هم مشخص است فقط یک خط کش به صفحه بتنی وصل می کنند و به وسیله میلیمترهای روی آن میزان فرورفتگی زمین را از سطح آزاد مشخص و اندازه گیری می کنند ولی اگر بخواهند ساختمانهای بسیار بزرگ بسازند باید زمین را بهتر آزمایش کنند . برای ای منظور با دستگاه فشار سنج زمین را اندازه گیری می کنند و آزمایش فوق برای ساختمانهای معمولی در کارگاه است .
مراحل پی سازی یا فونداسیون پس از عملیات فوق پی کنی را آغاز میکنند و پس از پی کنی شفته ریزی شروع می شود . توجه شود این عمل همان آزمایش بارگذاری صفحه است که در درس مهندسی پی جزء آزمایش های محلی و مهم محسوب میشود البته از آنجا که انجام عملیات مکانیک خاک برای ساختمانهای معمولی صرفه اقتصادی ندارد ، انجام این آزمایش در سازمانهای و اداره های دولتی و یا ساختمانهای بلند انجام می شود .

مراحل پی سازی یا فونداسیون افقی کردن پی ها (تراز کردن)

مراحل پی سازی یا فونداسیون برای تراز کردن کف پی ساختمانها از تراز های آبی استفاده می کنند در دیوارهای طویل چون کار شمشه و تراز کردن وقت بیشتری لازم دارد ، برای صرفه جویی در وقت از سه T می توان استفاده کرد بدین معنی که T اول را با T دوم تراز می کنند و T سوم را در مسافت مسیر به طوری که سه T در یک ردیف قرار بگیرد قرار می دهند از روی T اول و دوم که با هم برابر هستند T سوم را میزان و برابر می کنند و پس از آنکه T سوم برابر شد T اول را بر می دارند و به فاصله بیشتری بعد از T سوم قرار می دهند ، دوباره T دوم و سوم را با T چهارم که همان T اول می باشد برابر می کنند و دنباله این ترازها را تا خاتمه محل کار ادامه می دهند .
مراحل پی سازی یا فونداسیون البته این طریق تراز کردن بیشتر در جاده سازی و زمین های پهناور به کار می رود .

مراحل پی سازی یا فونداسیون شفته ریزی

مراحل پی سازی یا فونداسیون کف پی ها باید کاملا افقی و زاویهُ کف پی نسبت به دیوار پی باید 90 درجه باشد . اول کف پی را باید آب پاشید ، تا مرطوب شود و واسطهای بین زمین و شفته وجود نداشته باشد ، و سپس شفته را داخل آن ریخت.
مراحل پی سازی یا فونداسیون شفته عبارت است از خاک و شن و آهک که به نسبت 200 تا 250 کیلوگرم گرد آهک را در متر مکعب خاک مخلوط می کنند و گاهی هم در محلهایی که احتیاج باشد پاره سنگ به آن می افزایند . شفته را در پی می ریزند و پس از اینکه ارتفاع شفته به 30 سانتیمتر رسید آن را در یک سطح افقی هموار می کنند و یک روز آن را به حالت خود می گذارند تا دو شود یعنی آب آن یا در زمین فرو رود و یا تبخیر گردد.
مراحل پی سازی یا فونداسیون پس از اینکه شفته دو نم شد آن را با وزنهُ سنگینی می کوبند که به آن تخماق میگویند و پس از اینکه خوب کوبیده شد دوباره شفته را به ارتفاع 30 سانتیمتر شروع می کنند و عمل اول را انجام می دهند . تکرار این عمل تا پر شدن پی ادامه دارد.
مراحل پی سازی یا فونداسیون در ساختمان ها که معمولاً در گود یا پی کنی عمل تراز کردن انجام میگیرد محل کار در پی که پیچ و خم زیادی دارد و تراز کردن با شمشه و تراز مشکل می باشد از تراز شلنگی استفاده می کنند . بدین ترتیب یک شلنگ چندین متری را پر از آب می کنند به طوری که هیچ گونه حباب هوایی در آن نباشد و آن را در پی محل هایی که باید تراز گردد به گردش در می آورند و نقاط معین شده را با هم تراز می کنند . آب چون در لوله هایی که به هم ارتباط دارند در یک سطح می ماند بنابراین چون شلنگ پر از آب می باشد در هر کجا که شلنگ را به حرکت در آورند آب دو لوله استوانه ای در یک سطح می باشد بنابراین دو نقطه مزبور با هم تراز می باشند بشرط آنکه مواظبت کنیم که شلنگ در وسط بهم گره خوردگی یا پیچش پیدا نکرده باشد تا باعث قطع ارتباط سیال شود که دیگر نمی توان در تراز بودن آنها مطمئن بود.
مراحل پی سازی یا فونداسیون تراز کردن گاهی بوسیله دوربین نقشه بر داری (نیو) انجام می گیرد یعنی محلی را در ساختمان تعیین نموده دوربین را در محل تعیین شده نصب می کنند و با میر ( تخته های اندازه گیری ارتفاع در نقشه برداری ) یا ژالون ( چوب های نیزه ای یا آهنی که هر 50 سانتیمتر آنرا به رنگهای سفید و قرمز رنگ کرده اند که از پشت دوربین بخوبی دیده بشود ) اندازه گرفته و تراز یابی می کنند . تراز کردن با دوربین بهترین نوع تراز یابی می باشد.
مراحل پی سازی یا فونداسیون در زمین هایی مانند زمین های شهر کرمان از آنجایی که از زمانهای قبل قنواتی وجود داشته و بتدریج آب آنها خشک شده در زیر زمین وجود داشته و بعد از مدتی بدون رعایت مسائل زیر سازی درون آنها خاک ریخته اند و برای شهر سازی و خیابان کشی که سطح خیابان ها را بالا می آورده اند و به ظاهر در سطح زمین و حتی در عمق های 3 تا 4 متری اثری از آنها نیست اگر سازه ای روی این زمین بنا شود پس از مدتی و بسته به عمق قنات و شرایط جوی مثلاً بعد از آمدن یک باران سازه نشست می کند و در بسیاری از مواقع حتی تا 100 درصد خسارت می بیند و دیگر قابل استفاده نیست اگر در چنین ساختمان هایی از شفته آهک استفاده شود باعث تثبیت خاک می شود و بروز نشست در ساختمان جلوگیری می کند.

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی

مراحل پی سازی یا فونداسیون بعد از اینکه عمل پی کنی به پایان رسید را باید با مصالح مناسب بسازند تا به سطح زمین رسیده و قابل قبول برای هر گونه بنا باشد مصالحی که در پی بکار میرود باید قابلیت تحمل فشار مصالح بعدی را داشته باشد و ضمناً چسبندگی مصالح نسبت به یکدیگر به اندازه ای باشد که بتوانند در مقابل بارهای بعدی تحمل کند و فشار را یکنواخت به تمام پی ها انتقال دهد چون هرچه ساختمان بزرگتر باشد فشارهای وارده زیادتر بوده و مصالحی که در پی بکار می رود باید متناسب با مصالح بعدی باشد.
مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی را با چند نوع مصالح انجام می دهند مصالحی که در پی بکار می رود عبارتند از شفته آهکی ، پی سازی با سنگ ، پی سازی با بتن ، پی سازی با بتن مسلح.

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی با سنگ

مراحل پی سازی یا فونداسیون پس از اینکه عمل پی کنی به پایان رسید پی سازی با سنگ باید از دیوارهایی که روی آن بنا میگردد وسیع تر بوده و از هر طرف دیوار حداقل 15 سانتیمتر گسترش داشته باشد یعنی از دو طرف دیوار 30 سانتیمتر پهن تر می باشد که دیواری را رد وسط آن بنا می کنند ، پی سازی با سنگ با دو نوع ملات انجام می شود چنانچه بار و فشار بعدی زیاد نباشد ملات سنگها را از ملات گل و آهک چنانچه فشار و بار زیاد باشد ملات سنگ را از ملات ماسه و سیمان استفاده می کنند اول کف پی را ملات ریزی نموده و سنگها را پهلوی یکدیگر قرار میدهند و لابِلای سنگ را با ملات ماسه و سیمان پر میکنند (غوطه ای) به طوری که هیچ منفذ و سوراخی در داخل پی وجود نداشته باشد و عمل پهن کردن ملات و سنگ چینی تا خاتمه دیوار سازی ادامه پیدا می کند .

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی با بتن

مراحل پی سازی یا فونداسیون پس از اینکه کار پی کنی به پایان رسید کف پی را به اندازه تقریبی 10 سانتیمتر بتن کم سیمان بنام بتن مِگر می ریزند که سطح خاک و بتن اصلی را از هم جدا کند روی بتن مگر قالب بندی داخل پی را با تخته انجام میدهند همانطور که در بالا گفته شد عمل قالب بندی وسیع تر از سطح زیر دیوار نقشه انجام میگیرد تمام قالب ها که آماده شد بتن ساخته شده را داخل قالب نموده و خوب می کوبند و یا با ویبراتور به آن لرزش وارد آورده تا خلل و فرج آن پر شود و چنانچه بتن مسلح باشد ، داخل قالب را با میله های گرد آرماتور بندی و بعد از آهن بندی داخل قالب را با بتن پر میکنند .
مراحل پی سازی یا فونداسیون بتن ریزی در پی و آرماتور داخل آن به نسبت وسعت پی برای ساختمان های بزرگ قابلیت تحمل فشار هر گونه را میتواند داشته باشد و بصورت کلافی بهم پیوسته فشار ساختمان را به تمام نقاط زمین منتقل می کند و از شکست و ترک های احتمالی جلو گیری بعمل می آورد .

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی سازی و پی کنی با هم

مراحل پی سازی یا فونداسیون در بعضی مواقع ممکن است زمین سست بوده و پی کنی بطور یکدفعه نتواند انجام پذیرد و اگر بخواهیم داخل تمام پی ها را قالب بندی کنیم مقرون به صرفه نباشد در این موقع قسمتی از پی را کنده و با تخته و چوب قالب بندی نموده شفته ریزی می کنیم پس از اینکه شفته کمی خود را گرفت یعنی آب آن تبخیر و یا در زمین فرو رفت و دونم شد پی کنی قسمت بعدی را شروع نموده و با همان تخته ها ، قالب بندی می کنیم بطوریکه شفته اول خشک نشده باشد و بتواند با شفته اول خشک نشده باشد و بتواند با شفته بعد خودگیری خود را انجام داده و بچسبد این نوع پی سازی معمولاً در زمین های نرم و باتلاقی ، خاک دستی و ماسه آبدار عمل میگردد .

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی کنی در زمین های سست

مراحل پی سازی یا فونداسیون در زمین های سست و خاک دستی اگر بخواهیم ساختمانی بنا کنیم باید اول محل پی ها را به زمین سفت رسانیده و پس از اطمینان کامل ساختمان را بنا نماییم زیرا ساختمان که روی این زمین ها مطابق معمول و یا در زمین سست بنا گردد . پس از چندی یا در همان موقع ساخته شدن باعث ترک ها و خرابی ساختمان میگردد . بنابراین شفته ریزی از روی زمین سفت باید انجام گیرد و برای اینکار بشرح زیر عمل می نمائیم :

مراحل پی سازی یا فونداسیون پی کنی در زمین های خاک دستی و سست

مراحل پی سازی یا فونداسیون پس از پیاده کردن اصل نقشه روی زمین محل پی های اصلی و یا در تقاطع پی ها که فشار پایه ها روی آن می باشد چاه هائی حفر میشود ، عمق این چاهها به قدری می باشد تا به زمین سفت و سخت برسد بعداً محل چاه ها را با شفته آهکی پر کرده و پس از پر کردن چاه ها و خودگیری شفته ، پی ها را به طریقه معمول روی شفته چاه ها شفته ریزی میکنند ، شفته ها به صورت کلافی می باشند که زیر آنها را تعدادی از ستون های شفته ای نگهداری میکند و از فرو ریختن آن جلوگیری می نمایند البته باید سعی کرد که فاصله ستون های شفته ای نباید بیش از سه متر طول باشد .
مراحل پی سازی یا فونداسیون خاصیت چاه ها بدین طریق می باشد که شفته پس از خودگیری مانند ستونهایی است که زیر زمین بنا شده است و شفته روی آن مانند کلافی پایه را به یکدیگر متصل می کنند برای مقاومت بیشتر در ساختمان پس از اینکه آجر کاری پایه ها را شروع نمودیم ما بین پایه ها را مطابق شکل با قوسهایی به یکدیگر متصل میکنند تا پایه ها عمل فشار به اطراف خود را خنثی نموده و فشار خود را در محل اصلی خود یعنی در محلی که شفته ریزی آن به زمین بِکر رسیده متصل میکند .
مراحل پی سازی یا فونداسیون گاهی اتفاق می افتد که در ساختمان در محل بنای یکی از پایه ها چاه های قدیمی وجود دارد و بقیه زمین سخت بوده و مقاومت به حد کافی برای ساختن ساختمان روی آنرا دارد برای اینکه براحتی بتوان پایه را در محل خود ساخت و محل آن را تغییر نداد چاه را پس از لای روبی (پاک کردن ) با شفته آهک پر مینماییم موقعیکه شفته خودگیری خود را انجام داد روی آنرا یک قوس آجری ساخته و در محل انتهای کمان پایه را بنا میکنیم که فشار دیوار با اطراف چاه منتقل گردد .
مراحل پی سازی یا فونداسیون در بعضی مواقع چاه کنی در این گونه زمین ها خطرناک می باشد . زیرا زمین ریزش دارد و به کارگر صدمه وارد میاورد و در موقع کار ممکن است او را خفه کند برای جلوگیری از ریزش زمین باید از پلاکهای بتنی یا سفالی که در اصطلاح به آنها گَوَل (در شهرستانها گوم و غیره ) مینامند استفاده شود گَوَل های بتنی یک تکه و دو تکه ای و گول های سفالی یک تکه میباشد . گول های بتنی را بوسیله قالب می سازند و گول های سفالی بوسیله دست و گل رس ساخته شده و در کوره های آجری آن را می پزند تا بشکل سفالی در آید از این گول ها در قنات ها نیز استفاده میشود .

مراحل پی سازی یا فونداسیون طریقه عمل

مراحل پی سازی یا فونداسیون مقداری از زمین که بصورت چاه کنده شده گول را بشکل استوانه ای ساخته میباشد داخل محل کنده شده نصب و عمل کندن را ادامه میدهند در این موقع دو حالت وجود دارد یا اینکه گول اولی که زیر آن در اثر کندن خالی شده براحتی پایین رفته گول دوم را نصب میکنیم یا اینکه گول اول در محل خود با فشار خاک که به اطراف آن آمده تنگ می افتد و نمی تواند محل خود را تغییر و یا پایین تر برود در این موقع از گول های دو تکه ای استفاده مینماییم نیمی را در محل خود نصب و جای آنرا محکم نموده و نصفه دوم را پس از کندن محل آن نصب می نماییم و عمل پی کنی را بدین طریق ادامه میدهیم .
مراحل پی سازی یا فونداسیون پی کنی در زمین های سست مانند خندق هائی که خاک دستی در آنها ریخته شده است و مرور زمان هم اثری برای محکم شدن آن ندارد و یا زمین های باتلاقی و غیره ضروری می باشد .
مراحل پی سازی یا فونداسیون زمین هائی که قسمت خاک ریزی شده در آنها به ارتفاع کم می باشد و یا باتلاقی بودن آن به عمق زیادی نرسد میتوان در این قبیل زمین ها پی کنی عمقی انجام داد و برای جلوگیری از ریزش خاک آنرا با تخته و چوب قالب بندی نموده تا به زمین سخت برسد .
مراحل پی سازی یا فونداسیون البته قالب بندی در اینگونه زمین ها خالی از اشکال نمی باشد باید با منتهای دقت انجام گیرد پس از انجام کار قالب بندی شفته ریزی شروع میشود و چون تخته های قالب در طول قرار دارد میتوان پس از شفته ریزی تخته دوم را شروع کرد به همین منوال تمام پی ها را میتوان شفته ریزی کرد بدون اینکه تکه ای و یا تخته ای از قالب زیر شفته بماند .

]]>
Wed, 30 Jan 2013 13:21:31 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/84-مراحل-پی-سازی-یا-فونداسیون
اسکلت بتنی یا فلزی کدام یک بهتر است http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/83-اسکلت-بتنی-یا-فلزی-کدام-یک-بهتر-است اسکلت بتنی یا فلزی کدام یک بهتر است

هر روز هنگام عبور از خیابان‌های شهر شاهد ساخت و سازهای روز افزونی هستیم، ساختمان‌های مختلف از یک طبقه تا 60 طبقه که جلوی آنها انواع مصالح دیده می‌شود؛ سازه‌هایی که گاه از بتن ساخته می‌شوند و گاه از فولاد. در مورد اینکه کدام نوع سازه بر دیگری برتری دارد، اختلاف نظر شدیدی بین سازندگان ساختمان‌ها وجود دارد. معمولاً معیارهای ساخت، جواب‌های متفاوتی برای ما به همراه دارند.
عمده عوامل مؤثر در این روند، هزینه، زمان و کیفیت ساخت هستند. هزینه ساخت و سود حاصل از این سرمایه‌گذاری با زمان اتمام طرح رابطه تنگاتنگی دارند. بدیهی است هر چه زمان طرح طولانی‌تر ‌شود شاهد افزایش قیمت مصالح، قیمت تمام شده طرح، هزینه‌های متفرقه و بازگشت دیرتر سرمایه خواهیم بود که خوشایند هیچ سازنده‌ای نیست.
سازه‌های بتن آرمه در مقابل سازه‌های فولادی معمولاً نیاز به هزینه کمتر و زمان بیشتری برای ساخت دارد؛ در حالی‌که سازه‌های فولادی ابتدا نیاز به سرمایه زیادی برای خرید آهن آلات دارد ولی در عوض شاهد سرعت اجرای بالاتری خواهیم بود. بنابراین در ساختمان‌های عادی کمتر از 6 طبقه در نهایت از این منظر تفاوت زیادی وجود ندارد.
در اسکلت‌های فولادی حتماً باید تمام اسکلت آماده باشد تا بتوان سقف را اجراکرد. به عبارت دیگر اول باید تیر و ستون‌هایی وجود داشته باشد تا بتوان روی آن سطحی به نام سقف یا همان کف اجرا کرد. در حالی‌که در سازه‌های بتن آرمه ابتدا ستون‌های هر طبقه و سپس سقف همان طبقه که خود مشتمل بر تیر‌ها و کف یکپارچه‌تری نسبت به سازه‌های فولادی است اجرا می‌شود.
مزیت این روش نسبت به روش اول آن است که می‌توان طبقه مورد نظر را سریعتر برای اجرای دیگر مراحل از جمله تیغه چینی، اجرای تأسیسات مکانیکی و برقی و... در اختیار سایر پیمانکاران قرار داد که خود موجب تسریع در روند طرح خواهد بود.
ولی به‌طور کلی زمان اجرای سازه‌های فولادی در مقیاسهای بزرگ تا حدودی کوتاه‌تر از سازه‌های بتن آرمه و هزینه‌های سازه‌های بتن آرمه کمتر از سازه‌های فولادی است که هر سازنده‌ای با توجه به شرایط و معیار‌های خود تصمیم‌گیرنده اصلی است.
حال با فرض وجود شرایطی کاملاً ایده‌آل، یعنی عدم ‌وجود محدودیت زمان و هزینه‌ها، عامل سوم یعنی کیفیت سازه را بررسی می‌کنیم. کیفیت را می‌توان از جنبه‌های متفاوتی مانند مقاومت در برابر بارهای ثقلی وارده و زلزله، مقاومت در برابر حرارت، ابعاد، دهانه‌های قابل پوشش، تعداد طبقات قابل طراحی، قابلیت ترمیم آسان و ... مورد نقد و بررسی قرار داد. با توجه به گستردگی و پیچیدگی مسئله، در اینجا فقط تصمیم‌گیری برای ساختمان‌های عادی را مورد توجه قرار می‌دهیم.
اولین و مهم‌ترین نکته قابل ذکر در این مورد مقاومت مصالح و ابعاد مصالح مصرفی است. معمولاً هر چه اعضای باربر ما ابعاد بزرگتر از نگاه عام و ممان اینرسی بالاتر از دید مهندسی داشته باشد، رفتار سازه‌ای مناسب‌تر است و هر چه مصالح مصرفی که در عرف ساختمان‌سازی‌ بتن یا فولاد هستند قابلیت تحمل نیروهای بیشتر را داشته باشند منجر به طراحی اعضای ظریف‌تری خواهند شد.
اگر هر دو عامل در کنار هم قرار گیرند منجر به رسیدن به سختی و صلبیت بالاتری خواهند شد که جزء اصلی‌ترین آیتم‌های طراحی یک مهندس محاسب به شمار می‌روند.
در طراحی سازه‌ها، مقاومت بتن را 10 درصد مقاومت فولاد فرض می‌کنند بنابراین ابعاد ستون‌ها و تیرهای بتنی، به‌مراتب بیش از سازه‌های فولادی است. البته این ابعاد بزرگ اعضای بتنی، ممان اینرسی بسیار بالاتری نسبت به گزینه دیگر به ارمغان خواهند آورد که در نهایت سازه بتنی، سختی بالاتر و معمولاً رفتار سازه‌ای مناسب‌تری دارد.
« سازه‌های بتنی سنگین هستند.» در پاسخ به این ایراد باید گفت: ابعاد بزرگ سازه تا جایی مورد پذیرش یک مهندس است که منجر به سنگینی بیش از حد سازه نشود و با توجه به آنکه بحث ما در مورد سازه‌های عادی کمتر از 6 طبقه است تفاوت وزن اسکلت نیز آنچنان نخواهد بود تا مهندس طراح را به سمت طراحی سازه فولادی بکشاند. این موضوع در بسیاری از سازه‌های عظیم نیز صادق است که برج 56 طبقه تهران نمونه بارزی از این دست است.
بحث زلزله که بحث داغ این روزهای تهران است می‌تواند جنبه دیگری از کیفیت مناسب یک سازه باشد. سازه‌های بتن آرمه عادی و به ویژه مجهز به دیوارهای بتنی به‌علت سختی بالا نسبت به سازه‌های فولادی در برابر زلزله، در بیشتر موارد مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند اما سازه‌های فولادی نیز می‌توانند همین رفتار را از خود نشان دهند مشروط برآنکه طراحی مناسبی داشته باشند.
نکته قابل تامل اینجا است که این رفتار به چه قیمتی به دست خواهد آمد؟ اگر طراحی، یک طراحی بدون نقص باشد، هم سازه فولادی و هم سازه بتن آرمه در چند ثانیه وقوع زلزله، با حداقل خسارت ممکن جان سالم به در خواهند برد. اما کار به اینجا ختم نخواهد شد و پس از زلزله‌های زیادی شاهد شکستگی لوله‌های گاز و وقوع آتش سوزی‌های مهیب بوده‌ایم که گاه از خود زلزله مخرب‌تر هستند.
با توجه به اینکه اطفاء حریق بلافاصله بعد از وقوع حادثه ممکن نیست، ساختمان باید به گونه‌ای طراحی شود که تا چند ساعت متوالی بتواند آتش را با حداقل خسارات وارده تحمل کند. در سازه‌های بتن آرمه مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی وجود دارد، اما درسازه‌های فولادی درصورتی‌که تمهیدات ایمنی لازم در آنها صورت نپذیرد در چند دقیقه ابتدایی حریق، شاهد تخریب‌های بسیار سریع و غیرقابل جبران خواهیم بود که این مورد نیز مزیتی بسیار ارزشمند برای سازه‌های بتن آرمه به حساب می‌آید.
اما آنچه اکثر مهندسان را نسبت به سازه‌های بتن آرمه به شدت بد‌بین کرده، عدم‌قطعیت‌ها، یکنواخت نبودن مقاومت بتن و کم اطلاعی بسیاری از سازندگان از نحوه عمل‌آوری و به دست آوردن نتیجه‌ای مطلوب از این ماده است.
قابلیت اشتباه در تهیه بالقوه این نوع ماده در مقابل فولاد توجیه دیگری است که از سوی عده زیادی در مخالفت با بتن ارائه می‌شود، چرا‌که ممکن است حین عمل آوری، مقاومت فشاری کمتر از حد مورد نیاز به دست آید.
این گروه معتقدند جبران یک اشتباه در سازه‌های بتن آرمه در مواردی منجر به تخریب اجباری سازه می‌شود در حالی‌که فولاد در هر لحظه که سازنده اراده کند با هزینه‌ای به نسبت پایین قابل ترمیم و تقویت است.
در پاسخ به این ایراد باید گفت این عدم‌قطعیت‌ها در آیین نامه‌ها با اعمال ضریب ایمنی بسیار بالایی پیش‌بینی شده تا جایی که در موارد زیادی شاهد مقاومتی چند برابر مقاومت مورد نیاز در ساخت این قبیل سازه‌ها هستیم. از سوی دیگر این عدم‌قطعیت کیفیت بتن در شالوده و سقف‌های سازه فولادی نیز وجود دارد و صرفاً متعلق به سازه‌های بتن آرمه نیست.
در نهایت باید بر این موضوع تاکید کرد که به‌طور کلی هم سازه‌های فولادی و هم سازه‌های بتن آرمه درصورتی که در طراحی آنها سیستم مناسب و منطبق بر آیین‌نامه‌های به روز، مورد استفاده قرار نگیرد و متخصصین متبحر آنها را اجرا و مهندسین با تجربه بر اجرای آنها نظارت مستمر نکنند، هیچ رجحانی از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان بر دیگری ندارند.
فراموش نکنیم معیار چهارمی نیز در انتخاب وجود دارد؛ معیاری که 3 معیار هزینه، زمان و کیفیت را تحت سیطره خود قرار می‌دهد: فولاد به‌عنوان یک سرمایه ملی ماده‌ای است که ارزان به دست نمی‌آید و همانند نفت روزی تمام خواهد شد؛ ماده‌ای که باید در صنایع ارزشمندتر ‌ و یا حداقل در سازه‌های خاص که نیاز به ظرافت خاصی دارند و پس از بررسی‌های علمی برتری فولاد در آن محرز شده، مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد تا شاهد رشد اقتصادی در دیگر زمینه‌ها باشیم.
به‌نظر میرسد استفاده از سازه‌های بتن آرمه با توجه به مصرف به‌مراتب پایین‌تر از فولاد (به‌صورت میلگرد) هم از نظر سازه‌ای و هم از نظر اقتصادی و هم از جنبه ملی به‌مراتب مناسب‌تر و بهینه‌تر از سازه‌های فولادی است.

دانلود پی دی اف اسکلت فلزی پیچ و مهره

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 30 Jan 2013 13:14:46 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/83-اسکلت-بتنی-یا-فلزی-کدام-یک-بهتر-است
طراحی و محاسبه سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/82-طراحی-و-محاسبه-سوله طراحی و محاسبه سوله

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Wed, 30 Jan 2013 06:52:59 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/82-طراحی-و-محاسبه-سوله
تصاویر http://saranjsooleh.com/فیلم-و-تصویر/تصاویر/پروژه-ها

سازه فلزی تعاونی سارنج

سازه فلزی شرکت تعاونی آهن آلات

سوله ورزشی فولاد مبارکه سپاهان

سوله ورزشی فولاد مبارکه سپاهان

سوله پلی اکریل اصفهان

سوله پلی اکریل اصفهان

سوله توکلی

سوله توکلی

سوله دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان

سوله دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان

سوله دانشگاه آزاد مبارکه

سوله دانشگاه آزاد مبارکه

سوله دانشگاه علوم پزشکی

سوله دانشگاه علوم پزشکی

سوله شرکت اهرم چرخ

سوله شرکت اهرم چرخ

سوله در و پنجره سازان اصفهان

سوله در و پنجره سازان اصفهان

سوله شرکت تناژ برش

سوله شرکت تناژ برش

سوله شرکت سانته

سوله شرکت سانته

سوله کیش آیلند دریلینگ سرویسیز

سوله کیش آیلند دریلینگ سرویسیز

سوله ماکارونی خوشنام

سوله ماکارونی خوشنام

سوله مخازن قند اقلید

سوله مخازن قند اقلید

سوله نمایشگاه بین المللی اصفهان

سوله نمایشگاه بین المللی اصفهان

مراحل ساخت پروژه

مراحل ساخت پروژه

سوله شرکت رایان پلیمر

سوله رایان پلیمر

سوله شرکت کیسه بافی زاینده رود

سوله شرکت کیسه بافی زاینده رود

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Wed, 30 Jan 2013 05:40:19 GMT http://saranjsooleh.com/فیلم-و-تصویر/تصاویر/پروژه-ها
پوشش و فونداسیون http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/80-پوشش-و-فونداسیون پوشش و فونداسیونپوشش و فونداسیون

پوشش و فونداسیوننكات اجرایی زیرسازی پی :

پوشش و فونداسیونفرض كنید یك پروژه اسكلت فلزی را بخواهیم به اجرا در آوریم، مراحل اولیه اجرایی شامل ساخت پی مناسب است كه در كلیه پروژه ها تقریباً یكسان اجرا می شود، اما قبل از شرح مختصر مراحل ساخت پی، باید توجه داشت كه ابتدا نقشه فونداسیون را روی زمین پیاده كرد و برای پیاده كردن دقیق آن بایستی جزییات لازم در نقشه مشخص گردیده باشد.

پوشش و فونداسیوناز جمله سازه به شكل یك شبكه متشكل از محورهای عمود بر هم تقسیم شده باشد و موقعیت محورهای مزبور نسبت به محورها یا نقاط مشخصی نظیر محور جاده، بر زمین بر ساختمان مجاور و غیره تعیین شده باشد. (معمولاً محورهای یك امتداد با اعداد 3،2،1 و... شماره گذاری می شوند و محورهای امتداد دیگر با حروف C-B-A و... مشخص می گردند. همچنین باید توجه داشت ستونها و فونداسیونهایی را كه وضعیت مشابهی از نظر بار وارد شده دارند، با علامت یكسان نشان می دهند  ستون را با حرف C و فونداسیون را با حرف F نشان میدهند. ترسیم مقاطع و نوشتن رقوم زیر فونداسیون، رقوم روی فونداسیون ، ارتفاع قسمت های محتلف پی، مشخصات بتن مگر، مشخصات بتن، نوع و قطر كلی كه برای بریدن میلگرد ها مورد نیاز است باید در نقشه مشخص باشد. قبل از پیاده كردن نقشه روی زمین اگر زمین ناهموار بود یا دارای گیاهان و درختان باشد، باید نقاط مرتفع ناترازی كه مورد نظر است برداشته شود و محوطه از كلیه گیاهان و ریشه ها پاك گردد. سپس شمال جغرافیایی نقشه را با جهت شمال جغرافیایی محلی كه قرار است پروژه در آن اجرا شود منطبق می كنیم ( به این كار توجیه نقشه می گویند) پس از این كار، یكی از محورها را (محور طولی یا عرضی ) كه موقیعت آن روی نقشه مشخص شده است، بر روی زمین، حداقل با دو میخ در ابتدا و انتها، پیاده می كنیم كه به این امتداد محور مبنا گفته می شود؛ حال سایر محورهای طولی و عرضی را از روی محور مبنامشخص می كنیم (بوسیله میخ چوبی یا فلزی روی زمین) كه با دوربین تیودولیت و برایكارهای كوچك با ریسمان كار و متر و گونیا و شاقول اجرا می شود. حال اگر بخواهیم محل فونداسیون را خاكبرداری كنیم به ارتفاع خاكبرداری احتیاج داریم كه حتی اگر زمین دارای پستی و بلندی جزیی باشد، نقطه ای كه بصورت مبنا (B. M) باید در محوطه كارگاه مشخص شود ( این نقطه بوسیله بتن و میلگرد در نقطه ای كه دور از آسیب باشد ساخته می شود. )

پوشش و فونداسیوننكات فنی و اجرایی مربوط به خاكبرداری:

پوشش و فونداسیونداشتن اطلاعات اولیه از زمین و نوع خاك از قبیل : مقاومت فشاری نوع خاك بویژه از نظر ریزشی بودن، وضعیت آب زیرزمینی، عمق یخبندان و سایر ویژگیهای فیزیكی خاك كه با آزمایش از خاك آن محل مشخص می شود، بسیار ضروری است. در خاكبرداری پی هنگام اجرا زیرزمین ممكن است جداره ریزش كند یا اینكه زیر پی مجاور خالی شود كه با وسایل مختلفی باید شمع بندی و حفاظت جداره صورت گیرد؛ به طوری كه مقاومت كافی در برابر بارهای وارده داشته باشد یكی از راه حلهای جلوگیری از ریزش خاك و پی ساختمان مجاور، اجرای جز به جز است كه ابتدا محل فونداسیون ستونها اجرا شود و در مرحله بعدی، پس از حفاری تدریجی، اجزای دیگر دیوارسازی انجام گیرد.

پوشش و فونداسیوننكات فنی و اجرایی مربوط به خاكریزی و زیرسازی فونداسیون :

پوشش و فونداسیونچاههای متروكه با شفته مناسب پر می شوند و در صورت برخورد محل با قنات متروكه، باید از پی مركب یا پی تخت استفاده كرد یا روی قنات را با دال بتن محافظ پوشاند. از خاكهای نباتی برای خاكریزی نباید استفاده كرد. ضخامت قشرهای خاكریز برای انجام تراكم 15 تا 20 سانتیمتر است. برای انجام تراكم باید مقداری آب به خاك اضافه كنیم و با غلتكهای مناسب آن را متراكم نماییم، البته خاكریزی و تراكم فقط برای محوطه سازی و كف سازی است و خاكریزی زیر فونداسیون مجاز نمی باشد. در برخی موارد، برای حفظ زیر بتن مگر، ناچار به زیرسازی فونداسیون هستیم، اما ممكن است ضخامت زیرسازی كم باشد (حدود 30 سانتیمتر) در این صورت می توان با افزایش ضخامت بتن مگر، زیرسازی را انجام داد و در صورت زیاد بودن ارتفاع زیرسازی، می توان با حفظ اصول فنی لاشه چینی سنگ با ملات ماسه سیمان انجام داد.

پوشش و فونداسیونبتن مگر چیست؟

پوشش و فونداسیونبتن با عیار كم سیمان زیر فونداسیون كه بتن نظافت نیز نامیده می شود، معمولاً به ضخامت 10 تا 15 سانتیمتر و از هر طرف 10 تا 15 سانتیمتر بزرگتر از خود فونداسیون ریخته میشود.

پوشش و فونداسیونقالب بندی فونداسیون چگونه است؟

پوشش و فونداسیونقالب بندی باید از تخته سالم بدون گره به ضخامت حداقل 5/2 سانتیمتر یا ورقه های فلزی صاف یا از قالب آجری (تیغه 11 سانتیمتری آجری یا 22 با اندود ماسه سیمان برای جلوگیری از خروج شیره بتن) صورت گیرد. لازم به یادآوری است كه پی های عادی را می توان با قرار دادن ورقه پلاستیكی (نایلون) در جداره خاكبرداری از آن به عنوان قالب استفاده كرد.

پوشش و فونداسیونتذكر: در آرماتور بندی فاصله میله گردها تا سطح آزاد بتن در مورد فونداسیون نباید از 4 سانتیمتر كمتر باشد.

]]>
Mon, 28 Jan 2013 06:07:43 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/80-پوشش-و-فونداسیون
پلی اورتان | پلی اورتان چیست http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/79-پلی-اورتان-پلی-اورتان-چیست پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟پلی اورتان چیست؟

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ پلی اورتان يك پليمر ترموست Thermoset می باشد كه از تركيب متيلن دي ايزوسانات با پلی اول ها و برخی افزودنی های شيميایی ديگر پديد مي آيد.با انتخاب اين افزودنی ها و تغيير شرايط شيميايی و فيزيكي فرايند واكنش، می توان خواص گوناگونی را براي كاربردهاي متنوعی به وجود آورد.همين ويژگي پلی اورتان باعث گسترش كاربرد آن در بخشهاي مختلف زندگي شده است. اين پليمر به دليل hygienic بودن به فرم الستومر در ساخت روكشهاي مخازن، نقاله ها و بسته بندی در صنايع غذايي و دارويی، ساخت دستكشها، پوششها و ساير تجهيزات جراحي و اتاق عمل، قلب و ساير اعضاي مصنوعي و... كاربردهاي فراواني دارد. همچنين شكل اسفنجي آن در توليد مبلمان ، تخت خواب، موكت و كفپوش و ... به صورت گسترده استفاده مي شود. در صنايع اتومبيل نيز از فوم نرم (flexible foam) و فوم اينگرال (Integral skin foam) در ساخت قطعات تريم داخلي خودرو نظير صندلي ها، قربيلك فرمان، دستگيره ها و ... و به صورت structural foam در ساخت قطعاتي نظير سپر خودرو استفاده مي شود.امروزه رنگها و پوششهاي ضد خوردگي پلي اورتان نيز با توجه به عمر و دوام بسيار بالاي آنها گسترش بسياري يافته اند.فرم ديگري از اين مواد كه به فوم سخت(Rigid foam) مشهور می باشد در صنايع تبريد و ساختمان به عنوان عايق حرارتي به صورت وسيع مورد مصرف قرار ميگيرد كه اختصاراً به آن PUR rigid foam اطلاق می شود.اين عايق از بدو اختراع، با توجه به اينكه بهترين ماده آلي عايق شناخته شده ميباشد به صورت ويژه مورد توجه صنعت ساختمان قرار گرفت و پيشرفتهاي بسياري نيز در راستاي بهبود خواص آن تاكنون صورت پذيرفته است.

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ساندويچ پانل

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟براي عايقكاري حرارتي ساختمان به صورت كلي از گروه عايقهاي معدني نظير پوكه، پشم سنگ، پشم شيشه و... و يا گروه عايق هاي آلي نظير انواع فوم هاي پلي استايرن، نئوپرن، پلي اتيلن و پلی اورتان استفاده ميشود. عايق هاي آلي در سنوات اخير به دلايل مختلفي نظير سهولت توليد و مصرف انرژي كم در فرايند توليد، قيمت ارزان، وزن كم، عملكرد بهتر، و عمر طولاني ، عدم جذب آب و عدم لانه گزينی حشرات و حيوانات موزي به تدريج جايگزين عايق هاي معدني شده اند.در ميان عايقهای آلي نيز فوم های پلی اورتان (دو دسته پلي اورتان پايه پلي استر و پلی اورتان پايه پلي اتر) با توجه به خواص آنها گسترش فوق العاده اي يافته اند كه آمارهاي افزايشی اعلام شده از سوي توليد كنندگان اصلي مواد اوليه اين پليمر يعني BASF,DOW,BAYER,NIPPON و HUNTSMAN مؤيد اين مطلب ميباشد.

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ از جمله ويژگيهاي اين ماده عبارتند از:

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ بالاترين ضريب مقاومت رسانايي گرمايي در ميان عايق هاي آلي و معدني (براي مثال عملكرد 2 سانتي متر پلی اورتان معادل 3.6 سانتيمتر پلي استايرن ميباشد)
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ عدم جذب آب و رطوبت
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ عدم لانه گزيني حشرات (اين خصيصه در مورد پلي استايرن برعكس بوده وحشراتي نظير سوسك خانگي علاقه مند به ايجاد حفره و تخمگذاري در پلي استايرن مي شوند)
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ قيمت مناسب
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ Hygenic بودن و عدم بروز حساسيتهاي پوستي و يا ساير مضرات مواد شيميايي به لحاظ عدم انتشار مواد مضر به ويژه هنگامي كه به صورت ساندويج پانل (داراي دو رويه فلزي) استفاده می گردد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ كاهش بار مرده ساختمان
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟به منظور افزايش كارايي فوم سخت جهت كابري آسان و ايمن در ساختمان اغلب اين محصول به صررت ساندويچ پانل آماده سازي ميگردد. در اين روش با افزودن دو لايه رويه اغلب فلزي به دو طرف يك پانل پلی اورتان خواص مكانيكي، دوام، ايمني و زيبايي اين محصول افزايش يافته و با توجه به نصب آسان ، عمر طولاني و كاهش قابل توجه تبادل حرارتي ساختمان به يكي از مصالح مورد علاقه سازندگان ساختمان تبديل ميگردد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ايمني:
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟مطالعات بسياري در خصوص ايمني اين محصول چه مواد اوليه آن (به منظور اطمينان از سلامت كارگران و كاركنان در معرض مواد اوليه پلی اورتان يعني متيلن دي ايزوسيانات و پلي اول ها) چه محصولات توليدي از پلی اورتان (به منظور اطمينان از سلامت افراد در معرض تماس مستقيم با اين محصولات) و چه خطرات ناشي از حوادث نظير آتش سوزي صورت پذيرفته است.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟مواد اوليه:

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟توصيه شده است تماس با مواد اوليه اين محصول با دستكش و عينك ايمني صورت پذيرد. عليهذا درجه سمي بودن آنها در حدي نيست كه خطرات جدي براي كارگران مرتبط پديد آورد. با توجه به نا محلول بودن دي ايزوسياناتها در آب نيز ورود آنها به آبهاي زير زميني و منابع آب و غذا بسيار ناچيز بوده و اين مواد از اين نقطه نظر ايمن می باشند. برخي تشابهات اسمي اين ماده با مواد شيميايي مظر ديگر نيز باعث حساسيت افكار عمومي نسبت به آن شده كه به شرح ذيل می باشد.
- دي ايزو سيانات ارتباطي با سيانيد ها نداشته و در توليد آنها به هيچ وجهي از سيانيد ها استفاده نميشود. پايه دي ايزوسيانات از پلي استر و يا پلي اتر می باشد. پس از تركيب با پلي اولها و به وجود آمدن پلي اورتان نيز مانند بسياري تركيبات آلي ديگر نظير چوب و الياف طبيعي كه داراي نيتروژن در ساختار خود هستند ، سيانيد آزاد نمی كنند.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ دي ايزوسيانات ارتباطي با متيل ايزوسيانات كه داراي بخارات سمي است ندارد و امكان تبديل آن به اين ماده نيز در شرايط طبيعي وجود ندارد.
-پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ دي ايزوسيانات همچنين ارتباطي با ايزو تيو سيانات نيز ندارد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ پلی اورتان ارتباطي با پليمر يورتان (اتيل كارباميت) ندارد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟محصولات توليدی:

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ايمني محصولات توليدی پلی اورتان در حدي است كه براي برخي كاربردهاي پزشكي و صنايع غذايي تقريباً هيچ جايگزيني براي آن وجود ندارد و ساير محصولات پليمري و حتي طبيعي از اين جهت پس از پلی اورتان قرار ميگيرند. استفاده از پلی اورتان در مبلمان و تخت خواب، يخچال، اسباب بازي كودكان و... و عدم ايجاد حتي ساده ترين حساسيتهاي پوستي مؤيد اين نكته است.در ارتباط با فوم هاي پلی اورتان تنها مورد مطرح، استفاده از گاز فريون 11 به عنوان ماده فوم زا بوده است كه با توجه به آسيب لايه ازن در اثر استفاده از آن، اين ماده در سنوات گذشته حذف شده و هم اكنون در توليد ساندويچ پانل از R141b ، سيكلو پنتان ، آب و يا برخي مواد كم ضررتر ديگر استفاده ميشود.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟آتش سوزی:

پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟با توجه به پايه آلی اين عايق بديهي است اين ماده نيز همچون ساير پليمرها قابليت سوختن دارد. البته اين خصيصه نافي ساير خواص مثبت اين ماده نشده است و كماكان به مدد نو آوري هاي صورت پذيرفته در زمينه كاهش خطرات آن در زمان آتش سوزي به صورت وسيع از آن استفاده ميشود.اين نو آوري ها شامل معرفي برخي افزودني هاي شيميايي و معدني سركوب كننده آتش موسوم به Fire retardant ها و همچنين معرفي خانواده جديد فومهاي سخت ديرسوز موسوم به Polyisocyanurate (پلي آيزوساينوريت) كه اختصاراً PIR ناميده ميشود شده است. البته فومهاي كاملاً نسوز نظير Phenolic foam نيز به بازار آمده است كه مناسب كاربردهاي نظامي و امنيتي است.استانداردهاي ايمني ساختمان در امريكا و اروپا نظير ASTM C1289 ، CAN/ULC-S704 ، DIN EN 13823 و استاندارد جديد DIN EN 14509 استفاده از پلی اورتان و پلي آيزوساينوريت را به صورت ساندويچ پانل براي فضاهاي مختلف صنعتي، تجاري ، عمومي و مسكوني دسته بندي نموده و با رعايت نكات مندرج در اين استانداردها، امكان استفاده از ساندويچ پانل براي عايق كاري سطوح خارجي اين فضاها مجاز شمرده شده است.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟مهمترين ويژگيهاي ساندويچ پانل پلي اورتان و به ويژه پلي آيزوساينوريت در مواجه با آتش عبارتند از:
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ PIR استانداردهاي B2 و B1 را براي خطر آتش سوزي ميگذراند.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ PIR پس از تماس با شعله مستقيم با تأخير بسياري مشتعل ميگردد در حاليكه EPS يا ساير عايق هاي آلي بسيار زودتر
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ PIR پس از اشتعال، با كنار بردن شعله مستقيم بلافاصله خاموش ميگردد و نتيجتاً باعث گسترش آتش نميگردد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ PIR در هنگام سوختن ايجاد قطره شعله ور و يا ذرات شعله ور ننموده و باعث گسترش آتش نميگردد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ دماي اوليه مورد نياز براي شعله ور شدن PIR بالاتر از PUR ميباشد
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ دود و گازهاي آلاينده حاصل از سوختن PIR كمتر از PUR و EPS و ساير لوازم منزل نظير مبلمان ، تخت خواب و الياف مصرفي در فرش و .. كه در آنها گاهي از تركيبات آمين دار مي شود است.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ وجود لايه هاي فلزي در دو طرف پانل مانع از تماس مستقيم شعله با PIR و همچنين مانع رسيدن اكسيژن به PIR و نتيجتاً تأخير در آتش گرفتن آن مينمايد.
پلی اورتان | پلی اورتان چیست؟ آيين نامه هاي طراحي ايمن ساختمانها نيز جهت كاهش مضاعف خطر، تدابيري را در جهت دوري منابع احتمالي آتش از اين محصولات توصيه مينمايند.

]]>
Mon, 28 Jan 2013 05:41:35 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/79-پلی-اورتان-پلی-اورتان-چیست
محاسن و معایب تیر های لانه زنبوری http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/78-محاسن-و-معایب-تیر-های-لانه-زنبوری محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریمحاسن و معایب تیر های لانه زنبوری

محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریمحاسن تیر های لانه زنبوری

محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریبیشترین مزیت تیرهای لانه زنبوریکه در حقیقت مقطعی غیر فشرده است ، در مقایسه با سایر مقاطع استاندارد(فشرده) ایجاد ممان اینرسی نسبتا خوب آن حول محور قوی تیر(X) می باشد که به سبب ایجاد فاصله بالها از محور خنثی و افزایش ارتفاع تیر می باشد، بنابر این مقاومت خمشی تیر که مهمترین نقش آن نیز می باشد افزایش یافته ،همچنین سختی آن نیز بیشتر می گردد. .از آنجائیکه جان اینگونه تیرها در قسمتها ئی توخالی است ، در نتیجه باعث خواهد شد که وزن سازه به میزان قابل توجهی کم گردد .در اثر کاهش وزن سازه ، مولفه های نیروی زلزله که ارتباط مستقیم با وزن سازه (weight) دارند نیز کم می گردند و در نتیجه ساختمان ایمن تر خواهد بود و عملکرد مناسبتری را توام با انعطاف پذیری بیشتر در بر خواهد داشت .حتی این کاهش وزن در تیرها ، باعث کاهش وزن مرده ساختمان (dead load)خواهد گردید ، که در نتیجه آن بار کمتری به عناصر اصلی سازه ، خصوصا ستون ها وارد خواهد گردید .از سوی دیگر بهینه ترین وضعیت در طراحی سازه ها، اقتصادی بودن آن می باشد که در تیرهای لانه زنبوری به دلیل آنکه مقطع هر تیر به صورت زاویه دار ( زیگ زاگ ) توسط دستگاه برش بریده می شود ،و سپس با جابجايي دو قسمت آن نسبت به هم تیر به صورت لانه زنبوری در خواهدآمد، صرفه جوئی نسبی در مصرف فولاد صورت خواهد گرفت.از لحاظ تاسیسات ساختمان نیز اینگونه تیرها مورد استقبال قرار می گیرند ، زیرا که می توان از فضاهای خالی در جان تیر برای عبور لوله های تاسیسات و یا کابل های برق استفاده نمود. و این موضوع شاید یکی از نقاط قوت منحصر به فرد اینگونه تیرهاست . ملاحظه می شود که  تیرهای لانه زنبوری با توجه به مطالب ذکر شده به میزان چشمگیری از ارتفاع سقف می کاهند که خصوصا در مواقعی که طرح های معماری محدودیت زیادی را در ساختمان به صورت اعم و در ناحیه سقف به صورت اخص به طراحان سازه تحمیل می کنند ، و به هیچ عنوان افزایش ضخامت سقف ممکن و میسر نباشد ، تیرهای لانه زنبوری بهتر از سایر مقاطع نورد شده نقش انتقال بار را به سایر عناصر بازی خواهند کرد . حتی در مواردی که تیر با ارتفاع متغییر مورد نیاز است ، مانند بعضی از سازه های صنعتی و یا تیرهای مورد استفاده در تیر ریزی بام ، با تغییر برش تیر ،تیر مورد نظر را بسیار ساده و ارزان می توان آماده نمود، که این کار تنها با برش مورب زیگ زاگها در جان تیر ممکن خواهد شد . مزایای فوق الذکر باعث ترغیب طراحان در استفاده از تیرهای لانه زنبوری می شود و به عنوان گزینه مطلوبی مورد استفاده همه جانبه قرار می گیرد.

محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریمعایب تیر های لانه زنبوری

محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریاگر چه بحث های بسیاری پیرامون تیرهای لانه زنبوری ، اخیرا مطرح شده استو به عقیده گروهی از طراحان به علت مسائل اجرائی آن ، خصوصا جان تیر و اتصال آن توسط جوش(زیرا همانگونه که می دانیم، اتصالات نقش کلیدی و تعیین کننده ای را در انتقال بار از یک عضو به عضو یا اعضای دیگر دارند و در صورت اجرای نا مطلوب آن، به میزان زیادی از باربری یا مقاومت المان سازه ای کاسته خواهد شد در نتیجه مساله نظارت موثر بر اجرای عملیات جوشکاری ، اهمیت بسزائی در کیفیت کلی سازه خواهد داشت.) همچنین ضعفی که در ناحیه جان تیر در اثر کاهش مساحت آن وجود دارد از نقاط ضعف این تیرهاست.مساله لهیدگی جان (web crippling) نیز در قسمت اتصال مقطع برش شده وجود دارد، که بسیار حائز اهمیت می باشد . در نواحی که خصوصا بار متمرکز وجود دارد و یا نزدیکی تکیه گاه ها که برش عامل موثری است ، کنترل لهیدگی جان نباید مورد توجه بیشتری قرار گیرد ، زیرا در این نواحی مقاطع حالت بحرانی تری نسبت به سایر قسمت ها دارند. البته قسمت اعظم این کاستی ها را می توان با استفاده صحیح و بهینه ورق های تقویتی برطرف نمود و بعضا در مواردی که باز هم علی رقم همه تدابیر اتخاذ شده، اساس مقطع لازم بدست نیامده باشد، از تیرهای لانه زنبوری دوبل می توان استفاده نمود . در نگاهی محتاطانه ، استفاده از تیرهای لانه زنبوری از ضریب اطمینان یا ایمنی (safety factor) کمتری نسبت به سایر مقاطع برخورد دارند . اما استفاده گسترده از این نوع تیرها به سبب مزایائی که آنها را به اختصار بر شمردیم ، هنوز هم در مقیاس وسیعی از کارهای ساختمانی متداول است.

محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریبیشترین مزیت تیرهای لانه زنبوری که در حقیقت مقطعی غیر فشرده است ، در مقایسه با سایر مقاطع استاندارد(فشرده) ایجاد ممان اینرسی نسبتا خوب آن حول محور قوی تیر(X) می باشد که به سبب ایجاد فاصله بالها از محور خنثی و افزایش ارتفاع تیر می باشد، بنابر این مقاومت خمشی تیر که مهمترین نقش آن نیز می باشد افزایش یافته ،همچنین سختی آن نیز بیشتر می گردد. .از آنجائیکه جان اینگونه تیرها در قسمتهائی توخالی است ، در نتیجه باعث خواهد شد که وزن سازه به میزان قابل توجهی کم گردد .در اثر کاهش وزن سازه ، مولفه های نیروی زلزله که ارتباط مستقیم با وزن سازه (weight) دارند نیز کم می گردند و در نتیجه ساختمان ایمن تر خواهد بود و عملکرد مناسبتری را توام با انعطاف پذیری بیشتر در بر خواهد داشت .حتی این کاهش وزن در تیرها ، باعث کاهش وزن مرده ساختمان (dead load)خواهد گردید ، که در نتیجه آن بار کمتری به عناصر اصلی سازه ، خصوصا ستون ها وارد خواهد گردید .از سوی دیگر بهینه ترین وضعیت در طراحی سازه ها، اقتصادی بودن آن می باشد که در تیرهای لانه زنبوری به دلیل آنکه مقطع هر تیر به صورت زاویه دار ( زیگ زاگ ) توسط دستگاه برش بریده می شود ،و سپس با جابجایی دو قسمت آن نسبت به هم تیر به صورت لانه زنبوری در خواهدآمد، صرفه جوئی نسبی در مصرف فولاد صورت خواهد گرفت.از لحاظ تاسیسات ساختمان نیز اینگونه تیرها مورد استقبال قرار می گیرند ، زیرا که می توان از فضاهای خالی در جان تیر برای عبور لوله های تاسیسات و یا کابل های برق استفاده نمود. و این موضوع شاید یکی از نقاط قوت منحصر به فرد اینگونه تیرهاست . ملاحظه می شود که تیرهای لانه زنبوری با توجه به مطالب ذکر شده به میزان چشمگیری از ارتفاع سقف می کاهند که خصوصا در مواقعی که طر ح های معماری محدودیت زیادی را در ساختمان به صورت اعم و در ناحیه سقف به صورت اخص به طراحان سازه تحمیل می کنند ، و به هیچ عنوان افزایش ضخامت سقف ممکن و میسر نباشد ،تیرهای لانه زنبوری بهتر از سایر مقاطع نورد شده نقش انتقال بار را به سایر عناصر بازی خواهند کرد . حتی در مواردی که تیر با ارتفاع متغییر مورد نیاز است ، مانند بعضی از سازه های صنعتی و یا تیرهای مورد استفاده در تیر ریزی بام ، با تغییر برش تیر ،تیر مورد نظر را بسیار ساده و ارزان می توان آماده نمود، که این کار تنها با برش مورب زیگ زاگها در جان تیر ممکن خواهدشد . مزایای فوق الذکر باعث ترغیب طراحان در استفاده از تیرهای لانه زنبوری میشود و به عنوان گزینه مطلوبی مورد استفاده همه جانبه قرار می گیرد .
محاسن و معایب تیر های لانه زنبوریبا وجود داشتن محاسن ، مهندسان با تجربه و پیمانکاران آینده نگر سعی می کند که هیچگاه از تیرهای لانه زنبوری استفاده نکنند .

]]>
Sun, 27 Jan 2013 14:30:00 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/78-محاسن-و-معایب-تیر-های-لانه-زنبوری
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/77-نكاتی-در-مورد-جوشكاری-ساختمانهای-فلزی نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزینكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی

نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزیفرآیند برپا سازی اسکلت ساختمانهای فلزی (غالباً مسکونی و تجاری های کوچک) در زمان کوتاهی٬ حدوداً یک روزه٬ انجام می شود.  به همین دلیل نمی توان تمام جوشکاریها را در همان روز انجام داد.  در این حالت در قدم اول جوشکار سعی می کند تیر و ستونهای ساختمان را با حداقل جوش بر پا کند و بعد از رفتن جرثقیل٬ هزینه ساعتی اجاره جرثقیل زیاد است و برای همین نمی توان چند روز از آن استفاده کرد مضافاً اینکه اگر حتی یک ساعت در روز از آن استفاده شود باید هزینه کل روز را پرداخت نمود٬ شروع به جوشکاری کامل کند.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزیبرای همین است که پایداری ساختمان فلزی در چند روز اول که جوشکاری ها هنوز نیمبند هستند بسیار کم است.  بلای جان این وضعیت٬ باد است.  بله وزش باد. تصور اینکه یک ساختمان به خاطر وزش باد فرو بریزد بسیار وحشتناک است. چه باید کرد؟

نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزیخب٬ این خودش یک بحث علمی را میطلبد.  آیا تابه حال به واژه "بارهای حین ساخت"  (Construction Loads) برخورده اید؟ اساس قضیه اینست که تکنولوژی ساخت نیز علاوه بر بارهای اعمالی بر سازه٬ ممکن است بارهای جدیدی را به سازه اعمال کند.  مثلاً در مبحث پل سازی٬ اگر برای ساخت پل مجبوریم که از تکنولوژی ساخت خاصی استفاده کنیم٬ شاید که لازم باشد سازه را برای یک بارگذاری جدید که ریشه آن فقط و فقط روش ساخت است طراحی کنیم.  حالا جالب است که بعضی مواقع این بارها هستند که در طراحی سازه حاکم می شوند.  بهر حال٬ می توان یک تحقیق علمی خوب در این زمینه مربوط به مسئله ای که اشاره شد انجام داد.  اما اگر بخواهیم این مسئله را بصورت تقریبی و تجربی حل کنیم٬ بهتر است که دستورالعمل های ساده ای را رعایت کنیم.

نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی به هواشناسی اهمیت دهیم.  روزهایی که وزش باد زیاد است (Windy Weather) از الم کردن سازه اجتناب کنیم.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی اگر که مجبور به ادامه کار در حین وزش باد هستیم در طول برپاسازی به ارتفاع و عرض سازه عمود بر جهت وزش باد (سطح بادگیر سازه) دقت کنیم.  طوری باید کار را پیشرفت داد که همواره این عامل حداقل باشد.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی اگر در یک سایت با محوطه باز هستید احتمال تغییر جهت باد به نفع خود با آرایش و چیدمان مهندسی و حساب شده ماشین آلات کانتینرها و هر چیز دم دستتان که دارای حجم و سطح مناسبی است را بررسی کنید.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی استفاده از حائل برای افزایش پایداری هم گزینه مناسبی است.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی از علم مهندسی سازه نیز استفاده کنید.  در حین الم سازی سازه دقت کنید که اگر بعضی از اتصالات کامل جوشکاری شوند می توانید حداقل یک سازه معین پایدار داشته باشید.  اکنون باید مطمئن باشید که سازه معین انتخابی شما پایدار است.
نكاتی در مورد جوشكاری ساختمانهای فلزی موارد دیگری که نسبت به جایی که شما هستید احتمالاً وجود دارند که شما باید از خلاقیت خود کمک بگیرید.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 14:03:55 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/77-نكاتی-در-مورد-جوشكاری-ساختمانهای-فلزی
سوله سازی در اصفهان http://saranjsooleh.com/سوله/76-سوله-سازی-در-اصفهان سوله سازی در اصفهانسوله سازی در اصفهان

سوله سازی در اصفهان

سوله سازی در اصفهانسوله سازه ای فلزی با سقف شیب دار است که بر اساس محاسبات فنی خاص طراحی و ساخته می شود. از این نوع سازه در کارخانه ها، انبارها، مرغداری ها، آشیانه های هواپیما، تعمیرگاه ها، فروشگاه ها و سالن های ورزشی که با قاب هایی با دهانه بزرگ نیاز است استفاده می شود. بدلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون ها باید از تیرورق در پروفیل های سوله استفاده کرد. سوله به دليل کاربرد عمدتا صنعتي از نظر طراحي با ساير سازه ها متفاوت است خصوصا آنکه قاب ها در اين نوع سازه ها کاملا متفاوت بوده و دارای شيب مي باشند و دهانه ­ها نيز نسبت به ساير سازه ها بزرگتر است. به دليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون ها، جهت اجراي اين سازه نمي­ توان از پروفيل­هاي موجود در بازار استفاده نمود و بايد اقدام به ساخت آنها کرد که اصطلاحا به آن تير ورق می ­گويند .

ادامه مطلب...

]]>
Sun, 27 Jan 2013 13:39:15 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/76-سوله-سازی-در-اصفهان
طراحی و محاسبه سوله http://saranjsooleh.com/سوله/73-طراحی-و-محاسبه-سوله طراحی و محاسبه سولهطراحی و محاسبه سوله

طراحی و محاسبه سوله

طراحی و محاسبه سولهطراحی سوله

طراحی و محاسبه سولهتحلیل تقریبی اجزای بر اساس فرمول های قابها انجام و برای تحلیل دقیق تر از نرم افزار استفاده خواهیم کرد . از اونجا که آئین نامه ایران برای طراحی قطعات هنوز کمی مشکل داره برای طراحی از آئین نامه امریکا استفاده می کنیم . در مورد مشخصات مصالح عرض کنم که : فولاد مصرفی از نوع اس تی 37 با حداقل تنش جاری شدن 2400 کیلوگرم بر سانتی متر مربعپیچ و مهره اتصالات از نوع آ 325 با تنش مجاز کششی 2800 کیلوگرم بر سانتی متر مربع .

ادامه مطلب...

]]>
Sun, 27 Jan 2013 12:43:44 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/73-طراحی-و-محاسبه-سوله
پل جرثقیل سقفی http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/74-پل-جرثقیل-سقفی پل جرثقیل سقفی

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Sun, 27 Jan 2013 12:41:53 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/74-پل-جرثقیل-سقفی
سازه فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/72-سازه-فلزی سازه فلزی

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Sun, 27 Jan 2013 12:26:15 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/72-سازه-فلزی
سارنج سوله ایران http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/71-سارنج-سوله-ایران سارنج سوله ایران

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Sun, 27 Jan 2013 12:01:24 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/71-سارنج-سوله-ایران
محاسبه وزن سوله http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/70-محاسبه-وزن-سوله محاسبه وزن سوله

]]>
info@saranjsooleh.com (سارنج) Sun, 27 Jan 2013 11:59:21 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/70-محاسبه-وزن-سوله
محاسبات و ترسیم نقشه http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/69-محاسبات-و-ترسیم-نقشه محاسبات و ترسیم نقشهمحاسبات و ترسیم نقشه

محاسبات و ترسیم نقشهطراحی ، محاسبات و نقشه که پس از بازدید و مطالعات میدانی کارشناسان سازه و محاسب از محل پروژه و بر اساس نوع کاربری سازه و مشاوره های مهندسان صنایع و در نظر گرفتن کلیه امکانات و همچنین قابلیت فاز های توسعه ای صورت می پذیرد.
محاسبات و ترسیم نقشهدر این مرحله ابتدا جزییات ، مختصات و مشخصات میدانی زمین محل احداث سـولــه ، سـازه فـضـایـی و سازه فـلـزی با استفاده از تجهیزات نقشه برداری و دوربین های پیشرفته برداشت و در آتلیه مجهز به کامپیوتر ها ، چاپگرهای  و اسکنر های پیشرفته در کنار اطلاعات قانونی و تکلیفی ارایه شده از طرف  سـازمــان هـای مـربـوطــه قــرار گـرفـتـه و پس از بررسی و آنالیـز اطـلاعـات توسط مهندسین سازه و مـحاسب و نـرم افــزارهای مـهنـدسی ، تـخصـصی و  بـروز مانند :ETABS ، SAP ، STAAD ، AUTOCAD ، SAFE ، CIVIL 3D ، XSTEEL ، ARCHICAD ، AUTOCAD ARCHITECT ، ANSYS ، PDMS ، AUTOCAD LAND DESKTOP  ، ROBOT ، CSCOOL ، CSI SECTION DESIGNER ، PROKON ، PLAXIS 3D XVHPD ، PERFORM 3D و بـر اساس استاندارد ها و آیین نامه های ملی و  بین المللی سـولــه ، سـازه فـضـایـی و سازه فـلـزی طراحی ،محاسبه و ترسیم میگردد .
محاسبات و ترسیم نقشهاین نقشه ها شامل نقشه های ساخت اسکلت فـلـزی ،نقشه های نصب ،نقشه های پوشش با ساندویچ پانل پلی یورتان یا سایر مصالح و ابنیه ،نقشه های مکانیکال ،نقشه های الکتریکال ،نقشه های معماری ،نقشه های امکانات جانبی سازه (ساختمان اداری ، ساختمان نگهبانی ،ساختمان سرایداری ،سالن غذا خوری ،سرویس های بهداشتی و حمام ،خوابگاه ،مخازن مختلف ،محوطه سازی و سایر قسمت های مورد نیاز سازه و کارفرما ) میباشد .
محاسبات و ترسیم نقشهپس از مرحله طراحی ،محاسبات و نقشه ،امور متره و براورد مصالح جهت اعلام دقیق هزینه ساخت کامل سـولــه ،سـازه فـضـایـی و سازه فـلـزی و تامین منابع مالی و ارایه برنامه زمان بندی اجرایی ،متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی ،شرایط پرداختی و مالی و الزامات قانونی ارایه شده از سازمان ها و بانک های مربوطه و یا مشاور پروژه انجام می شود .
محاسبات و ترسیم نقشهطرح نهایی جهت رفع هرگونه نقص و رفع آن قبل از اجرا و اتمام کار و به منظور جلوگیری از هزینه های اصلاح و دوباره کاری به صورت سه بعدی و انیمیشن تصویر سازی و به کارفرما و مشاوران پروژه ارایه می گردد.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 09:14:21 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/69-محاسبات-و-ترسیم-نقشه
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/68-خرپا-انواع-خرپا-ویژگی-های-خرپا خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاخرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتعریف:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاشبکه های مثلثی مجموعه ای از میله های مستقیم ( پروفیل ها ) را که بطور مفصلی ساخته می شوند، خرپا می نامند.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاکاربرد:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاجهت پوشش دهنه های طویل 8 تا 45 متر سخته می شوند.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامثال: پوشش سقف

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاکارخانجات صنعتی

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاآشیانه هواپیماهای کوچک

 

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا انبارهای بزرگ و ...


خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 1:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادر هر یک از عضوهای خرپا مقاومت کششی و یا فشاری به وجود می آید؛ مشروط بر آنکه اتصالات اعضا، بصورت مفصلی ( لولایی ) انجام می شود.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 2:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاچنانچه اتصالات اعضای خرپا بشکل مثلثی صورت می گیرد، پایدار ترین شکل شکل اتصالات اعضای خرپای خواهد بود بطوری که این اتصالات در سه رأس به صورت مفصلی انجام می شود، دارای پایداری و تعادل کاملی می شود.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 3:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاحالت نا پایدار و نا متعادل اتصالات اعضا مفصلی خرپایی، شکل مربع یا مربع مستطیل آن می باشد. اضافه کردن عضو قطری در این گونه خرپاها، تعادل و پایداری ایجاد می شود.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپااتصالات در خرپاهای فلزی

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاجوش

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپیچ

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپرچ

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 1:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاجوش از معمولتری اتصالات می باشد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 2:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادر جوشکاری موارد به قرار زیر، از اهمیَت زیادی بر خوردار است:
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاضخامت جوش

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپانوع جوش

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاطریقه اجرا

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامحاسن خرپاها در پوشش سقف

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاسقف خرپایی، در مقابل نیروهای افقی و فشاری، مقاومت زیادی دارد.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاسبکی سقف خرپایی، نسبت به ارتفاع بوجود آمده.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادهانه های طویلی را پوشش می دهد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامقرون به صرفه بودن سقف خرپایی، از نظر اقتصادی.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپروفیل های ساخت خرپاها

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپروفیل های اسکلت اصلی خرپاها به فرمهای o - I - L - [ می باشد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا لاپه ( پرلین ) جهت پوشش روی خرپاها با فرمولهای O - L - INP - IPE می باشد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 1:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتیر ریزی روی خرپاها را لایه ریزی می نامند، به بیان دیگر تیر هایی که سطح روی خرپاها را به یکدیگر مرتبط می سازد لاپه ( پرلین ) می نامند که فاصله هر یک از آنها 90 تا 120 سانتی متر بوده و معمولاّ حدود 100 سانتی متر در نظر می گیرند.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 2:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپافاصلهُ آکس هر خرپا تا محور آکس خرپای دیگر، به اندازه 3 تا 5 متر و در مواردی تا 6 متر نیز در نظر گرفته می شود. اندازهُ فاصله خرپاها از یکدیگر، بستگی به نیروهای وارده دارد.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 3:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاجهت ایجاد مقاومت ساختمان در مقابل نیروهای افقی  ( جانبی ) مانند زلزله و باد، از بادبند ها استفاده می شود.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامراحل پوشش سقف خرپا

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپااتصال لاپه ( پرلین ) به خرپا
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپوشش عایق سقف ( معمولاً پشم شیشه )
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپافرش ورقهای موجدار فلزی گالوانیزه یا ورقهای شفاف پلاستیکی و یا ورقهای ایرانیتی و یا پوشش چوب
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادر پایان، کرپی و واشر ( قیری و فنری ) و مهره به سر کرپی پیچ میگردد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 1:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاکرپی مفتولی است که به زیر لاپه قلاب شده و به واسطهُ پیچ و مهره انتهایی، انسجام در پوشش سقف را بوجد می آورد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 2:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامیلگرد به قطر کمتر از 6 میلیمتر را مفتول می نامند.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپلان تیر ریزی خرپا

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاموارد ترسیمی در پلان تیر ریزی خرپا ( با خط نتقطه قوی از محور های آکس ) به قرار زیر می باشد:
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاآکس بندی ستونها
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپامسیر تیرچه ها ( تیر های فرعی = لاپه ریزی )
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاپل ها ( تیر های حمَال )
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپابادبند قایم
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپابادبند افقی
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاخرپاها
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 1:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپابر آورد آهن های مورد نیاز جهت ساخت خرپا، با استفاده از جدول آهن مصرفی صورت می گیرد.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 2:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادتایل های قسمت های مختلف خرپا، پس از ترسیم پلان خرپا، ترسیم می گردند.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاتوجه 3:

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپادر ترسم دتایل ها، مشخصات هر قسمت و نوع پروفیل ساخت خرپا، قید می شود.

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپاانواع خرپاها در حالت کلی

خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا خرپای صفحه ای:چنانچه شبکه خرپا در یک صفحه دو بعدی واقع می شود، خرپا را صفحه ای می نامند.
خرپا | انواع خرپا | ویژگی های خرپا خرپای فضایی:چنانچه شبکه فضایی باشد، خرپای حاصل از خرپای فضایی می نامند.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 08:59:58 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/68-خرپا-انواع-خرپا-ویژگی-های-خرپا
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/67-خرپا-انواع-خرپا-تعریف-خرپا خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاخرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاتعريف خرپا:

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاخرپاي ساده از اتصال چند ميله مستقيم كه به طور مفصلي به هم متصل شده به طوري كه شبكه هاي مثلثي به وجود مي آورد تشكيل مي گردد. ضمنا نيرو هاي وارد بر خرپاها بايستي حتما در محل اتصالات مفصلها به خر پا وارد شوند .

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپااصول ساخت خرپا :‌

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاچون در خرپاها فرض مي شود كه اعضا در انتهاي خود به اعضاي ديگر لولا شده اند . بنابراين ((شكل مثلثي))تنها شكل پايدار خواهد بود . اگر شبكه در يك صفحه واقع باشد ، خرپا را ((خرپاي صفحه اي )) و اگر شبكه فضايي باشد خرپاي حاصل را ((خر پاي فضايي))مي گويند . شبكه هايي كه به صورت چهار عضو يا بيشتر باشند ،پايدار نيستند و تحت تاثير نيرو هاي مؤثر فرو مي ريزند .

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاكا ر برد خرپاها :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاخرپاها از مفيد ترين فرم ساختماني هستند كه در انواع ساختمانها و ماشينها به كار مي روند. ساختمانهاي خرپايي،در مقابل نيروهاي وارد آمده مقاومت بسياري دارند و از لحاظ اقتصادي نيز ساختن آنها مقرون به صرفه است .اتصال ميله هاي خرپاها به يكديگر چنانچه فلزي باشند ،به وسيله ميخ و پيچ انجام مي گيرد. و چنانچه خرپاي چوبي باشد، اتصالات آنها به سقفهاي با دهانه هاي زياد و نيز پله ها به كار مي برند. بعضي از ماشينهاي سنگين ،مثل جرثقيلها،نيز از خرپا استفاده مي شود. خرپاها ضمن داشتن مقاومت زياد،از نظر وزن سبك هستند. استخوان بندي بال بعضي از پرندگان كه براي پرواز بايد سبك باشند،به صورت خرپا تكوين يافته است .اسكلت بندي هواپيماها را نيز به همين علت از نوع خرپايي انتخاب مي كنند.

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاپروفيل هاي رايج در خرپا سازی :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپادر خرپاسازي ميتوان بر حسب مورد از پروفيلهاي فولادي مختلف استفاده كرد.
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا استفاده از پروفيلهاي L وقوطي در خرپاهاي سبك به نحوي كه وترهاي بالايي وپاييني از I وقطرهايL استفاده مي شود .
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا استفاده از پروفيلهاي IPE يا IPB و قوطي و L به طوري كه وترهاي بالايي وپاييني از I واعضاي قائم از IPE يا IPB وقطريها از 2L پشت به پشت .
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا استفاده از پروفيلهاي مثل IPEIو 2 [ .4-در طراحي خرپاهاي بسيار سنگين از پروفيلهاي IPB استفاده مي‌كنند ولي وترهاي بالايي و پاييني به صورت افقي است.
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا امروزه به كمك تكنيك نورد كردن پروفيلهاي قوطي مربع و مربع مستطيل بسيار ساده شده است و هيچ‌گونه اضافه قيمت ساخت براي اين نوع پروفيلها در مقايسه با ديگر پروفيلها در خرپاسازي وجود ندارد.
خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا ازپروفيل هاي لوله اي شكل در خرپا سازي استفاده مي شود . تنها مشكل در استفاده از اين نوع پروفيل ها بريدن و جفت و جور كردن قطعات به يكديگر است . استفاده از اين نوع پروفيل در صنايع جرثقيل سازي اهميت بسيار دارد.

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپااجزای تشكيل دهنده خرپا عبا رتند از :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا نيروي وارد از لاپه

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا عضو قطري

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا عضو قا ئم

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا وتر بالايي (كنش)

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا وتر پاييني (عضو مورب زرين)

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپا وتر بالايي(عضو مورب بالايي)

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپااتصالات در خرپا ها :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپااعضاي خرپاها به وسيله جوش ، پيچ و مهره و يا پرچ به يكديگر متصل مي شوند اتصال اعضا گاهي به مستقيم وگاهي به مسيله ورقي موسوم به ورق اتصال صورت مي گيرد ؛ بنابراين در عمل نه تنها حالت اتصال مفصلي در انتهاي اعضا وجود ندارد، بلكه پيوند آنها به يكديگروبه ورق اتصال از گيرداري قابل ملا حظه اي نيز برخوردار است . توجه به نكاتي خاص موجب مي شود كه فرض اتصال مفصلي و نيرو ي محوري خالص در اعضاي خرپا ها واقعيت بيشتري پيدا كند. از مهمترين ملاحظات در اين مورد آن است كه در طرح خرپا سعي شود تا امتداد محور ميله ها از نقطه مشتركي بگذرد . همچنين اعمال نيرو هاي خا رجي به محل گروه ها از شرايط ديگر اين فرض مي باشد .

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاورقه هاي اتصال در خرپا :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاورق اتصال در خرپا با توجه به فرم اعضاي آن بدست مي آيد .يكي از مسائلي كه گاهي در اتصالات خرپا ها پيش مي آيد خمش ورق اتصال است . خمش ورق اتصال در بعضي موارد موجب تغيير فرم و كج شدن خرپا واحتمالا خرابي آن مي شود . بسياري از خرابيهاي ساختمانهاي خرپايي به علت اتصال ضعيف (جوش يا پرچ يا پيچ )و خمش ورق اتصال اتفاق افتاده است . گسيختگي جوش ، پارگي ورق و برش پيچ و پرچها را نيز بايد از ضايعات اتصالات ضعيف خرپاها به شمار آورد.
لاپه ريزي روي خرپاها و مهار كردن آنها : خر پاها يا قابهاي خرپايي معمولا به فواصل 3تا6 متر از يكديگر انتخاب مي شوند وبر روي آنها تير هاي (لاپه) در امتداد عمو د برصفحه خرپاها و يا قابهاي خر پايي قرار داده مي شود . براي نمونه قاب ساختماني از اين نوع با تير هاي طولي و عرضي متكي بر آنها در شكل نشان داده شده است . بهتر است لاپه ها روي گره هاي خرپا قرار گيرند .

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاباد بند و انوع آن در ساختمانهاي خرپايي :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاتعريف :

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپابه طور كلي باد بند عبارتند از مجموعه ميله ها و يا پرو فيل هايي ( كشها و مهار ها ) است كه نوعا به صورت ضربدري قابهاي ساختماني را بهم متصل مي كند . چون مقاومت قابهاي خرپايي در برابر نيروهاي عمود بر صفحه قابها بسيار كم است ، لذا براي بالا بردن مقاومت ساختمان در امتداد عمود بر قابهاي خرپايي، از عناصر ساختماني ديگري به نام ( باد بند) يا ((مهارهاي جانبي ))استفاده مي كنند ، فلسفه وجودي باربند جانبي آن است كه به نحوي مقاومت مقاومت سيستم قابها را در جهت عمود بر قابها افزايش دهد. سيستم باد بند عبارتند از مجموعه اي از كشها يا مهارهايي كه به طور ضربدري قابها را به هم متصل مي‌سازد . در اين حالت قابهاي انتهاي ساختمان توسط باد بندها به اولين قاب دروني متصل شده‌اند . اين ترتيب تقويت براي ايجاد استحكام جانبي مناسب است و عملكرد آن به اين صورت است كه سيستم قابهاي خرپايي به اين وسيله به هم متصل مي‌شود و حالت قفسه‌اي را پيدا مي‌كند . اين قفسه در جهات مختلف تحت اثر نيروهاي جانبي داراي صلبيت و پايداري است و واژگون نمي‌شود ، در مواردي نيز سيستم بادبند را هر چند دهنه قاب در ميان ، بين دو قاب انجام مي‌دهند.چپ و راستها را مي‌توان در سطح ميله‌هاي بالايي خرپا يا در سطح ميله‌هاي پاييني خرپا قرار داد.

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپاخرپاي فضايي:

خرپا | انواع خرپا | تعریف خرپايكي از مقاومترين و جالبترين سازه‌ها ي شبكه فضايي (( حقيقي )) يا خرپاي فضايي است . از خرپاهاي فضايي ، به علت سختي و استحكام زيادي كه دارند ، براي پوشش فضاهاي كارخانه‌ها ، نمايشگاها ،استخرها و … استفاده مي‌شود . در عمل از اين سيستم براي پوشاندن سقفهايي به مساحت 90*90 بدون بهره‌گيري از ستون استفاده مي‌كنند . در طي سالهاي اخير از شبكه‌هاي دو لايه‌اي كه يك يا هر دو لايه آنها از شش ضلعي‌هايي تشكيل مي‌‌شود ، براي احداث بام استفاده‌ شده است . جنس و نوع پروفيلهاي به كار رفته در خرپاهاي فضايي ممكن است لوله فلزي ، آلومينيومي ،نبشي و يا قوطي باشد كه اتصالات به صورت مفصلي است .

]]>
Sun, 27 Jan 2013 08:49:31 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/67-خرپا-انواع-خرپا-تعریف-خرپا
ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/66-ساندویج-پانل-انواع-ساندویج-پانل ساندویج پانل | انواع ساندویج پانلساندویج پانل | انواع ساندویج پانل

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل سقفی

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل سقفی و ديواری

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ديواری

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ( سوله ) با سقف ساندويچ پانل

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ سقفی پانل

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ديواری

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل با فوم پلی يورتان

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل عايق حرارتی ( پنل سقفی )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل سقفی و ديواری با پوشش گالوانيزه

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ديواری ( سوله )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ( پوشش سوله صنعتی )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل با فوم پلی يورتان

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ( يک طرف پوشش فلزي )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل ( مقاوم در برابر زلزله )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل پانل سقفی با پوشش گالوانيزه ( آلوزينگ )

ساندویج پانل | انواع ساندویج پانل ساندويچ پانل سقفی در حال ساخت

]]>
Sun, 27 Jan 2013 08:35:28 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/66-ساندویج-پانل-انواع-ساندویج-پانل
پوشش سوله با سانویج پل http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/65-پوشش-سوله-با-سانویج-پل پوشش سوله با سانویج پلپوشش سوله با سانویج پل

پوشش سوله با سانویج پلپوشش سوله از مراحل اصلی کار محسوب می شود که به دو بخش پوشش سقف سوله و پوشش بدنه سوله تقسیم می شود . پوشش بدنه نیز به دو بخش پوشش داخلی بدنه و پوشش خارجی بدنه تقسیم و هر کدام قابلیت بررسی پوشش های مختلفی را دارد .
پوشش سوله با سانویج پلدر پوشش سقف و بدنه سوله عواملی همچون
پوشش سوله با سانویج پل سرعت نصب سوله ( صرفه جویی در برنامه زمان بندی ، هزینه دستمزد کارگران ، هزینه بالاسری مصالح ، هزینه دوریز مصالح )
پوشش سوله با سانویج پل قیمت تمام شده سوله ( کاهش هزینه تمام شده ساخت سوله که باعث کاهش هزینه کل پروژه می گردد )
پوشش سوله با سانویج پل عایق بندی دمایی سوله ( سبب بازگشت سرمایه به دلیل صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی می گردد )
پوشش سوله با سانویج پل عایق بندی صوتی ( بدلیل تولید اصوات ناخواسته در خطوط تولید و سایر فعالیت های صنعتی و تاثیرات نامطلوب بهداشتی و زیست محیطی بر محیط بیرونی سوله و الزامات کسب گواهینامه های استاندارد زیست محیطی بین المللی جهت صادرات محصولات )
پوشش سوله با سانویج پل نوع کاربری سوله و ضروریات قانونی برای استفاده از نوعی پوشش خاص (صنایع غذایی ، صنایع پلاستیک ، انبار ، صنایع سنگین ، سردخانه و سایر کاربری ها )
پوشش سوله با سانویج پل تعمیرات آسان سوله ( درصورت آسیب دیدگی بخش از پوشش بنا به هر دلیلی ترمیم آن سریع ، ارزان و بدون وارد کردن آسیب به بخش های کناری باشد )
پوشش سوله با سانویج پل زیبایی نمای بیرونی و درونی ( پوشش حتی المقدور بنا به نوع کاربری سوله دارای قابلیت دکوراتیو بوده تا محیط کاری چشم نوازی را فراهم آورد )
پوشش سوله با سانویج پل مقاومت سوله در برابر پوسیدگی ، خوردگی و رطوبت ( بدلیل قرار گرفتن برخی از سازه ها در شرایط جوی و یا کاری و اعمال تاثیرات خورنده ای طبیعی و غیر طبیعی باید دارای مقاومت بالا باشد تا سازه دچار فرسایش زود هنگام نگردد )
پوشش سوله با سانویج پل سهولت در نصب و قابلیت استفاده مجدد (در صورت نیاز به دمونتاژ و تغییر محل و یا کاربری سوله با کمترین پرت و دوریز قابلیت استفاده در سازه دیگر را داشته باشد)
پوشش سوله با سانویج پل وزن کم پوشش سوله که نیروهای حاصل از وزن بار مرده بر اسکلت و فونداسیون سوله را کاهش داده و در شرایط بروز حوادث طبیعی مانند زلزله و حوادث غیر طبیعی مانند انفجار ها قابلیت تحمل سازه افزایش پیدا می کند )

پوشش سوله با سانویج پلبرای پوشش بدنه داخلی و خارجی و سقف سوله می توان از مصالح پوششی گوناگونی مانند :

پوشش سوله با سانویج پل ساندویچ پانل های پلی یورتان گالوانیزه و یا آلوزینک
پوشش سوله با سانویج پل تری دی پانل های مش بندی شده پلی استایرن
پوشش سوله با سانویج پل آجر
پوشش سوله با سانویج پل سنگ
پوشش سوله با سانویج پل کاشی
پوشش سوله با سانویج پل سرامیک
پوشش سوله با سانویج پل موزاییک
پوشش سوله با سانویج پل ورق های آزبست
پوشش سوله با سانویج پل ورق های سیمانی
پوشش سوله با سانویج پل بلوک سیمانی
پوشش سوله با سانویج پل بلوک های سپورکس
پوشش سوله با سانویج پل پشم شیشه
پوشش سوله با سانویج پل پانل های سیمانی و بتنی پیش ساخته
پوشش سوله با سانویج پل بتن
پوشش سوله با سانویج پل ورق های آلومینیومی و سایر مصالح استفاده نمود .
پوشش سوله با سانویج پل در میان مصالح فوق ساندویچ پانل پلی یوتان دارای بیشترین مزیت کاری بوده و تقریبا" همه نیازهای ما از یک پوشش مناسب و کارآمد را در بر می گیرد.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 08:23:47 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/65-پوشش-سوله-با-سانویج-پل
سازه ماكارونی http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/64-سازه-ماكارونی  

سازه ماكارونیسازه ماكارونی

سازه های ماكارونیسازه های ماكارونی به سازه هايي اطلاق مي شود ، كه مصالح استفاده شده در آنها تنها ماكارونی و چسب مي باشد . اين سازه ها در مقياس كوچكتر نسبت به سازه های واقعی طراحی و توسط ماكارونی و چسب ساخته مي شوند و پس از ساخت مورد بارگذاری قرار می گيرند . در واقع اين سازه ها به عنوان ماكت ساخته نمی شوند و سازه اي كه بار بيشتري را تحمل مي كند ، موفق تر خواهد بود . پل ( تحت بارگذاري يكنواخت ، متمركز و متحرك ) ،  Towercrain ، انواع قاب های ساختمانی و ستون هاي فشاري از جمله رايج ترين سازه های ماكارونی مي باشند .  
سازه های ماكارونیهر ساله در اين راستا مسابقات بزرگی در دانشگاه هاي معتبر دنيا بين دانشجويان رشته مهندسی عمران برگزار می گردد . اين دانشگاه ها از سالها پيش در اين زمينه سرمايه گذاري كرده تا ذهن خلاق دانشجويان را فعال سازند و از طرحها و پژوهش هاي آنها در عمل استفاده كنند . طراحی و ساخت پل و ستون های فشاری رايج ترين رشته هاي اين مسابقات  مي باشند . بطور مثال طراحي و ساخت پل خرپايي تنها با استفاده از 750 گرم ماكارونی ( معادل يك بسته ماكارونی ) كه مي تواند وزن زيادی را تحمل نمايد . طول دهانه پل يك متر و حداكثر ارتفاع پل نيم متر مي باشد . پل روي دو تكيه گاه  كه از يكديگر يك متر فاصله دارند قرار مي گيرد و تكيه گاهها فقط قادر به وارد كردن عكس العمل عمودي مي باشند و هيچ عكس العمل افقي در تكيه گاهها بر پل وارد نمي شود . ركورد كسب شده در اين رشته ( پل خرپايي ) معادل 176 كيلو گرم مي باشد ، كه اين ركورد تقريبا 230 برابر وزن خود سازه مي باشد . همچنين طراحي و ساخت سازه هاي فشاري كه قادر به تحمل بار هايي بيش از نيم تن مي باشند ، از ديگر نمونه های اين سازه ها هستند . اينجا يك سئوال ممكن است مطرح مي گردد ، آيا جنس ماكارونی در دست يافتن به ركورد های بالا موثر است ؟
سازه های ماكارونیدر اين زمينه تحقيقاتی روي محصول هاي مختلف شركت هاي ماكاروني دنيا انجام گرفته و ماكاروني  شركت Rose ايتاليا به عنوان بهترين ماكارونی براي اين هدف شناخته شده است . البته لازم به ذكر است كه قدرت و مهارت طراح در ارائه يك طرح موفق ، بسيار مهم تر از جنس ماكارونی در رسيدن به ركورد های بالا مي باشد .

سازه های ماكارونیهدف از استفاده از ماكاروني به عنوان عنصر سازه ای :

سازه های ماكارونیدر واقع ماكاروني بر خلاف فولاد و بتن عنصر سازه اي ناشناخته اي مي باشد . اين بدان معني است كه خصوصيات ماكاروني شامل حداكثر تنش كششي ، حداكثر تنش فشاري ، مدول الاستيسيته ، نحوه كمانش ماكاروني و ديگر خصوصيات ماكاروني كه مورد نياز براي طراحي و تحليل سازه مي باشند ، ناشناخته مي باشد و تنها راه بدست آوردن اين ويژگيها ايجاد و ابداع آزمايش هاي ساده و دقيق مي باشد .
سازه های ماكارونیماكاروني بر خلاف بتن و فولاد داراي  ضعف هاي زيادي مي باشد  و اين ضعف ها كار را براي طراح مشكل تر مي كند و اينجاست كه ابداعات و خلاقيت هنرنمايي مي كنند و براي رسيدن به ركورد هاي بالا بهينه سازي سازه ها مطرح مي گردد .
سازه های ماكارونی ارزان بودن ماكاروني نسبت به مصالحي چون فولاد و بتن .

سازه های ماكارونیاهداف كلي طرح :

سازه های ماكارونیاين طرح در وهله اول به عنوان يك طرح آموزشي مي تواند بسيار مفيد و سودمند براي دانشجويان رشته مهندسي عمران ايفاي نقش نمايد ، زيرا اين امكان را به دانشجويان مي دهد كه ، با استفاده از مصالح ارزان ، سبك و قابل دسترس ( ماكاروني به جاي بتن و فولاد ) دست به طراحي و ساخت سازه هاي مختلف زده و با اين كار كليه دروس فراگرفته در رشته سازه را به عمل تجربه نمايند .
سازه های ماكارونیدانشجويان مي بايست با استفاده از مسائل تئوريك فرا گرفته در دروس مقاومت مصالح و آزمايشگاه هاي مربوط به آن تلاش نمايند تا خصوصيات عنصر سازه اي جديد را كشف نمايند .
سازه های ماكارونیدانشجويان مي بايست با استفاده از تحليل سازه ها و با بكارگيري نرم افزار هاي كامپيوتري به طراحي و آناليز سازه مورد نظر بپردازند. طراحي و ساخت يك سازه بهينه كه تحت عنوان بهينه سازي سازه ها مطرح است .
سازه های ماكارونیسازه های فشاری :
سازه های ماكارونینوعي پل با دهانه كوتاه ، كه اكثر اعضاي آن در فشار مي باشند . از مزيت های اين رشته از مسابقات طراحي اعضاي فشاری و بررسي پديده كمانش در آنها مي باشد .

سازه های ماكارونی Tower Crain :

دراين  نوع از سازه هاي ماكارونی ، هدف طراحي جرثقيلهايي است كه بر روي برجهای بلند به كار گرفته مي شوند . اين سازه ها بايد قادر باشند با داشتن ارتفاع معين شعاع خاصي را تحت پوشش قرار دهند .

سازه های ماكارونیپل با بار متمركز :

اين سازه از به هم پيوستن دو خرپای دوبعدی به وجود مي آيد و بارگذاري از وسط دهانه صورت می گيرد . اين نوع پل هر سه نوع عضو فشاری ، كششی و خمشی را دارا مي باشد .

سازه های ماكارونیپل با بار گسترده :

پل به شكل ظاهری خرپا مي باشد ، كه بارگذاري به صورت گسترده و يكنواخت در تمام طول دهانه صورت مي گيرد . در عمل مي توان چنين فرض كرد كه تمام وسايل نقليه به دليل ترافيك به صورت ثابت بر روی پل قرار گرفته اند .

سازه های ماكارونیپل با بار متحرك :

اين نوع از سازه ماكارونی در واقع پيشرفته ترين و كامل ترين حالت از سازه ها می باشد ، كه در آن طراحان اقدام به طراحی يك پل واقعی می كنند . بار قرار گرفته بر روی پل به صورت متحرك مي باشد ، كه اين امر با عبور دادن يك وسيله نقليه كوچك با سرعت معين ، كه بر روي آن وزنه قرار داده مي شود ، صورت مي گيرد .

]]>
Sun, 27 Jan 2013 07:39:21 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/64-سازه-ماكارونی
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/63-آنچه-باید-درباره-ی-زلزله-بدانیم  

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمآنچه باید درباره ی زلزله بدانیم

 

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمهدف

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمهدف استاندارد۲۸۰۰ تعیین حداقل ضوابط و مقررات برای طرح و اجرای ساختمان در برابر اثرهای زلزله است بطوریکه با رعایت آن انتظار می رود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم با حفظ ایستائی ساختمان در زلزله های شدید، تلفات جانی به حداقل برسد و نیز ساختمان در برابر زلزله های خفیف و متوسط بدون وارد شدن آسیب عمدۀ سازه ای قادر به مقاومت باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان های با اهمیت «زیاد»، در زمان وقوع زلزله های خفیف و متوسط قابلیت بهره برداری خود را حفظ کنند و در ساختمان های با اهمیت متوسط، خسارات سازه ای و غیر سازه ای به حداقل برسد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان های با «اهمیت خیلی زیاد»، در زمان وقوع زلزله های شدید بدون آسیب عمده سازه ای قابلیت بهره برداری بدون وقفه خود را حفظ کنند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمزلزله شدید که«زلزله» طرح نامیده می شود، زلزله ای است که احتمال وقوع آن و یا زلزله های بزرگتر از آن در ۵۰ سال عمر مفید ساختمان ده در صد باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمزلزله متوسط یا «زلزله سطح بهره برداری»، زلزله ای است که احتمال وقوع آن و یا زلزله های بزرگتر از آن در ۵۰ سال عمر مفید ساختمان ۵/۹۹ در صد است.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم حدود کاربر

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم این آئین نامه برای طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه، فولادی، چوبی و ساختمان های با مصالح بنائی بکار می رود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان های زیر مشمول این آئین نامه نیستند:
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان های خاص مانند سدها، پل ها، اسکله ها و سازه های دریائی و نیروگاههای هسته ای.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمدر طرح ساختمان های خاص باید ضوابط ویژه ای که آئین نامه های مربوط به هر یک از آنها برای مقابله با اثرهای زلزله تعیین می شود رعایت گردد. در هر حال شتاب مبنای طرح نباید کمتر از مقدار مندرج در این آئین نامه در نظر گرفته شود. در مواردیکه مطالعات خاص لرزه خیزی ساختگاه برای اینگونه ساختمانها انجام شود، نتیجه آنها می تواند ملاک عمل قرار گیرد، مشروط بر آنکه مقادیر طیف طرح ویژه ساختگاه از دو سوم مقادیر طیف طرح استاندارد۲۸۰۰، با توجه به ضرائب اهمیتI و رفتارR، کمتر نباشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم بناهای سنتی که با گل و یا خشت ساخته می شوند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیماین نوع بناها به علت ضعف مصالح مقاومت چندانی در برابر زلزله ندارند و حتی تأمین ایمنی آنها در برابر زلزله مستلزم تمهیداتی ویژه است. با توجه به اینکه در مناطق کویری و دوردست، فراهم آوردن مصالح مقاوم بسادگی میسر نیست، باید ضوابط و دستورالعمل های فنی ویژه برای تأمین ایمنی نسبی آنها با بکارگیری عناصر مقاوم چوبی، فلزی، بتنی، پلیمری و یا ترکیبی از آنها یا هرگونه مصالح دیگر تدوین و ترویج و بکار بسته شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان های آجری مسلح و ساختمان های بلوک سیمانی مسلح که در آنها از مصالح بنائی برای تحمل فشار و ازمیلگردهای فولادی برای تحمل کشش استفاده می شود مشمول ضوابط و مقررات فصل دوم استاندارد۲۸۰۰ می باشند. طراحی اینگونه ساختمان ها تا زمانی که آئین نامه ویژه ای در مورد آنها تدوین نگردیده است، باید براساس آئین نامه معتبر یکی از کشورهای دیگر باشد، در غیر اینصورت ضوابط کلی و مقررات مربوط به ساختمان های با مصالح بنائی غیر مسلح، مندرج در فصل سوم استاندارد۲۸۰ باید در مورد این ساختمان ها رعایت گردد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ملاحظات ژئوتکنیکی

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمبطور کلی سطح زمین هنگام زلزله وجود دارد، اجتناب شود. در مواردی که در محدودۀ گسل احداث ساختمان مورد نظر باشد، باید علاوه بر رعایت ضوابط این آئین نامه، تمهیدات فنی ویژه منظور شود.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ملاحظات معماری

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم پلان ساختمان باید تا حد امکان به شکل ساده و متقارن در دو امتداد عمود بر هم و بدون پیشامدگی و پس رفتگی زیاد باشد و از ایجاد تغییرات نامتقارن پلان در ارتفاع ساختمان نیز حتی المقدور احتراز شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم از احداث طره های بزرگتر از ۵/۱ متر حتی المقدور احتراز شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم از ایجاد بازشوهای بزرگ و مجاور یکدیگر در دیافراگم های کف ها خودداری شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم از قرار دادن اجزای ساختمانی، تأسیسات و یا کالاهای سنگین بر روی طره ها و عناصر لاغر و دهانه های بزرگ پرهیز گردد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم با بکارگیری مصالح سازه ای با مقاومت زیاد و شکل پذیری مناسب و مصالح غیر سازه ای سبک، وزن ساختمان به حداقل رسانده شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیماز ایجاد اختلاف سطح در کف ها تا حد امکان خودداری شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم از کاهش و افزایش مساحت زیربنای طبقات در ارتفاع، بطوریکه تغییرات قابل ملاحظه ای در جرم طبقات ایجاد شود، پرهیز گردد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ملاحظات پیکربندی سازه ای

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم عناصری که بارهای قائم را تحمل می نمایند در طبقات مختلف تا حد امکان بر روی هم قرار داده شوند تا انتقال بار این عناصر به یکدیگر با واسطه عناصر افقی صورت نگیرد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم عناصری که نیرو های افقی ناشی از زلزله را تحمل می کنند به صورتی در نظر گرفته شوند که انتقال نیروها به سمت شالوده بطور مستقیم انجام شود و عناصری که با هم کار می کنند در یک صفحه قائم قرار داشته باشند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم عناصر مقاوم در برابر نیروهای افقی ناشی از زلزله به صورتی در نظر گرفته شوند که پیچش ناشی از این نیروها در طبقات به حداقل برسد. برای این منظور مناسب است فاصله مرکز جرم و مرکز سختی در طبقات در هر امتداد، کمتر از ۵ درصد بعد ساختمان در امتداد باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان و اجزای آن به نحوی طراحی گردند که شکل پذیری مناسب در آنها تأمین شده باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم در ساختمان هائیکه در آنها از سیستم قاب خمشی برای بار جانبی استفاده می شود، طراحی به نحوی صورت گیرد که تا حد امکان ستونها دیرتر از تیرها دچار خرابی شوند(ستون قوی تیر ضعیف)
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم اعضای غیر سازه ای مانند دیوارهای داخلی و نماها طوری اجرا شوند که تا حد امکان مزاحمتی برای حرکت اعضای سازه ای در زمان زلزله ایجاد نکنند. در غیر اینصورت اثر اندر کنش این اعضا با سیستم سازه باید در تحلیل سازه در نظر گرفته شود.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم از ایجاد ستون های کوتاه، حتی الامکان خودداری شود.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ضوابط کلی

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم کلیه عناصر باربر ساختمان باید به نحو مناسبی به هم پیوسته باشند تادر زمان زلزله عناصر مختلف از یکدیگر جدانشده و ساختمان بطور یکپارچه عمل کند. در این مورد کف ها باید به عناصر قائم باربر، قاب ها و یا دیوارها، به نحو مناسبی متصل باشند، بطوریکه بتوانند بصورت یک دیافراگم نیروهای ناشی از زلزله را به عناصر باربر جانبی منتقل کنند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمان باید در هر دو امتداد افقی عمود بر هم قادر به تحمل نیروهای افقی ناشی از زلزله باشد و در هر یک از این امتدادها نیز باید انتقال نیروهای افقی به شالوده بطوری مناسب صورت گیرد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم حداقل عرض درز انقطاع، در هر طبقه برابر یک صدم ارتفاع آن طبقه از روی تراز پایه می باشد. برای تأمین این منظور فاصله هر طبقه ساختمان از مرز زمین مجاور(در صورتیکه مالکیت آن فرق داشته باشد) حداقل باید برابر پنج هزارم ارتفاع آن طبقه از روی تراز پایه باشد. فاصله درز انقطاع را می توان با مصالح کم مقاومت که در هنگام زلزله در اثر برخورد دو ساختمان به آسانی خرد شود، به نحو مناسبی برنمود بطوریکه پس از زلزله بسادگی قابل جایگزین کردن و بهسازی باشد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم گروه بندی ساختمانها بر حسب اهمیت

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانها از نظر اهمیت به چهار گروه تقسیم می شوند:

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای «با اهمیت زیادضروری»

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم در این گروه ساختمانهایی قرار دارند که قابل استفاده بودن آنها پس از وقوع زلزله اهمیت خاص دارد و وقفه در بهره برداری از آنها بطور غیر مستقیم موجب افزایش تلفات و خسارات می شود مانند بیمارستانها و درمانگاهها، مراکز آتش نشانی، مراکز و تأسیسات آبرسانی، نیروگاهها و تأسیسات برق رسانی، برجهای مراقبت فرودگاهها، مراکز مخابرات، رادیو و تلوزیون، تأسیسات نظامی و انتظامی، دادگستری و زندان، مراکز کمک رسانی و بطور کلی تمام ساختمانهائی که استفاده از آنها در امداد و نجات مؤثر می باشد. ساختمانها و تأسیساتی که خرابی آنها موجب انتشار گسترده مواد سمی و مضر در دراز مدت برای محیط زیست می شوند جزو این گروه ساختمانها منظور می گردند.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمسایر ساختمانهای گروه یک«بااهمیت زیاد» شامل سه دسته زیر است:

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهایی که خرابی آنها موجب تلفات زیاد می شود مانند مدارس، مساجد، استادیومها، سینماو تأترها، سالنهای اجتماعات، فروشگاههای بزرگ، ترمینالهای مسافربری یا هر فضای سر پوشیده که محل تجمع بیش از ۳۰۰ نفر در زیر یک سقف باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهایی که خرابی آنها سبب از دست رفتن ثروت ملی می گردد مانند موزه ها،کتابخانه ها و بطور کلی مراکزی که در آنها اسناد ملی و یا آثار پر ارزش نگهداری می شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانها و تأسیسات صنعتی که خرابی آنها موجب الودگی محیط زیست و یا آتش سوزی وسیع می شود مانند پالایشگاهها، انبارهای سوخت و مراکز گازرسانی.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای«با اهمیت متوسط»

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیماین گروه شامل کلیه ساختمانهای مشمول این آئین نامه، بجز ساختمانهای عنوان شده در گروههای دیگر می باشد، مانند ساختمانهای مسکونی، اداری وتجاری، هتلها وپارکینگهای چند طبقه، انبارهای کارگاهها، ساختمانهای صنعتی و غیره.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای«با اهمیت کم»
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم این گروه شامل دو دسته زیر می باشد:
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهائی که خسارت نسبتاً کمی از خرابی آنها حادث می شود و احتمال بروز تلفات در آنها بسیار اندک است، مانند انبارهای کشاورزی و سالنهای مرغداری.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای موقت که مدت بهره برداری از آنها کمتر از ۲ سال است.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم گروه بندی ساختمانها بر حسب شکل

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانها بر حسب شکل به دو گروه منظم و نامنظم بشرح زیر تقسیم می شوند:
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای منظم
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمساختمانهای منظم به گروهی ازساختمانها اطلاق می شود که دارای کلیه ویژگی های زیر باشند:
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم منظم بودن در پلان
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم پلان ساختمان دارای شکل متقارن و یا تقریباً متقارن نسبت به محورهای اصلی ساختمان، که معمولاً عناصر مقاوم در برابر زلزله در امتداد آنها قرار دارند، باشد. همچنین در صورت وجود فرورفتگی یا پیشامدگی در پلان، اندازه آن درهر امتداد از ۲۵ درصد بعد خارجی ساختمان در آن امتداد تجاوز ننماید.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم در هر طبقه فاصله بین مرکز جرم و مرکز سختی در هر یک از دو امتداد متعامد ساختمان از ۲۰ درصد بعد ساختمان در آن امتداد بیشتر نباشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم تغییرات ناگهانی در سختی دیافراگم هر طبقه نسبت به طبقات مجاور از ۵۰ درصد بیشتر نبوده و مجموع سطوح باز شو در آن از ۵۰ درصد سطح کل دیافراگم تجاوز ننماید.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم در مسیر انتقال نیروی جانبی به زمین انقطاعی مانند تغییر صفحه اجزای باربر جانبی در طبقات وجود نداشته است.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم در هر طبقه حداکثر تغییر مکان نسبی در انتهای ساختمان، با احتساب پیچش تصادفی، بیشتر از ۲۰ درصد با متوسط تغییر مکان نسبی دو انتهای ساختمان در آن طبقه اختلاف نداشته باشد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم منظم بودن در ارتفاع

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم توزیع جرم در ارتفاع ساختمان تقریباً یکنواخت باشد بطوریکه هیچ طبقه ای به استثنای بام و خرپشته بام نسبت به جرم طبقه زیر خود بیشتر از۵۰ درصد تغییر نداشته باشد.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم سختی جانبی در هیچ طبقه ای کمتر از ۷۰ درصد سختی جانبی طبقه روی خود و یا کمتر از ۸۰ درصد متوسط سختی سه طبقه روی خود نباشد . طبقه ای که سختی آن کمتر از محدوده عنوان شده در این بند باشد انعطاف پذیر تلقی شده و طبقه «نرم» نامیده می شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم مقاومت جانبی هیچ طبقه ای کمتر از ۸۰ درصد مقاومت جانبی طبقه روی خود نباشد. مقاومت هر طبقه برابر با مجموع مقاومت جانبی کلیه اجزای مقاومی است که برش طبقه را در جهت مورد نظر تحمل می نمایند. طبقه ای که مقاومت جانبی آن کمتر از حدود عنوان شده در این بند باشد، ضعیف تلقی شده و طبقه«ضعیف» نامیده می شود.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانهای نامنظم

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمساختمانهای نامنظم به ساختمانهایی اطلاق می شود که فاقد یک یا چند ویزگی ضوابط بند۸ ۱ باشند.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم گروه بندی ساختمانها بر حسب سیستم سازه ای

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم ساختمانها برحسب سیستم سازه ای در یکی از گروه های زیر طبقه بندی می شوند:
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم سیستم دیوارهای باربر
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمنوعی سیستم سازه ای است که فاقد یک سیستم قاب ساختمانی کامل برای باربری قائم می باشد. در این سیستم دیوارهای باربر و یا قاب های مهاربندی شده عمدتاً بارهای قائم را تحمل نموده و مقاومت در برابر نیروهای جانبی نیز بوسیله همان دیوارهای باربر که بصورت دیوارهای برشی عمل می کند و یا قابهای مهاربندی شده تأمین می شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم سیستم قاب ساختمانی ساده
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمنوعی سیستم سازه ای است که در آن بارهای قائم عمدتاً توسط قابهای ساختمانی کامل با اتصالات تحمل شده و مقاومت در برابر نیروهای جانبی توسط دیوارهای برشی یا قابهای مهاربندی شده تأمین می شود. سیستم قابهای با اتصالات خورجینی(یا رکابی) همراه با مهاربندی های قائم نیز از این گروهند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم سیستم قاب خمشی
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمنوعی سیستم سازه ای است که در آن بارهای قائم توسط قاب های ساختمانی کامل تحمل شده و مقاومت در برابر نیروهای جانبی توسط قاب های خمشی تأمین می گردد. سازه های فضایی خمشی کامل و یا سازه های با قابهای خمشی در پیرامون و یا در قسمتی از پلان، همراه با قابهای با اتصالات ساده در سایر قسمتهای پلان، از این گروهند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمدر این سیستم قابهای خمشی بتنی و فولادی را می توان به صورت های معمولی، متوسط یا ویژه طراحی کرد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم سیستم دوگانه یا ترکیبی

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمنوعی سیستم سازه ای است که در آن:

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمبارهای قائم عمدتاً توسط قاب های ساختمانی کامل تحمل می شوند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم مقاومت در برابر بارهای جانبی توسط مجموعه ای از دیوارهای برشی یا قاب های مهار بندی شده همراه با مجموعه ای از قاب های خمشی صورت می گیرد. سهم برش گیری هر یک از دو مجموعه با توجه به سختی جانبی و اندر کنش آن دو، در تمام طبقات، تعیین می شود.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیم هر یک از دو مجموعه دیوارهای برشی و یا قابهای مهار بندی شده، و قاب های خمشی مستقلاً قادر به تحمل حداقل ۲۵ درصد نیروهای جانبی وارد به ساختمان می باشند.
آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمدر ساختمان های کوتاه تر از هشت طبقه و یا با ارتفاع کمتر از ۳۰ متر به جای توزیع بار به نسبت سختی عناصر باربر جانبی، می توان دیوار های برشی یا قابهای مهاربندی شده را برای ۱۰۰ درصد بار جانبی و مجموعه قاب های خمشی را برای ۳۰ درصد بار جانبی طراحی کرد. بکار گیری قاب های خمشی بتنی و فولادی معمولی برای باربری جانبی در این سیستم مجاز نمی باشد و در صورت استفاده از این نوع سازه، سیستم از نوع ساده محسوب خواهد شد.

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمسایر سیستم های سازه ای

آنچه باید درباره ی زلزله بدانیمویژگی های سیستم های دیگر از نظر باربری های قائم و جانبی باید بر مبنای آئین نامه ها و تحقیقات فنی و یا آزمایشهای معتبر تعیین شود.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 07:11:33 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/63-آنچه-باید-درباره-ی-زلزله-بدانیم
استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلح http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/62-استفاده-از-مصالح-جدید-به-جای-فولاد-در-بتن-مسلح استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحاستفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلح

استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحاستفاده از مصالح جدید و به خصوص کامپوزیت ها به جای فولاد در دهه اخیر در دنیا به شدت مورد علاقه بوده است. کامپوزیت‌ها از یک ماده چسباننده (اکثراً اپوکسی) و مقدار مناسبی الیاف تشکیل یافته است. این الیاف ممکن است از نوع کربن، شیشه، آرامید و ... باشند، که کامپوزیت حاصله به ترتیب، به نامAFRP ،GFRP ،CFRP خوانده می‌شود. مهمترین حسن کامپوزیت‌ها، مقاومت بسیار عالی آنها در مقابل خوردگی است. به همین دلیل کاربرد کامپوزیت‌های FRP در بتن ‌آرمه به جای میلگردهای فولادی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لازم به ذکر است که خوردگی میلگرد در بتن مسلح به فولاد به عنوان یک مسئله بسیار جدی تلقی می‌گردد. تاکنون بسیاری از سازه‌های بتن‌آرمه در اثر تماس و مجاورت با سولفاتها، کلرورها و سایر عوامل خورنده دچار آسیب جدی گردیده‌اند، چنانچه فولاد به کار رفته در بتن تحت تنش‌های بالاتر در شرایط بارهای سرویس قرار گیرند، این مسئله به مراتب بحرانی‌تر خواهد بود. یک سازه بتن‌آرمه معمولی که به میلگردهای فولادی مسلح است، چنانچه در زمان طولانی در مجاورت عوامل خورنده نظیر نمک‌ها، اسیدها و کلرورها قرار می‌گیرد، قسمتی از مقاومت خود را از دست خواهد داد. به علاوه فولادی که در داخل بتن زنگ می‌زند، بر بتن اطراف خود فشار آورده و باعث خرد شدن آن و ریختن پوسته بتن می‌گردد.
استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحتاکنون تکنیک‌هایی جهت جلوگیری از خوردگی فولاد در بتن‌آرمه توسعه داده شده و به کار رفته است که در این ارتباط می‌توان به پوشش میلگردها توسط اپوکسی، تزریق پلیمر به سطح بتن و یا حفاظت کاتدیک اشاره نمود. با این وجود هر یک از این روش‌ها تا حدودی و فقط در بعضی از زمینه‌ها موفق بوده‌اند. به همین جهت به منظور حذف کامل خوردگی میلگردها، توجه محققین و متخصصین بتن‌ آرمه به حذف کامل فولاد و جایگزینی آن با مواد مقاوم در مقابل خوردگی معطوف گردیده است. در همین راستا کامپوزیت‌های FRP (پلاستیک‌های مسلح به الیاف) از آنجا که به شدت در محیط‌های نمکی و قلیایی در مقابل خوردگی مقاوم هستند، موضوع تحقیقات گسترده‌ای به عنوان یک جانشین مناسب برای فولاد در بتن‌آرمه، به خصوص در سازه‌های ساحلی و دریایی گردیده‌اند.
استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحلازم به ذکر است که اگر چه مزیت اصلی میلگردهای از جنس FRP مقاومت آنها در مقابل خوردگی است، با این وجود خواص دیگر کامپوزیت‌های FRP نظیر مقاومت کششی بسیار زیاد (تا 7 برابر فولاد)، مدول الاستیسیته قابل قبول، وزن کم ، مقاومت خوب در مقابل خستگی و خزش، عایق بودن در مقابل امواج مغناطیسی و چسبندگی خوب با بتن، مجموعه‌ای از خواص مطلوب را تشکیل می‌دهد که به جذابیت کاربرد FRP در بتن ‌آرمه افزوده‌اند. اگر چه بعضی از مشکلات نظیر مشکلات مربوط به خم کردن آنها و نیز رفتار کاملاً خطی آنها تا نقطه شکست، مشکلاتی از نظر کاربرد آنها فراهم نموده‌اند که امروزه موضوع تحقیقات گسترده‌‌ای به عنوان یک جانشین مناسب برای فولاد در بتن‌آرمه، به خصوص در سازه‌های ساحلی و دریایی گردیده‌اند.
استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحبا توجه به آنچه که ذکر شد ، بسیار به جاست که در ارتباط با کاربرد کامپوزیت‌های FRP در بتن‌ سازه‌های ساحلی و دریایی مناطق جنوبی ایران و به خصوص منطقه خلیج‌فارس، تحقیقات گسترده‌ای صورت پذیرد. در همین راستا مناسب است که تحقیقات مناسبی بر انواع کامپوزیت‌های( FRP ,AFRP, CFRP, GFRP) و میزان مناسب بودن آنها برای سازه‌های دریایی که در منطقه خلیج‌ فارس احداث شده است، صورت پذیرد. این تحقیقات شامل پژوهش‌های گسترده تئوریک بر رفتار سازه‌های بتن‌آرمه متداول در مناطق دریایی (به شرط آنکه با کامپوزیت‌های FRP مسلح شده باشند) خواهد بود. در همین ارتباط لازم است کارهای تجربی مناسبی نیز بر رفتار خمشی، کششی و فشاری قطعات بتن‌آرمه مسلح به کامپوزیت‌های FRP صورت پذیرد.
استفاده از مصالح جدید به جای فولاد در بتن مسلحلازم به ذکر است که چنین تحقیقاتی در 10 سال اخیر در دنیا صورت گرفته که نتیجه این تحقیقات منجمله آئین‌نامه ACI-440 است که در چند سال اخیر انتشار یافته است. با این وجود کامپوزیت‌های FRP در ایران کماکان ناشناخته باقی مانده است و به خصوص کاربرد آنها در بتن‌آرمه در سازه‌های ساحلی و دریایی کاملاً دور از چشم متخصصین و مهندسین ایرانی بوده است. تحقیقاتی که در این ارتباط صورت خواهد گرفت، می‌تواند منجر به تهیه دستورالعمل و یا حتی آئین‌نامه‌ای جهت کاربرد FRP در بتن‌آرمه به عنوان یک جسم مقاوم در مقابل خوردگی در سازه‌های بندری و دریایی ایران گردد. این حرکت می‌تواند فرهنگ کاربرد این ماده جدید در بتن ‌آرمه ایران را بنیان گذارد و از طرفی منجر به صرفه‌جویی‌ میلیاردها ریال سرمایه‌ای ‌شود که متأسفانه همه ساله در سازه‌های بتن‌ آرمه احداث شده در مناطق جنوبی ایران (به خصوص در مناطق بندری و دریایی)، به جهت خوردگی میلگردها و تخریب و انهدام سازه بتنی، به ‌هدر می‌رود.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 06:21:58 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/62-استفاده-از-مصالح-جدید-به-جای-فولاد-در-بتن-مسلح
مزایا و معایب ساختمانهای فلزی http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/61-مزایا-و-معایب-ساختمانهای-فلزی مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمزایا و معایب ساختمانهای فلزی

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیاحداث ساختمان بمنظور رفع احتیاج انسانها صورت گرفته و مهندسین، معماران مسئولیت تهیه اشکال و اجراء مناسب بنا را برعهده دارند؛ محور اصلی مسئولیت عبارت است از:
مزایا و معایب ساختمانهای فلزی ایمنی

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی زیبائی

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی اقتصاد
مزایا و معایب ساختمانهای فلزیبا توجه به اینکه ساختمان های احداثی در کشور ما اکثرا" بصورت فلزی یا بتنی بوده و ساختمانهای بنایی غیر مسلح با محدودیت خاص طبق آئین نامه 2800 زلزله ایران ساخته می شود، آشنایی با مزایا و معایب ساختمانها می تواند درتصمیم گیری مالکین ، مهندسین نقش اساسی داشته باشد.

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمزایای ساختمان فلزی:

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی مقاومت زیاد:

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمقاومت قطعات فلزی زیاد بوده و نسبت مقاومت به وزن از مصالح بتن بزرگتر است ، به این علت در دهانه های بزرگ سوله ها و ساختمان های مرتفع ، ساختمانهائی که برزمینهای سست قرارمیگیرند ، حائز اهمیت فراوان می باشد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی خواص یکنواخت :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیفلز در کارخانجات بزرگ تحت نظارت دقیق تهیه می شود ، یکنواخت بودن خواص آن میتوان اطمینان کرد و خواص آن بر خلاف بتن با عوامل خارجی تحت تاثیر قرار نمی گیرد ، اطمینان در یکنواختی خواص مصالح در انتخاب ضریب اطمینان کوچک مؤثر است که خود صرفه جو یی در مصرف مصالح را باعث می شود .
مزایا و معایب ساختمانهای فلزی دوام :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیدوام فولاد بسیار خوب است ، ساختمانهای فلزی که در نگهداری آنها دقت گردد . برای مدت طولانی قابل بهره برداری خواهند بود - خواص ارتجاعی : خواص مفروض ارتجاعی فولاد با تقریبی بسیار خوبی مصداق عملی دارد . فولاد تا تنشهای بزرگی از قانون هوک بخوبی پیروی می نماید . مثلآ ممان اینرسی یک مقطع فولادی را می توان با اطمینان در محاسبه وارد نمود . حال اینکه در مورد مقطع بتنی ارقام مربوطه چندان معین و قابل اطمینان نمی باشد .
مزایا و معایب ساختمانهای فلزی شکل پذیری :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیاز خاصیت مثبت مصالح فلزی شکل پذیری ان است که قادرند تمرکز تنش را که در واقع علت شروع خرابی است و نیروی دینامیکی و ضربه ای را تحمل نماید ، در حالیکه مصالح بتن ترد و شکننده در مقابل این نیروها فوق العاده ضعیف اند. یکی از عواملی که در هنگام خرابی ،عضو خود خبر داده و ازخرابی ناگهانی وخطرات آن جلوگیری می کند.

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی پیوستگی مصالح :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیقطعات فلزی با توجه به مواد متشکه آن پیوسته و همگن می باشد و ولی در قطعات بتنی صدمات وارده در هر زلزله به پوشش بتنی روی سلاح میلگرد وارد میگردد ، ترکهائی که در پوشش بتن پدید می آید ، قابل کنترل نبوده و احتمالا" ساختمان در پس لرزه یا زلزله بعدی ضعف بیشتر داشته و تخریب شود .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی مقاومت متعادل مصالح،مقاومت :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمصالح فلزی در کشش و فشار یکسان و در برش نیز خوب و نزدیک به کشش وفشار است .در تغییر وضع بارها، نیروی وارده فشاری ، کششی قابل تعویض بوده و همچنین مقاطعی که در بار گذاری عادی تنش برشی در انها کوچک است ، در بارهای پیش بینی شده ،تحت اثر پیچش و در نتیجه برش ناشی از ان قرار می گیرند. در ساختمانهای بتنی مسلح مقاومت بتن در فشار خوب ، ولی در کشش و یا برش کم است. پس در صورتی که مناطقی احتمالآتحت نیروی کششی قرار گرفته و مسلح نشده باشد تولید ترک و خرابی می نماید.

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی انفجار :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیدر ساختمانهای بارهای وارده توسط اسکلت ساختمان تحمل شده ، از قطعات پرکننده مانند تیغه ها و دیواره ها استفاده نمی شود . نیروی تخریبی انفجار سطوح حائل را از اسکلت جدا می کند و انرژی مخرب آشکار می شود ، ولی ساختمان کلا" ویران نخواهد گردید . در ساختمانهایی بتن مسلح خرابی دیوارها باعث ویرانی ساختمان خواهد شد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی تقویت پذیری و امکان مقاوم سازی :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیاعضاء ضعیف ساختمان فلزی را در اثر محاسبات اشتباه ، تغییر مقررات و ضوابط ، اجراء و .... می توان با جوش یا پرچ یا پیچ کردن قطعات جدید ، تقویت نمود و یا قسمت یا دهانه هائی اضافه کرد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی شرایط آسان ساخت و نصب :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیتهیه قطعات فلزی در کارخانجات و نصب آن در موقعیت ، شرایط جوی متفاوت با تهمیدات لازم قابل اجراء است .
مزایا و معایب ساختمانهای فلزی سرعت نصب :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیسرعت نصب قطعات فلزی نسبت به اجراء قطعات بتنی مدت زمان کمتری می طلبد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی پرت مصالح :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیبا توجه به تهیه قطعات از کارخانجات ، پرت مصالح نسبت به تهیه و بکارگیری بتن کمتر است .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی وزن کم : ‌

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمیانگین وزن ساختمان فولادی را می توان بین 245 تا 390 کیلوگرم بر مترمربع و یا بین 80 تا 128 کیلوگرم بر مترمکعب تخکین زد ، درحالی که در ساختمانهای بتن مسلح این ارقام به ترتیب بین 480 تا 780 کیلوگرم برمترمربع یا 160 تا 250 کیلوگرم برمترمکعب می باشد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی اشغال فضا :‌

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیدر دو ساختمان مساوی از نظر ارتفاع و ابعاد ، ستون و تیرهای ساختمانهای فلزی از نظر ابعاد کوچکتر از ساختمانهای بتنی می باشد ، سطح اشغال یا فضا مرده در ساختمانهای بتنی بیشتر ایجاد میشود .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی ضریب نیروی لرزه ای :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیحرکت زمین در اثر زلزله موجب اعمال نیروهای درونی در اجزاء ساختمان می شود ، بعبارت دیگر ساختمان برروی زمینی که بصورت تصادفی و غیر همگن در حال ارتعاش است ، بایستی ایستایی داشته و ارتعاش زمین را تحمل کند . در قابهای بتن مسلح که وزن بیشتر دارد ، ضریب نیروی لرزه ای بیشتر از قابهای فلزی است . تجربه نشان میدهد که خسارت وارده برساختمانهای کوتاه و صلب که در زمینهای محکم ساخته شده اند ، زیاد است . درحالیکه در ساختمانهای بلند و انعطاف پذیر ، آنهائی که در زمینهائی نرم ساخته شده اند ، صدمات بیشتری از زلزله دیده اند . بعبارت دیگر در زمینهای نرم که پریود ارتعاش زمین نسبتا" بزرگ است ، ساختمان های کوتاه نتایج بهتری داده اند و برعکس در زمینهای سفت با پریود کوچک ، ساختمان بلند احتمال خرابی کمتر دارند. عکس العمل ساختمانها در مقابل حرکت زلزله بستگی به مشخصات خود ساختمان از نظر صلبیت و یا انعطاف پذیری آن دارد و مهمترین مشخصه ساختمان در رفتار آن در مقابل زلزله ، پریود طبیعی ارتعاش ساختمان است.

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمعایب ساختمانهای فلزی:

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی ضعف در دمای زیاد :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیمقاومت ساختمان فلزی با افزایش دما نقصان می یابد . اگر دکای اسکلت فلزی از 500 تا 600 درجه سانتی گراد برسد ، تعادل ساختمان به خطر می افتد .
خوردگی و فساد فلز در مقابل عوامل خارجی : قطعات مصرفی در ساختمان فلزی در مقابل عوامل جوی خورده شده و از ابعاد آن کاسته میشود و مخارج نگهداری و محافظت زیاد است .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی تمایل قطعات فشاری به کمانش :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیبا توجه به اینکه قطعات فلزی زیاد و ابعاد مصرفی معمولا" کوچک است ، تمایل به کمانش در این قطعات یک نقطه ضعف بحساب می رسد .

مزایا و معایب ساختمانهای فلزی جوش نامناسب :

مزایا و معایب ساختمانهای فلزیدر ساختمانهای فلزی اتصال قطعات به همدیگر با جوش ، پرچ ، پیچ صورت میگیرد . استفاده از پیچ و مهره وتهیه ، ساخت قطعات در کارخانجات اقتصادی ترین ، فنی ترین کار می باشد که در کشور ما برای ساختمانهای متداول چنین امکاناتی مهیا نیست . اتصال با جوش بعلت عدم مهارت جوشکاران ، استفاده از ماشین آلات قدیمی ، عدم کنترل دقیق توسط مهندسین ناظر ، گران بودن هزینه آزمایش جوش و ...... برزگترین ضعف می باشد. تجربه ثابت کرده است که سوله های ساخته شده در کارخانجات درصورت رعایت مشخصات فنی و استاندارد ، این عیب را نداشته و دارای مقاومت سازه ایی بهتر در برابر بارهای وارده و نیروی زلزله است.

]]>
Sun, 27 Jan 2013 05:43:04 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/39-مقالات-علمی/61-مزایا-و-معایب-ساختمانهای-فلزی
برش خمکاری | خمکاری ورق | برشکاری ورق http://saranjsooleh.com/سوله/60-برش-خمکاری-خمکاری-ورق-برشکاری-ورق برش خمکاریبرش خمکاری | خمکاری ورق | برشکاری ورق

برش خمکاری

برش خمکاریواحد خم خمکاری

برش خمکاریدر این واحد پس از برش ورق و انتقال آن به واحد خمکاری، بر اساس نقشه ارسالی ورقه ها با زاویه های مورد نظر خمکاری می شودند.
این واحد با داشتن ماشین آلات پیشرفته Manual و NC قادر است ورقهای مورد نیاز را با ضخامت 1 میلی متر تا 15 میلی متر به طول 7 متر و از 15 تا 35 میلی متر به طول های مختلف خمکاری نماید. این گروه صنعتی مفتخر است که توانایی خمکاری محصولاتی را داراست که در کشور توان خمکاری آن توسط کارخانجات دیگر به علت بزرگی کار به ندرت انجام پذیر است.

ادامه مطلب...

]]>
Sat, 26 Jan 2013 14:35:29 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/60-برش-خمکاری-خمکاری-ورق-برشکاری-ورق
قطعات فلزی | ساخت قطعات فلزی | انواع قطعات فلزی http://saranjsooleh.com/سوله/59-قطعات-فلزی-ساخت-قطعات-فلزی-انواع-قطعات-فلزی ساخت قطعات فلزیساخت قطعات فلزی

ساخت قطعات فلزیفلز ماده‌ای است که می‌توان آن را صیقل داده و براق کرد ( بجز جیوه که در دمای اتاق بشکل مایع است) یا به طرح‌های گوناگون در آورد و از آن مفتول‌های سیمی ظریف تهیه کرد. فلز جسمی است که آزمایش‌های مربوط به گرما و مهم‌تر از همه جریان الکتریکی را به خوبی هدایت می‌کند. فلزاتبا یکدیگر فرق زیادی دارند، از جمله در رنگ و سختی و نرمی، تعدادی از آنها ممکن است به آسانی خم شده و یا خیلی محکم و مقاوم باشند.

ادامه مطلب...

]]>
Sat, 26 Jan 2013 13:26:18 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/59-قطعات-فلزی-ساخت-قطعات-فلزی-انواع-قطعات-فلزی
تیر ورق و باکس | انواع تیر ورق و باکس | خط تولید تیر ورق و باکس http://saranjsooleh.com/سوله/58-تیر-ورق-و-باکس-انواع-تیر-ورق-و-باکس-خط-تولید-تیر-ورق-و-باکس تیر ورق و باکستیر ورق و باکس | انواع تیر ورق و باکس | خط تولید تیر ورق و باکس

تیر ورق و باکسشرکت سارنج سوله ایران به عنوان تولید کننده خط کامل تولید باکس و تیر ورق ، توانسته پاسخگویی نیازهای تولید کنندگان این صنعت بوده و با شناخت مشکلات صنعتگران این نوع سازه ها در زمینه تولید اقدام به طراحی و ساخت ماشین آلات مورد استفاده در این خط کرده است.

ادامه مطلب...

]]>
Sat, 26 Jan 2013 09:02:35 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/58-تیر-ورق-و-باکس-انواع-تیر-ورق-و-باکس-خط-تولید-تیر-ورق-و-باکس
فروش آهن آلات | فروش انواع آهن آلات http://saranjsooleh.com/سوله/57-آهن-آلات-فروش-آهن-آلات-فروش-انواع-آهن-آلات فروش آهن آلاتفروش آهن آلات | فروش انواع آهن آلات

فروش آهن آلات

فروش آهن آلات اطلاعات اولیه آهن

فروش آهن آلات آهن عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با نشان Fe و عدد اتمی 26 وجود دارد. آهن فلزی است که در گروه 8 و دوره 4 جدول تناوبی قرار دارد.

فروش آهن آلات تاریخچـه آهن

فروش آهن آلاتاولین نشانه‌های استفاده از آهن به زمان سومریان و مصریان بر می‌گردد که تقریبا" 4000 سال قبل از میلاد با آهن کشف شده از شهاب سنگها اقلام کوچکی مثل سر نیزه و زیور آلات می‌ساختند. از 2000 تا 3000 سال قبل از میلاد ، تعداد فزاینده ای از اشیاء ساخته شده با آهن مذاب ( فقدان نیکل ، این محصولات را از آهن شهاب سنگی متمایز می‌کند ) در بین‌النهرین ، آسیای صغیر و مصر به چشم می‌خورد؛ اما ظاهرا" تنها در تشریفات از آهن استفاده می‌شد و آهن فلزی گرانبها حتی باارزش‌تر از طلا به‌حساب می‌آمد.

ادامه مطلب...

]]>
Sat, 26 Jan 2013 05:59:21 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/57-آهن-آلات-فروش-آهن-آلات-فروش-انواع-آهن-آلات
سوله | حیطه فعالیت ها http://saranjsooleh.com/component/content/article/56-حیطه-فعالیت-ها سوله | سازه های فضایی

شرکت سارنج سوله ایران (سهامی خاص) به شماره ثبت 5074 دارنده مجوز از اداره کل صنایع و معادن و با بهره گیری از کادر مجرب در زمینه های طراحی،ساخت،نصب و اجراء و انواع سازه های فلزی سبک و سنگین(صنعتی و ساختمانی)، سوله ، سازه های فضایی ،مخازن، جر ثقیل های سقفی ،قالبهای مدرن صنعتی و همچنین طراحی و اجراء پوشش های سقفی و سطوح جانبی و دیواره سالنها، مشغول به فعالیت بوده که برخی از فعالیتهای اجرائی شرکت سارنج سوله ایران در سالهای گذشته به قر ار ذیل می باشد.

سازمانهای دولتی،مراکز آموزش عالی و سالنهای ورزش

ردیف نام مشتری
1 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان- سوله ورزشی چند منظوره واقع در سایت ورزشی دانشگاه جنب بیمارستان الزهراء
2 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان- سوله استخر واقع در سایت ورزشی دانشگاه جنب بیمارستان الزهراء
3

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان- سوله ورزشی به انضمام سوله های الحاقی در طرفین آن، سوله امتحانات و کلیه سوله مورد سفارش

در سالهای متمادی جمعاٌ به مساحت 10 هراز متر مربع

4 دانشگاه آزد اسلامی واحد مبارکه اصفهان – سوله ورزشی
5 دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان اصفهان- سوله با کاربری فرهنگی ورزشی
6 دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد
7 دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند
8 اداره کل تربیت بدنی اصفهان- سوله هفده شهریور- واقع در اصفهان چهارراه تختی
9 اداره کل تربیت بدنی استان چهار محال بختیاری واقع در شهر کرد
10 اداره کل تربیت بدنی استان چهارمحال بختیاری سوله ورزشی بانوان بروجن
11 باشگاه ورزشی فولاد مبارکه-ورزشگاه صفائیه و کلیه سوله مورد سفارش به متراژ کل حدود 3000 متر مربع
12 باشگاه تربیت بدنی فلاورجان
13 باشگاه تربیت بدنی شهر کرد
14 تربیت بدنی شهرداری دیزیچه
15 باشگاه تربیت بدنی گندمان
16 باشگاه تربیت بدنی بروجن
17 سازمان آب منطقه ای اصفهان واقع در خیابان مشتاق
18 سازمان آب منطقه ای اصفهان- سوله مربوط به پروژه تصفیه خانه انتقال آب کاشان
19 سازمان آب منطقه ای غرب- سوله های مربوط به پروژه ملایر،سد کلان
20 سازمان آب منطقه ای فارس- سوله های پمپاژ طرح آبرسانی کازرون
21 سازمان آب منطقه ای یزد- سوله های مربوط به خط آبرسانی اصفهان یزد
22 سازمان آب و فاضلاب بهارستان
23 ساخت سوله شرکت ملی گاز- سوله م ربوط به پروژه ایستگاه دوراهان
24 پالایشگاه لاوان-شرکت نفت فلات قره-پای پراکت و سوله های طرح توسعه به تناژحدود120000 کیلو گرم
25 ساخت سوله شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان-سالن شیخ بهایی
26 ساخت سوله شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان- سالن میر داماد
27 اداره کل آموزش پرورش شهرستان زرین شهر
28 اداره کل آموزش پرورش فلاورجان
29 اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان اصفهان
30 آموزش فنی و حرفه ای مبارکه
31 سازمان همیاری شهرداری اصفهان
32 سازمان مسکن و شهر سازی چهارمحال بختیاری
33 اداره کل زندانها و اقدامات تامینی اصفهان
34 ساخت سوله شرکت فراورده های نسوز ایران

صنایع فلزی- اسکلتهای فلزی ساختمانی و صنعتی و مخازن

35 ساخت سوله شرکت پلی اکریل ایران – اسکلتهای فلزی صنعتی پروژه اکریلیک – با ارتفاع های 22 الی 30 متر به تناژ حدود 700000 کیلوگرم
36 ساخت سوله کارخانه فولاد سازی- شرکت کاوه فولادآریا- واقع در شهرک صنعتی اردستان
37 مجتمع فرهنگی شرکت تعاونی تهیه و توزیع آهن آلات اصفهان – اسکات فلزی ساختمانی به متراژ کلی 2000 متر مربع و به وزن 550000 کیلو گرم
38 ساخت سوله شرکت آجین سازه – باسطح زیز بنا حدود 45000 واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت
39 ساخت سوله شرکت آلومینیوم پژواک سپاهان- واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه
40 ساخت سوله شرکت مبدل تانک-واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت
41 مجتمع فولاد- شرکت سنگین نصب – سوله گرافیت مجتمع فولاد
42 ساخت سوله شرکت کیش آیلند دریلینگ سرویسز- هر سوله با کارکرد دو دستگاه جرثقیل سقفی و سوله های دیگر باسطح زیر بنا حدود 4500 متر مربع- واقع درجزیر کیش
43 ساخت سوله شرکت قند اقلید- دو دستگاه مخزن هر کدام به ظرفیت 2000 متر مکعب با کلیه تجهیزات واقع در شهر ستان اقلید
44 ساخت سوله شرکت تعاونی واحد های تحت پوشش صنایع استان اصفهان – واقع در شهرک صنعتی دولت آباد
45

ساخت سوله شرکت تعاونی صنف درب و پنجره سازان اصفهان - دو دستگاه جرثقیل سقفی از نوع دو پل به ظرفیتهای 5 و25 تن همراه با دو دستگاه تجهیزات کامل راهبرحرکت طولی و سازه فلزی

تراورسهای حرکت طولی در دو طرف ضلع طولی سالن به ترتیب به مقیاس 25 و 24 به منظور کار کرد در سالن با دهانه 25 متر در شهرک صنعتی مورچه خورت

46 ساخت سوله شرکت متک – واقع در شهرک صنعتی فولاد
47 ساخت سوله شرکت تناژ برش- یک دستگاه جرثقیل سقفی بظرفیت 25 تن به منظور کارکرد در سوله با دهانه 20 متری واقع در محور اصفهان - مبارکه
48 ساخت سوله شرکت جی طرح – واقع در سه راهی مبارکه اصفهان
49

ساخت سوله شرکت مفید سپاهان – منطقه پتروشیمی بندرامام خمینی - سایت یک کارگاه شرکت مفید سپاهان

50 ساخت سوله شرکت زنده رود - سوله مذکور در یک سمت طول فاقد ستون بوده ،خرپاهای آن بروی سر ستونهای تعبیه شده بروی ستونهای سوله
صنایع نساجی
51 گروه صنعتی گلباف – واقع در اصفهان بعد از شاهین شهر
52 ساخت سوله شرکت سانته(سابین چاپ)- با سطح زیر بنا حدود 5000 متر مربع – واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان
53 ساخت سوله شرکت ریسندگی و بافندگی بافتریس سپاهان – واقع در شهرک صنعتی جی
54 ساخت سوله شرکت الیاف بلند گلباف – واقع در شهرکت صنعتی جی
55 ساخت سوله شرکت آریا کیسه آپادانا – واقع در اصفهان شهرک مورچه خورت
56 ساخت سوله شرکت الیاف مهتاب ریس – واقع در کیلومتر 50 جاده اصفهان به شهرضا
57 ساخت سوله شرکت نوار و تسمه های صنعتی نو – واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت
58 کیسه بافی شاهین هشت بهشت – واقع در شهرک صنعتی مرچه خورت
59

ساخت سوله شرکت نساجی نساجی گلچهر کاشان- واقع در شهرک صنعتی مبارکه – فاز 3

60 ساخت سوله شرکت رضوان تاب آمل
61 ساخت سوله شرکت پاکریس – واقع در شهر رضا کیلومتر 4 جاده بروجن
62 ساخت سوله شرکت گلریس – واقع در اصفهان منطقه صنعتی
63 ساخت سوله شرکت فربافت در تهران جاده خاوران
صنایع غذایی
64
ساخت سوله شرکت صنایع غذایی پریس با سطح زیر بنا حدود 5500 متر-واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه
65 ساخت سوله شرکت تولید مواد غذایی خوشنام واقع در جاده اصفهان- تهران بعد از شاهین شهر
66 ساخت سوله شرکت نگین عسل هرند (بیسکویت فرخنده)واقع در جاده شهرک صنعتی هرند
67 ساخت سوله شرکت هامون مرغ (کشتارگاه صنعتی مرغ)واقع درجاده شهرک مجلسی به سمت بروجن،روبروی نیروگاه گاز
68 ساخت سوله شرکت قند اقلید- دو دستگاه مخزن هر کدام به ظرفیت 2000 متر مکعب با کلیه تجهیزات- دو دستگاه جرثقیل از نوع دوپل به ظرفیت 5 و 25 تن – واقع در شهرستان اقلید
69 ساخت سوله میدان میوه و تره بار شهرضا
70 ساخت سوله شرکت نیکوطیور نوشهر(مرغداری صنعتی) واقع در جاده آمل ،بابل
71 ساخت سوله شرکت نوا آرین آنی- واقع در کیلومتر 30 جاده اصفهان،مبارکه
72 ساخت سوله شرکت کارتن پلاست- واقع در اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت
73 ساخت سوله شرکت شیشه ایمنی امید اصفهان-واقع در اصفهان شهرک صنعتی مورچه خورت
74 ساخت سوله شرکت پایدار چرم(کفش شاهین)واقع در اصفهان مبارکه شهرک صنعتی سه راه مبارکه
75 ساخت سوله شرکت کاشی مرجان- و سوله دیگر به متراژ حدود 2500 متر مربع – واقع در اصفهان شهرک صنعتی منتظریه
76 ساخت سوله شرکت سرمایه گذاری صنعت اصفهان - 8 باب سوله پیش ساخته – واقع در جاده اصفهان به شهر ضا(سایت اشتغال شهر بهارستان)
77 ساخت سوله شرکت فراورده های نسوز سومین هزاره – واقع در اصفهان جاده شهرضا
78 ساخت سوله شرکت نسوزین-واقع در منطقه صنعتی سه راهی مبارکه
79 ساخت سوله شرکت سیمانهای نسوز ایران – واقع در منطقه صنعتی سه راهی مبارکه
]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Sat, 26 Jan 2013 05:30:12 GMT http://saranjsooleh.com/component/content/article/56-حیطه-فعالیت-ها
سوله سازی در اصفهان | تاریخچه http://saranjsooleh.com/component/content/article/55-تاریخچه سوله | سوله سازی

شرکت سارنج سوله ایران در سال 1361 در زمینی به مساحت یازده  هزار متر مربع واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه اصفهان با کسب مجوز اداره کل صنایع  و معادن استان به منظور طراحی ،مشاوره،ساخت و نصب سازه های فولادی پیش  ساخته،سوله و همچنین تجهزات صنعتی جر ثقیل های سقفی و دروازه ای  قالبهای مدرن صنعتی توسط آقای مهندس علی سارنج تاسیس گردید. نامبرده کار خود را در سال 1341 با راه اندازی کارگاهی به نام صنایع فلزی عدل اصفهان در زمینه اجرا سازه فلزی اغاز نمود و با حضور در طرح ابتدایی ساخت و نصب اسکلت فلزی دانشگاه اصفهان و هتل عباسی و... ایجاد وراه اندازی شرکت سارنج سوله ایران و بسیار دیگر از پروژه های ساختمانی از جمله سالن های نمایشگاه بین المللی اصفهان واقع در مجاورت پل شهرستان از فعالیت های قابل ملاحظه این شرکت می باشد و در ادامه کار با نوآوری های مدرن در عرصه صنعت سازه های فلزی،خصوصاٌ سازه های فضایی کار در ابعاد و المانهای مختلف(نودولار و مودولار)در سطح کشور موجب گردید در سال 1387 توسط سازمان صنایع و معادن استان و کانون انجمن های صنفی مدیران ماشین سازو صنایع فلزی،مدیریت شرکت به عنوان نخبه و نمونه صنعت و معدن استان بر پگزیده گردد و در جشن با شکوهی که به همین مناسبت در دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور بیش از دو هزار نفر از خانواده های صنعتگران و شخصیتهای برجسته کشور بر گذار شد شرکت سارنج سوله ایران به دریافت لوح سپاس مفتخر گردید. مجموعه سارنج سوله ایران تحت مدیریتی هدفمند،مبتنی بر نیم قرن تجربه سالها تلاش با شعار هماهنگی شدن با تکنولوژی روز جهان و ادامه فعالیت مضاعف و بهینه سازی در خدمت صنعت کشور و کارفرمایان محترم آماده انجام وظیفه می باشد.

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Wed, 23 Jan 2013 08:11:14 GMT http://saranjsooleh.com/component/content/article/55-تاریخچه
اسکلت فلزی | انواع اسکلت فلزی | اسکلت فلزی پیچ و مهره ای http://saranjsooleh.com/سوله/54-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزیاسکلت فلزی | انواع اسکلت فلزی | اسکلت فلزی پیچ و مهره ای

اسکلت فلزی

اسکلت فلزیاسکلت فلزی | اسکلتهای پیچ و مهره ای

اسکلت فلزیاسکلتهایی که در محوطه پروژه های ساختمانی تولید می شوند بخاطر محدودیت در تامین برق مکفی و بکار گیری دستگاه های جوش مدرن ( با نرخ نفوذ بالا و استاندارد ) ، عدم وجود ابزار صنعتی سنگین ، تیم های مجرب ، رنگ آمیزی و زنگ زدایی صحیح و ... نه تنها فاقد کیفیت هستند بلکه کاملاً دست و پاگیر و دارای پروسه ای زمان بر هستند که بلاشک منجر به ایجاد ترافیک در معبر و تزاحم همسایگان میشود . روش سنتی ساخت اسکلتدر محل از لحاظ اتصال و برپایی نیز علاوه بر موارد ذکر شده هزینه بالایی از بابت جرثقیل دارد . با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما و حوادث ناگواری که در سالهای گذشته خصوصاً در بم صورت گرفت رویکرد و نگرشی جدید به تولید صنعتی و استاندارد اسکلتهای ساختمانی پدید آمده است ، زیرا این نوع ساختمانها با طراحی خاص و اجرا بصورت صنعتی و مدرن ، مقاومت شایانی در مقایسه با اسکلتهای سنتی دارند . نکته دیگر اقتصادی و پایین تر بودن هزینه تولید و نصب نسبت به روش سنتی معمول در کل است که در مواقع کمبود عرضه و افزایش قیمت تیرآهن درصدی قابل توجه میگردد . با توجه به گستره طراحی در تیر ورقها و سازه های پیش ساخته ، محاسبات ، فضا سازی و بارگذاری نیز با آزادی عمل بالایی صورت می پذیرد .

ادامه مطلب...

]]>
gooroopy@yahoo.com (seo) Wed, 23 Jan 2013 06:28:03 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/54-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
سازه فضایی | طراحی ساز فضایی | انواع سازه فضایی http://saranjsooleh.com/سوله/53-سازه-فضایی-طراحی-ساز-فضایی-انواع-سازه-فضایی سازه فضایی | طراحی ساز فضایی | انواع سازه فضاییسازه فضایی | طراحی ساز فضایی | انواع سازه فضایی

سازه فضاییاجزای متشكله سازه هاي فضايی

سازه فضایی گره

سازه فضاییعبارت است از يك گره توپر فولادي كه با عمليات فورجينگ بر روي آلياژ هاي مقاوم فولاد توليد مي شوند و ژس از انجام عمليات ماشين كاري بر روي آن آماده نصب در شبكه سازه فضایی مي گردد . وظيفه اين قطعه اتصال اعضاي اصلي باربر خرپای سه بعدي به يكديگر و انتقال باز مي باشد ، اين قطعه بر اساس بارهاي وارده بر آن و شرايط هندسي در فرم معماري سازه فضایی از اندازه هاي مختلفي برخوردار است و جهت مقاوم بودن در مقابل شرايط جوي و همچنين حصول زيبايي قبل از نصب آبكاري مي گردد .

سازه فضايی

سازه فضاییالمان هاي رابط بين گره ها

سازه فضاییاين المان ها  به عنوان اعضاي اصلي باربر و انتقال دهنده بار از محل وارد آمدن آن به تكيه گاه عمل مي نمايد كه خود از چهار بخش تشكيل يافته است :

ادامه مطلب...

]]>
Wed, 23 Jan 2013 06:27:10 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/53-سازه-فضایی-طراحی-ساز-فضایی-انواع-سازه-فضایی
پل جرثقیل سقفی | انواع جرثقل سقفی | نصب جرثقل سقفی http://saranjsooleh.com/سوله/52-پل-جرثقیل-سقفی-انواع-جرثقل-سقفی-نصب-جرثقل-سقفی پل جرثقیل سقفیپل جرثقیل سقفی | انواع جرثقل سقفی | نصب جرثقل سقفی

پل جرثقیل سقفی

پل جرثقیل سقفیانواع جرثقیل های صنعتی

پل جرثقیل سقفیجرثقیل های سقفی

پل جرثقیل سقفیجرثقیل های دروازه ای

پل جرثقیل سقفیجرثقیل های بازوی

ادامه مطلب...

]]> Wed, 23 Jan 2013 06:26:34 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/52-پل-جرثقیل-سقفی-انواع-جرثقل-سقفی-نصب-جرثقل-سقفی سازه فلزی | تعریف سازه فلزی | انواع سازه فلزی http://saranjsooleh.com/سوله/51-سازه-فلزی-تعریف-وانواع-سازه-فلزی سازه فلزی | تعریف سازه فلزی | انواع سازه فلزیسازه فلزی | تعریف سازه فلزی | انواع سازه فلزی

سازه فلزیسازه فلزی | سازه فضاكار چيست؟

سازه فلزیامروزه با پيشرفت علوم و تكنولوژي نيازها و خواسته هاي جديدي در زمينه مهندسي سازه فلزی رخ نموده است. عامل زمان در ساخت سازه فلزی ها اهميت دوچندان يافته و اين امر گرايش به سازه فلزی هاي پيش ساخته را افزايش داده است همچنين با افزايش جمعيت جوامع بشري علاقه به داشتن فضاهاي بزرگ بدون حضور ستون هاي مياني خواهان بسيار پيدا كرده است .در اين راستا از اوايل قرن حاضر تعدادي از متخصصين مجذوب قابليت هاي منحصر بفرد سازه هاي فضاكار گشته و پاسخ بسياري از نيازهاي جديد را در اين سازهها جسته اند و البته به نتايج بسيار مثبتي نيز دست يافتند . با انتشار اين نتايج روز به روز اين عرصه با اقبال بيشتري مواجه گرديد به گونه اي كه با گذشت چندين دهه هنوز هم مطالعه سازه هاي فضاكار در كانون تحقيقات متخصصين و دانشجويان قرار دارد. در اين مقاله منظور از عبارت سازه فضاكار سيستم هاي اسكلت فلزي بوده كه از بافت تعداد زيادي المان يا مدول با شكلهاي استاندارد به يكديگر تشكيل مي شو ند و نهايتا يك سيستم سبك و با صلبيت زياد را ايجاد مي كنند. سازه هاي فضاكار در اشكال بسيار متنوعي ساخته مي شوندكه مهمترين آنها عبارتند از : شبكه هاي مسطح دو يا چند لايه، چليك ها، گنبدها و قوس ها . علاوه بر اين، سازه هاي فضاكار داراي بافتار متنوعي نيز مي باشن د. بدين ترتيب كه با تغيير در آرايش المان ها مي توان بافتار جديد ايجاد كرد و بديهي است كه كارآيي هر بافتار بايد در مقايسه با بافتارهاي ديگر سنجيده شود. مثال هاي متعددي از سازه هاي فضاكاري كه در دنيا و ايران ساخته شده است وجود دارد : از جمله استاديوم هاي ورزشي، مراكز فرهنگي، سالن هاي اجتماعات، مراكز خريد، ايستگاه هاي قطار، آشيانه هاي هواپيماها، مراكز تفريحي، برجهاي راديويي و ...

سازه فلزی

سازه فلزیسازه فلزی | تعريف و تاريخچه سازه های فضاكار

سازه فلزیبه سازهای كه اصولا رفتار سه بعدي داشته باشد، به طوريكه به هيچ ترتيبي نتوان رفتار كلي آن را با استفاده از يك يا چند مجموعه مستقل دوبعدي تقريب زد، سازهفضاكار ناميده مي شود . با اين تعريف طيف وسيعي از سازهها يعني حتي برخي از قوس ها و گنبدهاي آجري گذشته نيز جزو سازههای فضاكار محسوب مي شوند، اما در اينجا منظور سازههای سه بعدي خاص هستند كه معمولا داراي اعضاي مستقيم با اتصالات صلب يا مفصلي مي باشند.

ادامه مطلب...

]]>
Wed, 23 Jan 2013 06:25:17 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/51-سازه-فلزی-تعریف-وانواع-سازه-فلزی
سوله | تعاریف سوله | انواع سوله http://saranjsooleh.com/سوله/50-سوله-تعاریف-سوله-انواع-سوله سوله سوله | تعاریف سوله | انواع سوله

سولهیکی از زیباترین و جالب­ترین سازه­ های عمرانی سوله است. در این مقاله سعی داریم شما را با سوله و انواع آن و نحوه طراحی سوله آشنا کنیم.

سولهسوله چیست؟

سولهمعمولا جهت ساخت سالنهای صنعتی از مقاطع با مقطع متغیر استفاده می شود که ابعاد و وزن این مقاطع با توجه به کاربری هر واحد صنعتی تغییر می نماید. که مهترین عوامل تعیین کننده در وزن سالنهای صنعتی عبارتند از : منطقه مورد نظر حهت ساخت سوله از جهت میزان سرعت وزش باد و همچنین میزان حداکثر بارش برف، دهانه سالن ، ارتفاع ستونها و در صورت نیاز جرثقیل سقفی .پرکاربرد ترین ساختمان فولادی پیش ساخته در سراسر جهان سوله است و در بیش از 90 درصد صنایع ، انبارها ، ورزشگاه ها ، سالن های تولید دام و طیور و ... بکار می رود و بنا به ابعاد دهانه ، ارتفاع و طول و تحمل بار برف و باد منطقه اشکال گوناگونی در موقع طراحی پیدا می کند . مهمترین بحث برای اقتصادی ساختن هر سفارش ، دانستن میزان واقعی ابعاد مذکور و پیش بینی موارد مورد نیاز است . بدیهی است بهترین محاسبات هم بدون رعایت کیفیت جوشکاری ، استفاده از پیچ و مهره های و سایر اتصالات استاندارد ، زنگ زدایی و رنگ آمیزی علمی یا کارگذاری صحیح اجزا ، فاقد کارآیی و استحکام لازم خواهند بود. لازم به توضیح است که کلیه قطعات ساخت این شرکت با استفاده از تجربه ای چندین ساله و نظارتی ثابت ، جوش اتوماتیک زیر پودری و استفاده از ماتریال کاملاً استاندارد که در هر زمان می تواند به رویت کارفرما برسد تولید شده و تا کنون به تائید ده ها شرکت مشاور و دستگاه نظارت رسیده است . در تصاویر زیر متداول ترین اشکال سوله درج شده که تقزیباً تمامی فضاهای مورد نیاز در پروژه های گوناگون را پوشش می دهد .

 

سوله

سولهطراحی اسکلت فلزی بر اساس استاندارد 519 سازمان برنامه می باشد. لذا ابعاد، دهنه، ارتفاع ، طول، بار برف، سرعت وزش باد، شیب سقف ، نوع پوشش سقف و فاصله بین قابها از عوامل تعیین کننده محاسبه می باشند. همین طور بار زنده و مرده جرثقیل و از طرفی مواد اولیه موجود یا قابل دسترس باعث برخی تغییرات در ابعاد می شود.

سوله طراحی سوله

سولهنقشه های اجرائی و نقشه های جزئیات و اجزا محصول در مورد اسکلت می بایستی در مورد هر قرار داد بطور جداگانه تهیه گردد و دستور ساخت صادر شود. بازرسی فنی و کنترل مرغوبیت نیز به عهده نمایندگان طراحی است.طراحی می تواند توسط افراد شرکت با کمک نرم افزار Safe، Etabsو Sap2000 صورت پذیرد و یا در برخی موارد توسط افراد متخصص و یا شرکت های مشاوره انجام گیرد. نقشه های اجرائی فونداسیون ها نیز توسط طراحان شرکت تهیه و برای اجرای آن به خریدار تحویل می گردد. - طبق استاندارد سازمان برنامه برای شیب تا 20 در صد در ایران میزان بار برف به چهار بخش تقسیم می شود: 25، 90، 150 و 200 کیلوگرم بر متر مربع. اکثریت سفارشات برای بار برف 150 کیلوگرم بر متر مربع فرض شده است. بر اساس استاندارد سازمان برنامه فشار باد در مناطق مختلف ایران تا حدود 92 کیلوگرم بر متر مربع نمایش داده شده است.

ادامه مطلب...

]]>
Tue, 22 Jan 2013 13:49:18 GMT http://saranjsooleh.com/سوله/50-سوله-تعاریف-سوله-انواع-سوله
اسکلت فلزی پیچ و مهره http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/49-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره

دانلود پی دی اف اسکلت فلزی پیچ و مهره

کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره1.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره2.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره3.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره4.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره5.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره6.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره7.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره8.pdf
9کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره10.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره11.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره12.pdf
کاتالوگ اسکلت فلزی پیچ و مهره13.

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 22 Jan 2013 10:00:55 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/49-اسکلت-فلزی-پیچ-و-مهره
پل جرثقیل سقفی http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/48-پل-جرثقیل-سقفی پل جرثقیل سقفی

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 22 Jan 2013 10:00:39 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/48-پل-جرثقیل-سقفی
سازه فضایی http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/47-سازه-فضایی سازه فضایی

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 22 Jan 2013 10:00:22 GMT http://saranjsooleh.com/مقالات/37-تصاویر/47-سازه-فضایی
تماس با ما http://saranjsooleh.com/ارتباط-با-ما/تماس-با-ما آدرس دفتر مرکزی اصفهان، چهار باغ بالا، مجتمع تجاری کوثر، فاز یک، طبقه پنجم، واحد 707

تلفن دفتر مرکزی 03136251930 -03136204631 - 03136204621 - 03136204208

فاکس دفتر مرکزی03136204632

آدرس کارخانه کیلومتر 30 جاده اصفهان شیراز، جنب پلیس راه منطقه صنعتی سه راه مبارکه، فاز یک، خیابان نهم، شرکت سارنج سوله ایران

تلفن کارخانه 52373186(031) و 52373221(031) و 52373376 (031)

فاکس کارخانه 52373187 (031)

پست الکترونیک info@saranjsooleh.com

 

{loadposition tamas}

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 22 Jan 2013 09:48:47 GMT http://saranjsooleh.com/ارتباط-با-ما/تماس-با-ما
درباره ما http://saranjsooleh.com/ارتباط-با-ما/درباره-ما سوله | سوله سازی

شرکت سارنج سوله ایران در سال 1361 در زمینی به مساحت یازده  هزار متر مربع واقع در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه اصفهان با کسب مجوز اداره کل صنایع  و معادن استان به منظور طراحی ،مشاوره،ساخت و نصب سازه های فولادی پیش  ساخته،سوله و همچنین تجهزات صنعتی جر ثقیل های سقفی و دروازه ای  قالبهای مدرن صنعتی توسط آقای مهندس علی سارنج تاسیس گردید. نامبرده کار خود را در سال 1341 با راه اندازی کارگاهی به نام صنایع فلزی عدل اصفهان در زمینه اجرا سازه فلزی اغاز نمود و با حضور در طرح ابتدایی ساخت و نصب اسکلت فلزی دانشگاه اصفهان و هتل عباسی و... ایجاد وراه اندازی شرکت سارنج سوله ایران و بسیار دیگر از پروژه های ساختمانی از جمله سالن های نمایشگاه بین المللی اصفهان واقع در مجاورت پل شهرستان از فعالیت های قابل ملاحظه شرکت سارنج سوله ایران می باشد و در ادامه کار با نوآوری های مدرن در عرصه صنعت سازه های فلزی،خصوصاٌ سازه های فضاکار در ابعاد و المانهای مختلف(نودولار و مودولار)در سطح کشور موجب گردید در سال 1387 توسط سازمان صنایع و معادن استان و کانون انجمن های صنفی مدیران ماشین سازو صنایع فلزی،مدیریت شرکت به عنوان نخبه و نمونه صنعت و معدن استان بر پگزیده گردد و در جشن با شکوهی که به همین مناسبت در دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور بیش از دو هزار نفر از خانواده های صنعتگران و شخصیتهای برجسته کشور بر گذار شد شرکت سارنج سوله ایران به دریافت لوح سپاس مفتخر گردید. مجموعه سارنج سوله ایران تحت مدیریتی هدفمند،مبتنی بر نیم قرن تجربه سالها تلاش با شعار هماهنگی شدن با تکنولوژی روز جهان و ادامه فعالیت مضاعف و بهینه سازی در خدمت صنعت کشور و کارفرمایان محترم آماده انجام وظیفه می باشد.

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 22 Jan 2013 09:48:22 GMT http://saranjsooleh.com/ارتباط-با-ما/درباره-ما
به وب سایت شرکت سارنج سوله ایران خوش آمدید. http://saranjsooleh.com/component/content/article/42-به-وب-سایت-شرکت-سارنج-سوله-ایران-خوش-آمدید سوله | سازه فلزی | سازه فضایی

شرکت سارنج سوله ایران با دارا بودن گروه مهندسی متخصص در امر مشاوره ، طراحی و ساخت انواع سوله سبک و صنعتی و ... و همچنین با در اختیار داشتن نیروی با تجربه در امر ساخت (مونتاژ و جوش )با دارا بودن سالن های مجزا و مجهز به خط تولید با امکانات مناسب و ظرفیت 500 تن تولید در ماه در شهرک صنعتی مبارکه در حال فعالیت می باشد. اعم فعایت های این شرکت عبارت از

سوله طراحی ، محاسبات ، نقشه ،متره و برآورد سوله اسکلت فلزی پیچ و مهره اسکلت فلزی پیچ و مهره سوله / جوشی و پیچ و مهره ای سوله آماده سازی ،خاکبرداری ، فونداسیون سوله سوله پوشش سقف ، بدنه و درب و پنجره سوله سوله تاسیسات مکانیکال و الکتریکال سوله سوله نصب ماشین آلات و تجهیزات اختصاصی سولهسوله ساخت تیر و ورق باکسسوله اسکلت فلزی پیچ و مهره سوله محوطه سازی سوله امکانات جانبی سوله

ساخت اسکلت سازه فضایی ساخت سازه فلزی نصـب پل جرثقیل سقفی

برای مشاهده مطالب مربوط به موضوعات زیر کلیک کنید

سازه فضایی

سازه فلزی

تیر و ورق باکس

]]>
info@nprz-co.com (مدیر) Tue, 31 Jan 2012 14:05:28 GMT http://saranjsooleh.com/component/content/article/42-به-وب-سایت-شرکت-سارنج-سوله-ایران-خوش-آمدید

سارنج سوله ایران

سارنج سوله ایران

سارنج سوله ایران

سارنج سوله ایران

تصاویر
image image image image image image image image
طراحی و محاسبه سوله
پل جرثقیل سقفی
سازه فلزی
سارنج سوله ایران
محاسبه وزن سوله
اسکلت فلزی پیچ و مهره
پل جرثقیل سقفی
سازه فضایی
تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی دفتر مرکزی : اصفهان، چهار باغ بالا، مجتمع تجاری کوثر، فاز یک، طبقه پنجم، واحد 707

سوله 36204631 (031) ، 36251930 (031)

سوله 36204632 (031)

سوله کارخانه : کیلومتر 30 جاده اصفهان شیراز، منطقه صنعتی سه راه مبارکه، فاز یک، خیابان نهم

سوله 52373186 (031) , 52373221 (031) و

52373376 (031)

سوله 52373187 (031)

سوله info@saranjsooleh.com

با توجه به تنوع و گستردگی حیطه فعالیت شرکت سارنج سوله ایران،حضور کادری مجرب در مقوله مدیریت پروژه بمنظور برآورده نمودن هر چه بهتر خواسته های کار فرمایان امری لازم و بدیهی می باشد،بطوری که در هنگام مراجعه کارفرمایان به کارشناسان بازاریابی و فروش شرکت هر کدام به مدیر پروژه مربوط به نوع خواسته آنها معرفی میگردند تا در مرحله اول مشاوره منی متناسب با نوع سفارش مراجعه کنندگان در اختیار آنها قرار گیرد.پس از تبیین و نهایی شدن طرح کلی هر پروژه،کار گروه مربوطه شامل مدیر پروژه،طراح و محاسب کارشناس مالی طرح اولیه را تبیین و نهایتا بهترین پیشنهاد فنی و مالی و زمانی خود را به کارفرمایان ارائه می نماید.بعد از انجام توافقات مراودات ارسال و تحویل و عقد قرارداد،مدیر پروژه مذکور برنامه اجرایی و زمانبندی پروژه را به منظور انجام نظارت و... تهیه و در اختیار کارفرمایان قرار داده در طول انجام پروژه شامل طراحی،ساخت،تکمیل،ارسال و نصب و همچنین بعد از انجام کامل پروژه هماهنگی های لازمه را به عمل آورده پس از اتمام، رضایتمندی کامل کار فرما را اخذ و به مدیریت شرکت اعلام میدارد.

سازه فلزی

فنی مهندسی

واحد فنی و مهندسی در شرکت سارنج سوله ایران وظیفه طراحی و انجام محاسبات سوله لازمه در زمینه ساخت و اجرای پروژه ها ، اعم از طراحی سازه های فلزی و سازه های فضایی بر مبنای جدید ترین استانداردهای روز جهان، تهیه و ارائه طرحهای محاسباتی و نقشه های اجرایی اعم از نقشه های مبنا(Main plan) و نقشه های کارگاهی(Shop plan) نقشه های برش(Cutting plan)، طراحی مقولات تکمیلی سازه ها متناسب با مفروضات هر طرح به منظور برآورده نمودن نیاز های مشتریان از یک طرف و ارائه طرحی بر مبنای مهندسی ارزش و بهینه سازی وزن سوله یا سازه از سوی دیگر بر عهده دارد. برخی از استاندارد ها و نرم افزارهای مورد سفارش در این واحد به قرار ذیل می باشد: